Widzewska Mapa Pamięci

ODPOWIEDZ
orangutan
Klub 1910
Posty: 4636
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: orangutan »

wiara1977 pisze:
Pomyslowy Dobromir pisze:
Jesli ma byc osobno, to prosze bardzo:
bit.ly/sektorniebo

Niestety z namiarow na kibicow mam tylko Bola na Olechowie, wiec jego dodalem jako pierwszego. Jesli macie konkretne namiary GPS albo zdjecia zrobione w innych miejscach, gdzie lokalizacje jest zapisana (smartfony to potrafia), to dajcie znac, a w wolnej chwili dodam na mapce. Jednak prosze o wyrozumialosc, bo roboty jest wystarczajaco przy poprzedniej mapie, wiec kibicowska bede uaktualnial nieco rzadziej.
ANTAŁ i ŻOŁNIERZ cm.Kurczaki KUBA cm.DOŁY. Długopis i JARECKI cm.Olechów. BILET cm. Zarzew komunalny. WICEK cm.Olechów Falkonetti cm Koluszki ? .Czarodziej ?KAROL ?
A coś więcej, bo niestety ktoś tam musi pojechać i zrobic fotkę i pobrać koordynaty. Mimo dokładnych danych na Dolach odszukanie naszych działaczy wyglądało na zasadzie mam podane kwartały i nic więcej. Trzeba było chodzić grób po grobie i sprawdzać, a do dzisiaj 2-3 grobów nie udało się odnaleźć. Chętnie pomoge ale tym razem poczekam do wiosny, rok temu niezłe mnie wypizdzilo w tych alejkach. Z kibicami jest łatwiej bo jest łatwiejszy dostęp do rodzin które wskażą miejsce pochówku.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

wiara1977 pisze:
Winkler pisze:Sama nazwa cmentarza to mało,ale jestem pewien,że to się uda.Oprócz Łodzi jeszcze bardzo wielu jest w FC,więc krok po kroku a na 1.listopada będą dwie mapki :klaszcze: A sama nazwa tej drugiej to :klaszcze: :klaszcze:
jak tylko będę w tych miejscach to podam dokładne lokalizacje
Jakbys sie wybieral i jesli masz smartfona, to daj znac, sprawdzimy czy masz mozliwosc zrobienia fotek z danymi lokalizacyjnymi - na tej podstawie lokalizacja bedzie praktycznie co do metra.
Winkler
Klub 1910
Posty: 9971
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:53 am
Lokalizacja: Łódź Bałuty Limanka/ Zgierz

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Winkler »

Pomyslowy Dobromir pisze:
wiara1977 pisze: jak tylko będę w tych miejscach to podam dokładne lokalizacje
Jakbys sie wybieral i jesli masz smartfona, to daj znac, sprawdzimy czy masz mozliwosc zrobienia fotek z danymi lokalizacyjnymi - na tej podstawie lokalizacja bedzie praktycznie co do metra.
Jako fachowiec to lepiej daj instrukcję ogólną,jak to się robi,bo przyda się to każdemu.Na Doły wiele razy wybierałem się do Wnuczka i z racji obecności tylko na pogrzebie i nie zapamiętania lokalizacji odpuszczałem,ta mapa jest baaaardzo potrzebna.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Niestety nie mam pod reka telefonu z Androidem, wiec na razie tylko instrukcja dla iPhonow:

Wchodzimy w Ustawienia i dalej w Prywatnosc:
Obrazek

Nastepnie Uslugi lokalizacji:
Obrazek

Upewniamy sie, ze uslugi sa aktywne (gorny suwak) i ze sa aktywne dla aplikacji Aparat (wystarczy opcja Gdy uzywam):
Obrazek

Jako ze GPS potrzebuje chwili, zeby precyzyjnie sie zorientowac, dla polepszenia dokladnosci warto opcje wlaczyc nie tuz przed zrobieniem zdjecia, ale chociaz chwile wczesniej i dac mu pare minut na ogarniecie sie. Do tego im wiecej zdjec zrobicie, tym pozycja bedzie dokladniejsza, bo ja zazwyczaj staram sie ozycje usredniac na podstawie kilku zdjec.

Jesli ktos moze podobna instrukcje dla Androida przygotowac to bede wdzieczny.
orangutan
Klub 1910
Posty: 4636
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: orangutan »

typonegatywny
Klub 1910
Posty: 4449
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 9:44 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: typonegatywny »

Dziś na grobie LS tylko 5 zniczy w południe było. Trochę to ogarnąłem, ale zachęcam innych to pozostawienia świeczki w takim dniu.
Tomasz69
Klub 1910
Posty: 493
Rejestracja: wt maja 13, 2008 11:57 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Tomasz69 »

typonegatywny pisze:Dziś na grobie LS tylko 5 zniczy w południe było. Trochę to ogarnąłem, ale zachęcam innych to pozostawienia świeczki w takim dniu.
Smutne to trochę.
Natomiast brak jakiegokolwiek wpisu o Prezesie na oficjalnej stronie to już zupełne nieporozumienie. :(
Calcium1910
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 31, 2018 3:46 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Calcium1910 »

Jest na ofi instagram
typonegatywny
Klub 1910
Posty: 4449
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 9:44 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: typonegatywny »

Tomasz69 pisze:
typonegatywny pisze:Dziś na grobie LS tylko 5 zniczy w południe było. Trochę to ogarnąłem, ale zachęcam innych to pozostawienia świeczki w takim dniu.
Smutne to trochę.
Natomiast brak jakiegokolwiek wpisu o Prezesie na oficjalnej stronie to już zupełne nieporozumienie. :(
Za to brawa dla OSK za piękny duży znicz z herbem. Drugi taki na Olechowie na grobie Marka Pięty (2 rocznica śmierci).
Szmiglo
Posty: 456
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:43 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Szmiglo »

typonegatywny pisze:
Tomasz69 pisze:
Smutne to trochę.
Natomiast brak jakiegokolwiek wpisu o Prezesie na oficjalnej stronie to już zupełne nieporozumienie. :(
Za to brawa dla OSK za piękny duży znicz z herbem. Drugi taki na Olechowie na grobie Marka Pięty (2 rocznica śmierci).
na wszystkich "Widzewskich grobach" są znicze OSK.
orangutan
Klub 1910
Posty: 4636
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: orangutan »

Szmiglo pisze:
typonegatywny pisze: Za to brawa dla OSK za piękny duży znicz z herbem. Drugi taki na Olechowie na grobie Marka Pięty (2 rocznica śmierci).
na wszystkich "Widzewskich grobach" są znicze OSK.
Pięknie.
Teraz tylko dotrzeć do pozsoatalych Widzewskich Grobów by za rok pamiętać o kolejnych naszych ludziach.
Krzysztof K
Posty: 310
Rejestracja: wt sty 28, 2014 4:19 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Krzysztof K »

Niebawem święta, zatem odwiedzając groby Najbliższych pamiętajcie również o Widzewiakach.
H778
Klub 1910
Posty: 1548
Rejestracja: wt maja 04, 2010 11:06 pm
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: H778 »

https://www.nekrologi.net/nekrologi/rys ... n/47232652

Piłkarz Widzewa na początku lat 50. Dokładna lokalizacja grobu do ustalenia.

http://gravar.se/forsamling/katolska-ky ... opaniewski

Tu trochę bardziej egzotycznie. 26 meczów w I lidze w sezonie 1948.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

H778 pisze:https://www.nekrologi.net/nekrologi/rys ... n/47232652

Piłkarz Widzewa na początku lat 50. Dokładna lokalizacja grobu do ustalenia.

http://gravar.se/forsamling/katolska-ky ... opaniewski

Tu trochę bardziej egzotycznie. 26 meczów w I lidze w sezonie 1948.
Zima nie sprzyja spacerom po cmentarzach, niestety.

Ryszard Bajan jest już odnaleziony na Zarzewie, mam namiary na dokladna kwatere, przez pogode nie mialem jak go odwiedzic.

Szczepan Kopaniewski jest na mojej liscie poszukiwanych, na podstawie encyklopedii Fuji, ale dzieki Tobie mamy dokladny namiar. No to trzeba bedzie wypisac delegacje do Sztokholmu :) Chyba ze mamy kogos w Szwecji, kto moglby pomoc...

Bardzo dziekuje za odswiezenie tematu i znaleziska, czekam na kolejne :Widzew
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Tak tylko zeby nie zginelo... Duzo wiecej zmian na wiosne...
ODPOWIEDZ