Ta ostatnia niedziela

Bliźniak
Klub 1910
Posty: 569
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:23 am

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: Bliźniak »

Kase wylozy pewnie Miasto,zreszta byly już glosy na tym forum ze parchy chca zrobic taki walek ze nie ma zadnego inwestora,
No, ponoć nie, gdyz w PSS jest kontrola RIO a i prywatyzacje spólki wymógła na miescie ta instytucja, gdyż RIO uznałi że powołanie spółki było niezgodne z prawem. Jezeli ŁKS nie dostanie pieniedzy z promocji to na dzień dzisiejszy nie ma pieniedzy. Miasto nie chce ruszyc nawet tych pozostałych 800 tyś. Po drugie jezeli liga ruszy 6 to nie bedzie można zbyć kluby żeby nie stracic licencji. Bo jezeli przekazanie w trakcie przerwy jest już naduzycie to w trakcie rozgryweg jest raczej na pewno wykluczone.
Amigo
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 19, 2008 8:52 pm
Lokalizacja: Chojny

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: Amigo »

Bliźniak pisze:
Kase wylozy pewnie Miasto,zreszta byly już glosy na tym forum ze parchy chca zrobic taki walek ze nie ma zadnego inwestora,
No, ponoć nie, gdyz w PSS jest kontrola RIO a i prywatyzacje spólki wymógła na miescie ta instytucja, gdyż RIO uznałi że powołanie spółki było niezgodne z prawem. Jezeli ŁKS nie dostanie pieniedzy z promocji to na dzień dzisiejszy nie ma pieniedzy. Miasto nie chce ruszyc nawet tych pozostałych 800 tyś. Po drugie jezeli liga ruszy 6 to nie bedzie można zbyć kluby żeby nie stracic licencji. Bo jezeli przekazanie w trakcie przerwy jest już naduzycie to w trakcie rozgryweg jest raczej na pewno wykluczone.
Ale z drugiej strony ta spolka wydala już 200 tysi(ch*j wie na co),i RIO nie zrobilo zadnej kontroli w tej sprawie a pieniadze zostaly raczej wydane z pominieciem prawa) poniewaz jesli powolanie spolki bylo niezgodne z prawem,to wydawanie tych pieniedzy tym bardziej.I tutaj dochodzimy do meritum ,ze skoro walki przechodza już na poczatku,to pozniej moze byc tak samo.
Awatar użytkownika
bumba
Administrator
Posty: 1928
Rejestracja: sob lut 02, 2008 9:16 pm

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: bumba »

Gdzie są warunki przetargu na łks????
widzę tylko przetarg na dostawę ryb świeżych i przetworzonych
ktoś tu zdaje się stąpa po kruchym lodzie....
biernak
Klub 1910
Posty: 847
Rejestracja: wt maja 13, 2008 9:40 am
Lokalizacja: Olechów Janów

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: biernak »

hmm a ja czytajac rozne fora i dyskusje brodowitych dochodze do wniosku ze jednego konkretnego sponsora nie ma. cos mi sie wydaje ze sponsorem chce byc stowarzyszenie kibicow parchatych skupiajace jakies male firmy i zamozniejszych ickow, ale watpie by im sie udalo........
TYLKO WIDZEW RTS!
Awatar użytkownika
SamWieszKto
Sponsor
Posty: 1203
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:23 pm
Lokalizacja: A12
Kontakt:

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: SamWieszKto »

zizu pisze:Ja mam kilka pytań bo już tego kabaretu nie ogarniam....
W skrócie:
Zbycie akcji w PSS musi się odbyć według ustawy o komercjalizacji

Oznacza to że:
1) Prezydent zleca dokonanie oszacowania wartości przedsiębiorstwa.
2) Sprzedaż odbywa się w trybie
1) oferty ogłoszonej publicznie,
2) przetargu publicznego,
3) negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia,
4) przyjęcia oferty w odpowiedzi na wezwanie ogłoszone na podstawie art. 72-74 lub art. 91 ust. 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. Nr 184, poz. 1539),
5) aukcji ogłoszonej publicznie, jeżeli cena wywoławcza nie jest niższa od wartości księgowej akcji,
6) sprzedaży akcji na rynku regulowanym.
Pozycje 3,4,5 i 6 odpadają. Pozostaje oferta publiczna lub przetarg.

Znajomy prawnik obstawiał przetarg bo jak wiadomo taki można napisać tak aby wygrała konkretna firma a tym czasem miasto zdecydowało się na ofertę publiczną. Dlaczego? Nie wiem.

Co do pożyczki. PSS jest takim samym podmiotem jak inne i ma prawo zaciągać pożyczki. Dlaczego nie od banku? Bo żaden bank nie da pożyczki przewyższającej wartość przedsiębiorstwa.
Amigo
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 19, 2008 8:52 pm
Lokalizacja: Chojny

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: Amigo »

cos mi sie wydaje ze nasi wspaniali radni zapedzili sie sami w kozi rog przez wlasna glupote i dazenie za wszelka cene do miana Tych ktorzy uratowali garbatych,co za tym idzie zdobycia kilku punktow w wyborach.Najgorsze jest to ze My "zwykli szarzy obywatele" potrafimy znalesc walki w tey calym przedsiewzieciu,a ludzie ktorzy sa upowaznienie do takich dzialan(roznego rodzaju kontrole ,RIO,ba nawet dziennikarzyny,moze oni na pierwszym miejscu powinny byc) nie robia nic w tym kierunku. A sytuacja gdzie jednego dnia oglaszaja ze zostala podpisana umowa przedwstepna z inwestorem ktory pozyczy 4 banki spolce PSS,a nastepnego dnia ze organizowany jest przetarg na ta spolke,zakrawa do Bzdury Roku w Gazeci Wybiorczej.Derdzik(podobno jestes naszym kibicem),Walczyk,Binczyk do dziela nieroby !!!!
Bliźniak
Klub 1910
Posty: 569
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:23 am

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: Bliźniak »

Niektóre sprawy są zrozumiałe jeżeli odgadnie się o co chodzi ełkaesiakom. Po pierwsze aby przystąpić do rozgrywek pod szyldem PSS a SSA. Istotne było aby do dziś formalnie PSS został członkiem ŁOZPN, co też wczoraj uczyniono. Pozostaje sprawa finansowania nowego klubu. Kto to ma robić. Miasto, nie chce i nie może. Stąd „kupiono” pomysł z inwestorem. Inwestorem, który zdaniem miasta miał do dzisiaj przelać 4 mln zł na konto spółki, tyle że nie przelał. Nie przelał bo nie miał lub dlatego że miastu wykazano, że spółki miejskiej nie można sprzedać od tak. Więc mamy przetarg. Tyle że pozostaje do rozstrzygnięcia kwestia „zobowiązań w stosunku do członków PZPN”.
Proszę zauważyć, że miasto w żaden sposób nie chce brać na siebie tych zobowiązań. ŁOZPN zadowolił się jedynie „przyrzeczeniem udzielenia pożyczki przez nowego inwestora”. Zastanawiam się czy w świetle ogłoszonego przetargu tego typu poręczenie nie wypacza sensu całej procedury, ale niech tam. Wracając do meritum, miasto pieniędzy nie chce dać, przetarg będzie trwał kilka tygodni a od jego rozstrzygnięć będzie można się odwoływać. Czy w świetle tych faktów PZPN nie nabierze podejrzeń, że „zobowiązań w stosunku do członków PZPN” są na obecna chwile niezabezpieczone. I tym samym nie przyzna nowemu ŁKS-owi miejsca w lidze co skieruje cała sprawę do punktu wyjścia ?
Poza tym sprawa konkursu na promocje miast poprzez sport, w końcu działacze Widzewa będą musieli ruszyć tyłki i zając stanowisko w całej sprawie przekształceń ŁKS-u, a myślę że prawnicy Cacka nie zostawia na całej procedurze suchej nitki. I czy w tej sytuacji nowy inwestor nie zrejteruje ?
włod.
Klub 1910
Posty: 463
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: włod. »

Panowie nie ma co rozkminiać wałku. Wałek jest wałkiem. Nie ma inwestora, jest tylko chytry plan jak z pieniędzy łodzian załatwić zaległe pensyjki dla damskiego i spółki. W Łodzi jest pozamiatane.
Teraz, żeby nie być wydymanym trzeba uświadomić dziadków z Komisji Nagłej PZPN, że są robieni w konia, tak jak my.
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 224
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:01 pm
Lokalizacja: Chojenki / FC Eire Division

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: Greg »

Jaki k***a inwestor? Nie było i nie ma czegoś takiego! 4 bańki się znalazły? Odpowiedź nasuwa się sama - miasto Łódź wyłożyło pieniądze! Zrobią przetarg, wygra jakiś zamożny typ i odkupi od miasta za podobną kwotę parchatego trupa.

Spójrzmy prawdzie w oczy, a nie szukamy jakichś dziwnych wytłumaczeń.
Torrent85
Posty: 1387
Rejestracja: śr paź 08, 2008 12:24 am

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: Torrent85 »

Mikey pisze:Odnośnie pożyczki to w artykule na UML (http://www.uml.lodz.pl/?str=1203&id=18320) jest bardzo ważne zdanie które pozwoliłem sobie pogrubić.
Efektem rozmów było podpisanie przez prezesa ŁKS PSS Dariusza Gałązkę oraz przedstawicieli inwestora umowy pożyczki, która pozwoliła na złożenie do Polskiego Związku Piłki Nożnej wniosku o zajęcie miejsca starej spółki w rozgrywkach pierwszoligowych. Będzie ona jednak ważna tylko wtedy, jeśli klub trafi w ręce tego inwestora.
Bardzo jestem ciekawy jak to ma wyglądać w praktyce ale wychodzi na to, że do czasu rozstrzygnięcia przetargu kasa z pożyczki jest nie do ruszenia.


To wszystko wygląda na niezły wałek.
Jezeli takie cos jest nielegalne, to miasto chyba rzeczywiscie chce sie pozbyc lksu i czeka tylko az ktos sie tym przetargiem zainteresuje, zeby to zablokowac. A pozniej miasto powie dajdajom ze chcieli im pomoc.
Jednym slowem kabaret.
kubalo
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 19, 2008 11:26 pm

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: kubalo »

NIc tu nie wniose do tematu, ale osoby od nas zajmujace się od dłuzszego czasu wałkiem łks-:
Nie odpuszczajcie ani na moment!
Berbatov
Posty: 2489
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 5:51 pm

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: Berbatov »

Żyd k***a nie ustąpi. Wypierdolisz dziada drzwiami to wjebie swój garbaty nos przez okno. Tak właśnie zachowują się piłkarze i kibice ŻKS. Bez godności, bez honoru, bez wstydu. Ten klub naprawde został zalożony w burdelu i ten burdel im przyświeca przez całe lata funkcjonowania.
Dziś miał być inwestor - i nie ma go. Miała być pożyczka na spłate zobowiązań by dostać licencję - jest jakieś mgliste zapewnienie, że pożyczka będzie o ile inwestor wygra przetarg.
Nie wiem jak te cioty wyobrażają sobie załatwić sprawę długów i licencji w PZPN. Przetarg dopiero rozstrzygnie sie najwcześniej 15 marca. Liga rusza 6/7.03.

15 marca to oni będą w takim samym punkcie jak sa dzisiaj, czyli nic nie wiadomo. Ten inwestor to sie chyba wstydzi tych galerianek bo skrzetnie ukrywa swoją nazwe :lol: Żadnego inwestora nie ma.
Wreszcie Cacek sie wkurwi i wystratuje w przetargu i zutylizuje to dziadostwo. Zgodnie z literą prawa wypierdoli konkurencję w powietrze.
lismaster
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 4:53 pm

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: lismaster »

Pej__sy same między wierszami mówią że to Cacek...
biernak
Klub 1910
Posty: 847
Rejestracja: wt maja 13, 2008 9:40 am
Lokalizacja: Olechów Janów

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: biernak »

Cacek na pewno nie......nie można miec dwoch klubow w jednej lidze ;)
mysle ze to stowarzyszenie lks z jakimis podrzednymi firmami cos koluje
nawet jak zbiora 4 miliony to koniec......wiecej nie znajda,ale wola sie oszukiwac;)
ja ich totalnie olewam,polecam to wam wszystkim....czy teraz czy za pol roku to i tak ich koniec
lismaster
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 4:53 pm

Re: Ta ostatnia niedziela

Post autor: lismaster »

RTS_west pisze:tak i twierdzą ze rzuci nas i przyjdzie do nich i już widzą nasz płacz 8-)

Przestańmy bo to już śmieszne nie jest, Cacek powinien to kupić i rozwalić ale wtedy straci swoje dobre imię no i wiadomo że profesjonalista tak nie robi. Dlatego mówienei że to Cacek to ... smiech na sali. Wydaje mi się że to moze być pewna niemiecka firma Bremer AG
Napisałem tylko że to mówią właśnie Pej__sy a czy tak jest nie wiem.Mówią że chodzi o ich wspaniałe tereny.
Zablokowany