Widzewska Mapa Pamięci

Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Rozdając znicze uczestnikom tegorocznej akcji, okazało się, że wielu z nich nie do końca wie jak korzystać z mapy na telefonie. W pierwszym poście tego wątku dodałem więc prostą instrukcję, mam nadzieję że to pomoże. Dajcie proszę znać o Waszych doświadczeniach z Widzewską Mapą Pamięci.

I jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc w tegorocznej akcji. Wciąż jeszcze nie wszyscy odebrali znicze, ale mam nadzieję, że uda się to ogarnąć do 1 listopada.

:Widzew
jaro_rts
Klub 1910
Posty: 784
Rejestracja: pn maja 12, 2008 3:11 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: jaro_rts »

Mega!! działa :klaszcze:
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

jaro_RTS pisze:Mega!! działa :klaszcze:
No to korzystaj przy okazji odwiedzin na rodzinnych grobach i odwiedzaj też groby rodziny widzewskiej.

:Widzew
Mirek
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 31, 2022 6:57 pm

Lokalizacja grobów na Mapie Pamięci

Post autor: Mirek »

Przeglądałem aktualną Mapę Pamięci i chciałbym dorzucić kilka nazwisk. Byłby to taki mały udział w akcji, która mi się bardzo podoba.
1. Błaszczyk Danuta (1948-2016)- koszykarka - cm.Olechów - kolumbarium 1 - 1 - 9
2. Brocki Edward (1903-1965) - pedagog, współzałożyciel RTS - cm. Zarzew-katol. - kw.118, rz.8, gr.10
3. Kowalski Paweł cm.Pabianice-ewang. kw.7 - fr.kw.6 - grób trzeci od końca
4. Maslovarić Stefan (1912-1958) - trener, cm.Zarzew-katol. kw.17, rz.5, grób 9
5. Malinowski Marian (1900-1977) zbieżność imienia, nazwiska i dat urodzenia oraz śmierci - cm. Na Mani kw.23 - fr. na kw.26, grób 25
6. Otto Zygmunt (1896-1961) - trener, cm. Ogrodowa-katol. kw.24, rz.10, gr.32
7. Rębacz Józef (1946-2022) - bieg 3000 m z przeszk. cm. Marzenin
8. Słaby Józef (1921-1976) - pomocnik `48 - cm.Doły-komunalny kw.29, rz.26, gr.15
9. Szmaja Jarosław (1946-2004) - kolarz - cm. Ogrodowa-katol. kw.13 A fr. na kw.23, gr.1
10.Szymajda Wiesław - dokładny adres: cm. ul.Sopocka 18, kw.C, rz.3, gr.8
11.Zdep Sławomir (zm.2022) - trener koszykarek, cm. Zarzew-katol. - kw.4, rz.7, grób 2
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Lokalizacja grobów na Mapie Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Mirek pisze:Przeglądałem aktualną Mapę Pamięci i chciałbym dorzucić kilka nazwisk. Byłby to taki mały udział w akcji, która mi się bardzo podoba.
1. Błaszczyk Danuta (1948-2016)- koszykarka - cm.Olechów - kolumbarium 1 - 1 - 9
2. Brocki Edward (1903-1965) - pedagog, współzałożyciel RTS - cm. Zarzew-katol. - kw.118, rz.8, gr.10
3. Kowalski Paweł cm.Pabianice-ewang. kw.7 - fr.kw.6 - grób trzeci od końca
4. Maslovarić Stefan (1912-1958) - trener, cm.Zarzew-katol. kw.17, rz.5, grób 9
5. Malinowski Marian (1900-1977) zbieżność imienia, nazwiska i dat urodzenia oraz śmierci - cm. Na Mani kw.23 - fr. na kw.26, grób 25
6. Otto Zygmunt (1896-1961) - trener, cm. Ogrodowa-katol. kw.24, rz.10, gr.32
7. Rębacz Józef (1946-2022) - bieg 3000 m z przeszk. cm. Marzenin
8. Słaby Józef (1921-1976) - pomocnik `48 - cm.Doły-komunalny kw.29, rz.26, gr.15
9. Szmaja Jarosław (1946-2004) - kolarz - cm. Ogrodowa-katol. kw.13 A fr. na kw.23, gr.1
10.Szymajda Wiesław - dokładny adres: cm. ul.Sopocka 18, kw.C, rz.3, gr.8
11.Zdep Sławomir (zm.2022) - trener koszykarek, cm. Zarzew-katol. - kw.4, rz.7, grób 2
Wow! Mirek - ale lista! Dziękuję! Parę już z tego mamy: Paweł Kowalski i Wiesław Szymajda już dawno zlokalizowani i na mapę dodani. Marian Malinowski wcześniej był pochowany na Manii, ale został przeniesiony na Ogrodową. Cała reszta do weryfikacji... Jak Ci się udało to wynaleźć? Super pomoc!
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Lokalizacja grobów na Mapie Pamięci

Post autor: włod. »

Mirek pisze:Przeglądałem aktualną Mapę Pamięci i chciałbym dorzucić kilka nazwisk. Byłby to taki mały udział w akcji, która mi się bardzo podoba.
1. Błaszczyk Danuta (1948-2016)- koszykarka - cm.Olechów - kolumbarium 1 - 1 - 9
2. Brocki Edward (1903-1965) - pedagog, współzałożyciel RTS - cm. Zarzew-katol. - kw.118, rz.8, gr.10
3. Kowalski Paweł cm.Pabianice-ewang. kw.7 - fr.kw.6 - grób trzeci od końca
4. Maslovarić Stefan (1912-1958) - trener, cm.Zarzew-katol. kw.17, rz.5, grób 9
5. Malinowski Marian (1900-1977) zbieżność imienia, nazwiska i dat urodzenia oraz śmierci - cm. Na Mani kw.23 - fr. na kw.26, grób 25
6. Otto Zygmunt (1896-1961) - trener, cm. Ogrodowa-katol. kw.24, rz.10, gr.32
7. Rębacz Józef (1946-2022) - bieg 3000 m z przeszk. cm. Marzenin
8. Słaby Józef (1921-1976) - pomocnik `48 - cm.Doły-komunalny kw.29, rz.26, gr.15
9. Szmaja Jarosław (1946-2004) - kolarz - cm. Ogrodowa-katol. kw.13 A fr. na kw.23, gr.1
10.Szymajda Wiesław - dokładny adres: cm. ul.Sopocka 18, kw.C, rz.3, gr.8
11.Zdep Sławomir (zm.2022) - trener koszykarek, cm. Zarzew-katol. - kw.4, rz.7, grób 2
E, no szacun.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Wybaczcie, że biorę się za to tak późno, ale obowiązki rodzinne i służbowe spowodowały, że dopiero teraz do tego siadam… Najwyższy czas rozliczyć tegoroczną Akcję Znicz, bo wiecie że ja lubię mieć wszystko transparentne.

W tym roku udało się zapalić nam 151 zniczy na 39 cmentarzach w 23 miejscowościach. 48 grobów odwiedzili i posprzątali przedstawiciele Akademii Widzewa i to już czwarty rok z rzędu, gdy widzewska młodzież zadbała o groby swoich poprzedników. Pozostałą setkę ogarnęli kibice Widzewa, którzy zrobili całkiem sporo kilometrów, aby odwiedzić te wszystkie miejscowości.

W tym roku nie dałem rady opublikować wszystkich zdjęć na Retro Widzew, za dużo tego było, wrzucę więc tutaj kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas na finanse:
Zrzutka została zamknięta kwotą 2687,74 zł, a wsparły ją 83 osoby.
Obrazek

Z zeszłych lat miałem wciąż nadwyżkę w kwocie 832 zł.
Razem dysponowałem więc kwotą 3519,74 zł.

Po stronie wydatków były znicze-kapliczki, które zorganizował w wyjątkowo korzystnej cenie wiara1977. Koszt zniczów to 1981,53 zł.
Skan faktury:
Obrazek

Ogromną pomoc dla akcji okazał Jarek z Włocławka, który po prostu ufundował wkłady do zniczów firmy Bolsius. Dzięki temu zaoszczędziliśmy około 850 zł.

Było trochę wydatków na drobiazgi: rękawiczki, dodatkowe szczotki i chemia, bo Akademia wystawiła więcej grup niż w poprzednich latach, więc nie miałem wystarczająco dużo sprzętu.
Wszystko to kosztowało 138,46 zł, a paragony macie do wglądu poniżej.

Obrazek

Obrazek

Ostatnim z wydatków było opłacenie nowego drewnianego obramowania odnalezionego grobu dwukrotnego Mistrza Polski z Widzewem - Jerzego Klepczyńskiego.

Z takiego stanu:
Obrazek

udało się przed 1 listopada doprowadzić grób do stanu jak poniżej:
Obrazek

Nowa ramka kosztowała 600 zł. Wszelkie prace przed jej montażem wykonaliśmy własnymi siłami

Obrazek

Razem wydałem więc 2719,99 zł.

Podsumowując, wciąż mamy więc 800 zł nadwyżki, którą pewnie przeznaczymy na przyszłoroczną akcję lub na jakieś nagłe wydatki związane z dbaniem o pamięć o zmarłych Widzewiakach.

Czas na podziękowania:
- przede wszystkim dla 83 darczyńców, którzy swoimi wpłatami wsparli akcję :Widzew
- Tomek (wiara1977) za załatwienie zniczy w wyjątkowo korzystnej cenie (u Tomka płaciliśmy po 13 zł, na giełdzie kwiatowej takie same były po 25 zł, a pod cmentarzem po 30!), ich przechowanie, dowóz i wniesienie
- Jarek z Włocławka – za sprezentowanie nam 140 wkładów Bolsius oraz zapałek, dzięki czemu akcję udało się zamknąć nadwyżką
- Krzysiek Kaczyński – za ogromna pomoc organizacyjną, za wsparcie na cmentarzach i poprowadzenie tam grup Akademii, ogarnięcie Ogrodowej oraz za kolejne wiadra do kolekcji
- Wiktor Kopczyński – za sprawne ogarnięcie organizacji akcji z Akademią
- sztab trenerski Akademii i jej zawodnicy – za dobrą robotę na cmentarzach i wiele pytań o biogramy zmarłych Widzewiaków
- Kuba, Marcin, Iwona i Vincent z Biura Prasowego za wsparcie medialne akcji na oficjalnych łamach
- Nibar i Rod – za wsparcie akcji na antenie Radia Widzew
- Kaczor71, lewysrodmiescie, Rexx i Winkler - za ogrom ciężkiej pracy u Jurka Klepczyńskiego!
- wszyscy wpierający akcję dobrym słowem, poradą, poklepaniem po plecach czy… herbatą – to naprawdę daje energię do działania;
- no i najważniejsi – rozwożący znicze po Polsce i odwiedzający cmentarze: Adriano_91, Ania, Antos, biegacze z Razem Trenujemy Sport, Czarek z Rzeszowa, DN, Eldrax, Grzegorz Bałuciarz, Grzesiek z Kanzas, Hamax, Hubert z Warty, jakuboboe, Kaczor71, Klepi, Krzysiek z FC Zelów, KrzysiekD, Kustom, lewy91, lewysrodmiescie, Maiden England, Mar, Michu KK, Nazgul, opa, Piotrek i Wojtek z OSK, Piotrek z Pabianic, RB'87, Rexx, Seba Grochala, Tajemniczy Kibic z Poznania, Tempest, tomus321, Winkler, Włodek Bliźniak. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

Dziękuję wszystkim i co? Do kolejnego roku?!

:Widzew
Maiden_England
Klub 1910
Posty: 3628
Rejestracja: ndz cze 03, 2012 8:42 pm
Lokalizacja: Głąby Pabianice

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Maiden_England »

To jest wspaniała inicjatywa za drobne pieniądze. Przy okazji można uczyć młode pociechy szacunku do życia i historii klubu. Ja wybrałem się do Kalisza z synem, odbył cenną lekcję, a przy okazji zrobiliśmy dobry uczynek.

To wszystko jest tak skuteczne i tanie dzięki autorowi tej akcji i jego zaangazowaniu. Szacunek dla Ciebie!!! Chylę czoła i kontynuuj to dalej.

Dziękuję że mogłem delikatnie pomóc.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Maiden_England pisze: pn lis 21, 2022 10:03 pm To jest wspaniała inicjatywa za drobne pieniądze. Przy okazji można uczyć młode pociechy szacunku do życia i historii klubu. Ja wybrałem się do Kalisza z synem, odbył cenną lekcję, a przy okazji zrobiliśmy dobry uczynek.

To wszystko jest tak skuteczne i tanie dzięki autorowi tej akcji i jego zaangazowaniu. Szacunek dla Ciebie!!! Chylę czoła i kontynuuj to dalej.

Dziękuję że mogłem delikatnie pomóc.
To ja bardzo dziękuję! :Widzew

I nie tak delikatnie pomogłeś, kawałek drogi do Kalisza jest... Przy okazji - to już się zgłosił FC Kalisz na rok przyszły, więc jakby co, to planuj inną wycieczkę za rok, jeśli tylko będziesz chciał kontynuować...

Niezmiernie mnie cieszy właśnie to, że już się zgłaszają ludzie na rok 2023. Nie tylko starzy wyjadacze, ale także debiutanci, których akcja zainteresowała.
Winkler
Klub 1910
Posty: 9870
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:53 am
Lokalizacja: Łódź Bałuty Limanka/ Zgierz

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Winkler »

Pomyslowy Dobromir pisze: pn lis 21, 2022 10:11 pm
Maiden_England pisze: pn lis 21, 2022 10:03 pm To jest wspaniała inicjatywa za drobne pieniądze. Przy okazji można uczyć młode pociechy szacunku do życia i historii klubu. Ja wybrałem się do Kalisza z synem, odbył cenną lekcję, a przy okazji zrobiliśmy dobry uczynek.

To wszystko jest tak skuteczne i tanie dzięki autorowi tej akcji i jego zaangazowaniu. Szacunek dla Ciebie!!! Chylę czoła i kontynuuj to dalej.

Dziękuję że mogłem delikatnie pomóc.
To ja bardzo dziękuję! :Widzew

I nie tak delikatnie pomogłeś, kawałek drogi do Kalisza jest... Przy okazji - to już się zgłosił FC Kalisz na rok przyszły, więc jakby co, to planuj inną wycieczkę za rok, jeśli tylko będziesz chciał kontynuować...

Niezmiernie mnie cieszy właśnie to, że już się zgłaszają ludzie na rok 2023. Nie tylko starzy wyjadacze, ale także debiutanci, których akcja zainteresowała.
No wiesz, Zgierz obstawiony masz, RDG Kaczor nie odpuści, więc planuj dalej ;)
Brawa za profesjonalizm i wręcz do bólu przejrzystość :klaszcze: :klaszcze:
PS. Na jednym pomniku jakieś "chęchy" widziałem, szykować sekatory z Kaczorem??? Znając Ciebie, bardziej adekwatnym pytaniem jest, kiedy? ;) Pomnik Jacka Machcińskiego, tak to nie powinno wyglądać, ale dysponentem nie jesteśmy...
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Winkler pisze: pn lis 21, 2022 11:11 pm No wiesz, Zgierz obstawiony masz, RDG Kaczor nie odpuści, więc planuj dalej ;)
Brawa za profesjonalizm i wręcz do bólu przejrzystość :klaszcze: :klaszcze:
PS. Na jednym pomniku jakieś "chęchy" widziałem, szykować sekatory z Kaczorem??? Znając Ciebie, bardziej adekwatnym pytaniem jest, kiedy? ;) Pomnik Jacka Machcińskiego, tak to nie powinno wyglądać, ale dysponentem nie jesteśmy...
Dzięki Leszek! :)

Te chęchy to o czym piszesz?

To?
Obrazek

To grób z 1912 roku, jednego z założycieli TMRF. Ksiądz proboszcz na tym twardą rękę trzyma, 110-letni zabytek, ja bym nie ruszał.

Obrazek
Winkler
Klub 1910
Posty: 9870
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:53 am
Lokalizacja: Łódź Bałuty Limanka/ Zgierz

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Winkler »

Chodziło mi o pomnik Jacka Machcińskiego i te krzaki wchodzące wręcz na ten pomnik ;) Chyba, że tak ma być....
Awatar użytkownika
dn
Klub 1910
Posty: 1470
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 6:11 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: dn »

:klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:
Ogromny szacun za masę roboty, którą wkładasz w tak piekną inicjatywę! 'Dzięki Wam tu jesteśmy!'

Doskonale wiemy, że przygotowaniami i planowaniem zajmujesz się już latem, albo i jeszcze wcześniej. Jeszcze raz - Przeogromny szacun!
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Znowu zaczynacie :) I najwięcej gadają tacy, co sami ze zniczami, sekatorami, szpadlami zapitalali przez pół Polski :)

Co do nagrobka Machcińskiego - robiłem kiedyś podchody, córka byłą zainteresowana wsparciem ze strony kibiców, ale jakoś to ucichło i się już więcej nie odezwała. Odnowię kontakt, może chociaż jakąś tablicę ogarniemy dla niego. A te krzaki obok grobu są w porządku, to nie casus Klepczyńskiego, gdzie trzeba było wycinki dokonać :)
Kaczor71
Posty: 2271
Rejestracja: pn maja 12, 2008 8:27 am
Kontakt:

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Kaczor71 »

Leszkowi widzę że się spodobało to latanie z sekatorem i teraz wszędzie widzi krzaki do wycięcia :buhaha:
ODPOWIEDZ