Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

don_stefano
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:55 am
Lokalizacja: Stare Bałuty

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: don_stefano »

Ze strony łodzkiej GW:

Skoro trudno znaleźć inwestora, to może władze miasta wzięłyby na siebie ciężar utrzymania piłkarskiej drużyny z al. Unii?

- To jest niewykonalne. Po pierwsze, otrzymałem pismo podpisane przez fanatyków Widzewa, którzy nie wyobrażają sobie, aby miasto miało zaangażować się tylko w jeden klub. Po drugie, miasto nie może kupić akcji prywatnej spółki. Może być jednak pośrednikiem, czyli gwarantem prawnym operacji. Na razie jednak nie ma żadnej deklaracji potencjalnego inwestora.
Romario
Moderator
Posty: 388
Rejestracja: wt lut 05, 2008 11:21 pm

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: Romario »

Na takie wlasnie artykuly jak ten powyzej Klub powinien reagowac. W cytowanych fragmentach pisma Widzewa jakos nie potrafie sie doszukac nawet wzmianki o tym, ze miasto nie powinno lozyc na inne kluby. Widzew przedstawil swoje oczekiwania i nawet, jezeli ogolna suma przekracza przewidywany zakres pomocy dla calego lodzkiego sportu, to wcale nie oznacza, ze inni nie powinni nic dostac. Wystarczy zwiekszys budzet w tym zakresie, o co Widzew już niejednokrotnie apelowal. I piszacy artykul redaktor pewnie tez zdaje sobie z tego sprawe, ale swiadomie manipujuje opinia publiczna.
Fabio
Posty: 530
Rejestracja: wt maja 13, 2008 11:23 pm
Lokalizacja: [A]lex

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: Fabio »

Perfidny bełkot.Hofman, Kuczmera i ten grubas Hochstim dostają torsji, gdy słyszą o Widzewie.A do tego "dzieła' Hofmana klub powinien odnieść się zdecydowanie.
kristobal1910
Posty: 289
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:10 pm

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: kristobal1910 »

No rzesz qrwa w piątek tak człowiekowi ciśnienie podnieść, jak bezdomni wyciągają te swoje zagrzybiałe łapy po każdy grosz do miasta to wszyscy pseudo dziennikarze pieją z zachwytu..jak Widzew przedstawia profesjonalną konkretną ofertę popartą uwarunkowaniami prawnymi to jest beee. Swoją drogą mógłby ktoś mając wolną chwilę poszukać ile kosztowało miasto przyspieszone 100u lecie trupa z Polesia w Teatrze Wielkim i Na Starym Rynku lub też inne ichniejsze pikniki i barnicwy.
P.S. Swoją drogą plany odnośnie stadionu sugerują, że na stulecie budowa raczej nie ruszy....
Awatar użytkownika
SamWieszKto
Sponsor
Posty: 1203
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:23 pm
Lokalizacja: A12
Kontakt:

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: SamWieszKto »

Ale się zagotowałem jak to przeczytałem. Wykorzystując chwilę wyskrobałem maila do p.Hofmana

Kod: Zaznacz cały

Dzień dobry.
Z narastającym oburzeniem czytałem Pana artykuł pt. "Plany właścicieli klubu z al. Piłsudskiego: miejskie pieniądze tylko dla Widzewa?"
Pisze Pan o Widzewie jakby próbowali zrobić skok na miejska kasę. Gdzie w takim razie był Pana obiektywizm gdy działacze ŁKS'u wraz z zawodnikami żądali, wręcz szantażując, pomocy ze strony miasta. Gdzie sugerowali że to miasto powinno wykupić udziały w spółce? 
Jak wynika z Pana artykuły działacze Widzewa przedstawili konkretne propozycje. Nic na zasadzie "nam się należy bo tak i koniec". Proponują konkretne rozwiązania jak choćby wspomniane przez Pana mierniki jakości. Jestem przekonany że przyjmując to jako wykładnie na zbliżone dofinansowanie mogli by liczyć Budowlani czy też żużlowcy Orła. Obie te dyscypliny są popularne w Łodzi na oba stadiony regularnie przychodzi spora ilość kibiców. Czy gdziekolwiek w piśmie Widzewa jest napisane że inne kluby mają nic nie dostać? 
Oburzenie Pana powinno budzić nie to że władze Widzewa chcą uzyskać coś na jasnych zasadach ale to jakie formy pomocy próbuje się przeforsować dla ratowania prywatnej spółki jaką jest sekcja piłki nożnej ŁKS. 
Pozwolę sobie przypomnieć że jeden z projektów zakłada przekazanie przyszłemu właścicielowi zarządzanie obiektami Areny oraz Fali! Obiektów które zostały wybudowane praktycznie przez miasto (Fala została odkupiona). Może jeszcze dorzućmy teren poligonu na Brusie? Kolejnym forsowanym projektem jest to że podmiot zarządzający stadionem będzie jednocześnie właścicielem sekcji piłkarskiej ŁKS'u. Takie działanie spowoduje że stadion nie będzie stadionem miejskim a stadionem sekcji ŁKS'u a sekcja ŁKS'u będzie dzierżawca terenów. Terenów dzierżawy których się zrzekła  w zamian za restrukturyzacje długów! Wspaniały mechanizm nieprawdaż. Mam coś oddaję mojemu wierzycielowi w zamian za restrukturyzację długów a on potem oddaje mi to z powrotem?
Tak samo jak między bajki można wsadzić to że w 2004 roku Widzew otrzymał taka sama pomoc. Nikt nie proponował  przyszłemu właścicielowi Widzewa jakichkolwiek terenów że o takich łakomych kąskach jak Arena czy Fala nawet nie wspomnę. Bardzo proszę nie przytaczać argumentu terenów aktualnego stadionu Widzewa gdyż w  tamtym okresie RTS BYŁ dzierżawcą terenów a ŁKS obecnie NIE JEST dzierżawca terenów przy al.Unii 2. O przedłużenie dzierżawy terenów z 25 na 29 lat p.Cacek musiał strać się prawie dwa lata. Czy to jest porównywalna pomoc?

Mam nadzieję że jako dziennikarz będzie Pan bardziej obiektywny w swoich artykułach.

Pozdrawiam
Ciekawe czy i co odpowie.

edit: I odpisał. Musze przyznać że jestem mile zaskoczony. Nie będę cytował treści listu napiszę jedynie że wyjaśnił co przyświecało powstaniu artykułu.
klimek
Klub 1910
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 2:15 pm
Lokalizacja: Chełm

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: klimek »

Rzaba,
łaskawe odpisanie na TWojego maila, nie zmienia to faktu, że artykuł powstał i narobił niezłego fermentu.
Ty jesteś usatysfakcjonowany jego odpowiedzią. Ale co z tysiacami czytelników??????
Czy napisze sprostowanie w naszej obronie, równie kwieciste jak paszkwil który pozwolił sobie spłodzić???
Wątpię.

Pozdrawiam
nationwide
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 14, 2008 10:20 pm
Lokalizacja: Witham

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: nationwide »

A co przyświecało powstaniu tego "artykułu"? Zaćmienie? Obłuda?
CuoreRosso
Posty: 240
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:39 pm
Lokalizacja: Nowosolna

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: CuoreRosso »

Grzyb na łapach chyba.
cloudyush
Klub 1910
Posty: 275
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:01 pm

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: cloudyush »

strach -> jak dofinansują widzewskie akcje, to braknie kasy na rozdawnictwo.
Awatar użytkownika
SamWieszKto
Sponsor
Posty: 1203
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:23 pm
Lokalizacja: A12
Kontakt:

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: SamWieszKto »

Powiem tak. Hof zdecydowanie się zagalopował w tym co napisał. Mam nadzieję że wyskrobie jakieś sprostowanie (na które podrzuciłem mu zresztą pomysł). Jednak analizując jego artykuły myślę że bardziej mu chodzi o inne dyscypliny niż o galerianki a ostatni akapit miał być akcentem całości, szkoda tylko że wyszedł z tego bezpośredni atak na nas. W obronie galerianek zdecydowanie przoduje Hochstim i Kuczmera. Wystarczy przejrzeć artykuły z ostatnich miesięcy
Awatar użytkownika
bumba
Administrator
Posty: 1928
Rejestracja: sob lut 02, 2008 9:16 pm

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: bumba »

rzaba hof se jaj zrobił i ty mu uwierzyłeś, następnym razem nie wysyłaj maila do niego ale do jego szefa
Awatar użytkownika
tarot
Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 9:28 am

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: tarot »

Męczy i nudzi mnie stukanie w klawisze ..ale tym razem właściwie mnie zmusili. Przesadzili Panowie i tyle .Tym razem jednak usłyszą ripostę i to konkretną z argumentami a nie ten ich bełkot . Zapewniam .
Awatar użytkownika
bumba
Administrator
Posty: 1928
Rejestracja: sob lut 02, 2008 9:16 pm

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: bumba »

No i cichcem postawili łksowi boiska treningowe za grube miliony. A jak Widzew prosi o dofinansowanie na boisko przy Niciarnianej to się wielki szum zrobił....
Awatar użytkownika
SamWieszKto
Sponsor
Posty: 1203
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:23 pm
Lokalizacja: A12
Kontakt:

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: SamWieszKto »

Dobra, wkurwiłem sie dzis po raz kolejny.
Pisze list do rady etyki mediów i do naczelnego expressu.
klimek
Klub 1910
Posty: 633
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 2:15 pm
Lokalizacja: Chełm

Re: Stanowisko kibiców Widzewa wobec próśb nieudaczników do UM

Post autor: klimek »

Rzaba,
napisz co spłodziłeś.
Interesuje mnie to bardzo.
Zwłaszcza odpowiedzi na Twoje maile.

Pozdrawiam
Zablokowany