Widzewska Mapa Pamięci

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

polej pisze:Przykleic go! :Widzew
Przyklejonych watkow nikt nie czyta :(
Winkler
Klub 1910
Posty: 9973
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:53 am
Lokalizacja: Łódź Bałuty Limanka/ Zgierz

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Winkler »

Można by było też pomyśleć o Naszych kibicach,ja o ile do ś.p. Bola bym trafił z zamkniętymi oczami,o tyle do ś.p. Kuby ni cholery......A niestety tych mogił jest o wiele więcej....
rod
Posty: 1012
Rejestracja: wt maja 20, 2008 7:31 am
Lokalizacja: w Łodzi urodzony i wychowany

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: rod »

Winkler pisze:Można by było też pomyśleć o Naszych kibicach,ja o ile do ś.p. Bola bym trafił z zamkniętymi oczami,o tyle do ś.p. Kuby ni cholery......A niestety tych mogił jest o wiele więcej....
możemy kiedyś wybrać się razem.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Dzis kolejna sylwetka pilkarza, o ktorym pewnie malo kto wie, czy pamieta.

Obrazek

Jerzy Grom, bramkarz, bardziej znany z wystepow w warszawskiej Polonii (m.in Puchar Polski w 1952), ale wg zrodel i naszej bramki bronil przez czas jakis. Szukam szczegolow przebiegu jego kariery w czerwono-bialo-czerwonych barwach, wtedy uzupelnie wpis (Włodek - pomocy!!!).

Filmik wspomnieniowy z PoloniaTV:

Youtube


Zmarl w 2017 roku, pochowany na Cmentarzu na Bródnie w Warszawie (kwatera 24L, rząd 2, grób 5)

Obrazek

Dziekuje pragnacemu zachowac anonimowosc czlonkowi Widzewskiej Warszawy za pomoc w ogarnieciu cmentarza w Warszawie, wkrotce jeszcze kilka rezultatow jego dzialan. Grob dodany do Widzewskiej Mapy Pamieci.

Dziekuje tez kilku czlonkom OSK, dzieki ktorym 2 groby na cmentarzu Doly nabraly blasku i dorobily sie widzewskich akcentow.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Dzis jeszcze 2 widzewiakow pochowanych w Warszawie.

Obrazek

Władysław Stachurski - trener pilkarzy w latach 1993-95, tuz przed era Franka Smudy. Tak naprawde to on wprowadzil do pierwszej druzyny wielu zawodnikow, z ktorych korzystal pozniej Franek.

Prowadzil nasza druzyne w 49 meczach, odniosl 22 zwyciestwa, 20 remisow, poniosl 7 porazek, bramki w stosunku 66-36. Po trenerce w Widzewie objal takze stanowisko selekcjonera Reprezentacji Polski.

Obrazek

Zmarl w 2013 roku, pochowany jest na wojskowych Powązkach w Warszawie (KWATERA: C 29, RZAD: TUJE, GRÓB: 14)


Drugi ze sportowcow, moze byc dla wielu niespodzianka. To Jerzy Kulej - legendarny polski bokser, dwukrotny mistrz olimpijski w tej dyscyplinie.

Obrazek

Co ma wspólnego z Widzewem? W czasach, gdy z naszym herbem na piersi walczyli widzewscy bokserzy, to właśnie Kulej byl jednym ze szkoleniowcow tej sekcji.

Obrazek

Zmarl w 2012 roku, pochowany takze na wojskowych Powązkach (KWATERA: G, RZĄD: TUJE, GRÓB: 4)

Jeszcze raz dziekuje przedstawicielowi Widzewskiej Warszawy za okazana w cmentarnych poszukiwaniach pomoc.

Oba miejsca dodane na Widzewskiej Mapie Pamieci na stronie OSK Tylko Widzew.
Krzysztof K
Posty: 310
Rejestracja: wt sty 28, 2014 4:19 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Krzysztof K »

dzięki Tobie Gargul wiemy jak wiele nie wiemy :klaszcze: Kapitalna robota!
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Krzysztof K pisze:dzięki Tobie Gargul wiemy jak wiele nie wiemy :klaszcze: Kapitalna robota!
Gorzej ze wielu rzeczy już sie nie dowiemy, do ludzi i pamiatek nie dotrzemy... Szkoda ze wobec braku ruchow klubu w kwestii historii (patrz muzeum), nie mamy np. zadnej fundacji, ktora widzewską historią by sie zajela :(
H778
Klub 1910
Posty: 1549
Rejestracja: wt maja 04, 2010 11:06 pm
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: H778 »

Kilkanaście lat temu, gdy zbierałem autografy, napisałem listowną prośbę do pana Groma właśnie. Szybko odpowiedział, podpisał zdjęcie i napisał bardzo długi list o tym, dlaczego Legia to taki kurewski klub. :) Ale o grze w Widzewie ani słowem nie wspomniał, a ja mu pisałem, że jestem kibicem. Bardzo ciekawe znalezisko!
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

H778 pisze:Kilkanaście lat temu, gdy zbierałem autografy, napisałem listowną prośbę do pana Groma właśnie. Szybko odpowiedział, podpisał zdjęcie i napisał bardzo długi list o tym, dlaczego Legia to taki kurewski klub. :) Ale o grze w Widzewie ani słowem nie wspomniał, a ja mu pisałem, że jestem kibicem. Bardzo ciekawe znalezisko!
Ciekawa historia, moze Wlodek w swoich archiwach wygrzebie cos na temat kariery Jerzego Groma w Widzewie? Zreszta to Wlodek mi to nazwisko nadal, wierze wiec, ze cos na goscia ma :)
orangutan
Klub 1910
Posty: 4636
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: orangutan »

Gargul, jak Włodek ma jakieś nazwiska żyjących naszych byłych piłkarzy z tamtych lat, może warto podjechać do nich z Kamera, niech opowiedzą coś o tył latach od kuchni. Spieszmy się z tematem bo czas ucieka, a można zebrać bardzo Ciekawy materiał.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

orangutan pisze:Gargul, jak Włodek ma jakieś nazwiska żyjących naszych byłych piłkarzy z tamtych lat, może warto podjechać do nich z Kamera, niech opowiedzą coś o tył latach od kuchni. Spieszmy się z tematem bo czas ucieka, a można zebrać bardzo Ciekawy materiał.
Taki pomysl już padl kiedys, ale nic z tego nie wyszlo. Niestety masz racje piszac ze czas ucieka... Osob do pogadania jest naprawde duzo, Kolo Seniora Widzewa to prawdziwa kopalnia, do tego Stowarzyszenie Bylych Pilkarzy. Kazdy z tych ludzi to godziny pasjonujacych historii. Pilsudskiego 138 tez by moglo w temacie wspomoc...
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Dzieki uprzejmosci anonimowego przedstawiciela Widzewskiej Warszawy mamy zdjecia i koordynaty kolejnego grobu zlokalizowanego w Stolicy.

Obrazek

Bogusław Sosnowski - człowiek z czasów Cacka, ale jeszcze tego wczesnego, stad i chyba kojarzy sie u nas wciaz pozytywnie. Byl naszym prezesem w latach 2007-2008, pozniej zasiadal w Radzie Nadzorczej pilkarskiej spolki.

Zmarl w 2014 roku.

Obrazek

Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie, Kwatera E-XI-2, rząd 3, grób 3.

Obrazek

Dokladna lokalizacja tego i innych widzewskich grobow na Mapie Pamieci na stronie OSK Tylko Widzew
Awatar użytkownika
rafus
Klub 1910
Posty: 863
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:46 am
Lokalizacja: http://www.tylkowidzew.pl/

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: rafus »

hop! żeby nie spadło!
pabler
Klub 1910
Posty: 1798
Rejestracja: wt maja 13, 2008 4:55 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: pabler »

Powinno być przyklejone, żeby nie trzeba było podbijać.
Awatar użytkownika
rokko
Klub 1910
Posty: 3437
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 12:52 pm
Lokalizacja: WW

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: rokko »

pabler pisze:Powinno być przyklejone, żeby nie trzeba było podbijać.
na te przyklejone chyba mało kto patrzy - ja bardzo rzadko.... :oops:
ODPOWIEDZ