Muzeum Widzewa

ODPOWIEDZ
Paragon
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 07, 2019 4:25 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Paragon »

Bliźniak pisze:
A zanim zaczniesz człowieku pisać o dyskredytowaniu cennych inicjatyw Widzewskich , to zrozum że chodzi tutaj o troskę o nasze dobra i bezcenne pamiątki , więc nie traktuj tego jako atak wogóle ani tym bardziej ad personam. Nie drogi Panie nie chodzi o troskę. Chodzi zwyczajnie o zaoranie inicjatywy zanim ta, tak naprawdę została uruchomiona. Przez faceta zarejestrowanego na forum w październiku 2019, z 11 postami, z których 4 powstały od g. 21.30 wczoraj. I proszę nie zwracać się do mnie per "człowieku", bo nie przypominam sobie abyśmy mieli okazje się kiedykolwiek poznać. Co z racji kibicowania zupełnie innym klubom sportowym jest jak najbardziej oczywiste.
Mówią że jak się nie da z kimś wygrać merytorycznie , to żeby próbować wygrać chociaż na płaszczyżnie osobistej. Nie lubię tego stosować w praktyce, bo wygrana poparta faktami zawsze smakuje lepiej. Oburzenia zwrotem "człowieku" i szpileczki o postach i innych klubach nie będę zatem komentował.

Zaorałem inicjatywę zanim została uruchomiona? Rozumiem że piszesz o fizycznym otwarciu muzeum bo przecież forma prawna już istnieje i zbiera eksponaty no to i pewnie je zapisuje w ewidencji bo to zapewnia im ochronę Państwa według Ciebie. A skoro pochwaliłeś się że muzeum ma nawet regulamin to czemu nie chcesz go okazać w całości?

Wspomniałeś że Stowarzyszenie przekazało 300.000 zł żeby wszystko wyglądało poważnie. Czy to tylko koszty projektu wystawy , jej fizycznego wykonania i wyposażenia czy też obejmuje to koszty bieżące jak media w pomieszczeniu, materiały biurowe czy wynagrodzenia? Czy w tych 300.000 zł ujęte są celowe darowizny osobiste członków Stowarzyszenia , jak na przykład zakup multimediów dokonany przez Panów Brzezińskiego, Pietrasika i Kowalczyka? Czy w tych 300.000 zł ujmujesz też darowizny kibiców , jak na przykład koszulki/cegiełki , wpłaty na konto muzeum , sprzedaż Twojej książki? Ile złotych jeszcze brakuje żeby dało się zrealizować wszystkie założenia projektu muzeum?
Piopie9
Posty: 26
Rejestracja: pn kwie 29, 2019 8:49 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Piopie9 »

Drogi kolego na muzeum brakuje jeszcze trochę funduszy. Ile jesteś w stanie dołożyć?



uote="Paragon"]
Bliźniak pisze:
Mówią że jak się nie da z kimś wygrać merytorycznie , to żeby próbować wygrać chociaż na płaszczyżnie osobistej. Nie lubię tego stosować w praktyce, bo wygrana poparta faktami zawsze smakuje lepiej. Oburzenia zwrotem "człowieku" i szpileczki o postach i innych klubach nie będę zatem komentował.

Zaorałem inicjatywę zanim została uruchomiona? Rozumiem że piszesz o fizycznym otwarciu muzeum bo przecież forma prawna już istnieje i zbiera eksponaty no to i pewnie je zapisuje w ewidencji bo to zapewnia im ochronę Państwa według Ciebie. A skoro pochwaliłeś się że muzeum ma nawet regulamin to czemu nie chcesz go okazać w całości?

Wspomniałeś że Stowarzyszenie przekazało 300.000 zł żeby wszystko wyglądało poważnie. Czy to tylko koszty projektu wystawy , jej fizycznego wykonania i wyposażenia czy też obejmuje to koszty bieżące jak media w pomieszczeniu, materiały biurowe czy wynagrodzenia? Czy w tych 300.000 zł ujęte są celowe darowizny osobiste członków Stowarzyszenia , jak na przykład zakup multimediów dokonany przez Panów Brzezińskiego, Pietrasika i Kowalczyka? Czy w tych 300.000 zł ujmujesz też darowizny kibiców , jak na przykład koszulki/cegiełki , wpłaty na konto muzeum , sprzedaż Twojej książki? Ile złotych jeszcze brakuje żeby dało się zrealizować wszystkie założenia projektu muzeum?[/quote]
wojciu
Posty: 2585
Rejestracja: pn maja 12, 2008 6:20 pm
Lokalizacja: z historycznej krainy ...

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: wojciu »

Paragon chcesz pomóc ?
Bliźniak
Klub 1910
Posty: 569
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:23 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Bliźniak »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bliźniak
Klub 1910
Posty: 569
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:23 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Bliźniak »

Latem 2020 została podpisana umowa na realizowanie I etapu budowy Muzeum. Umowa opiewała na 235 tys. zł (brutto). Do tej pory Grupa AV za wykonane prace wystawiła dwie faktury 29.10.2020 na 56 116,00 zł. (netto) i 30.11.2020 na 25 005,00 zł (netto). Międzyczasie trzykrotnie powiększono zakres prac związanych z pierwszym etapem prac w Muzeum. Pierwsza sprawa związana była z koniecznością wykonania wylewki. Koszt jej zrobienia wyniosł 2600 zł brutto. Kolejna zmiana dotyczyła sali S2 gdzie wstawiono dodatkowe gabloty i zmian w S4, gdzie po zdjęciu sufitu podwieszane uzyskano nowe powierzchnię do wykorzystania. Wykonano też mocowania rur od systemu wentylacyjnego który do tej pory opierały się na stelażu sufitu powieszanego. Tym razem koszt powiększyły się o 30 196 zł (brutto). Ostatnia trzecia zmiany dotyczy sali S3 i wykonania ściany imitującej kawiarenkę Pani Basi - kwota 2890 zł (brutto). Na tą chwilę kolejne koszty to: koszty zakupu gabloty na sztandar to ok. 2000 zł netto. Koszty założenia trzech kamer i systemu alarmowego ponad 4000 zł (netto) Czekam na wycenę zawieszenia i wykonania 6 historycznych herbów Widzewa, które mają być zawieszone na północnej ścianie w pomieszczeniu S4. I wycenę zewnętrznej reklamy (orędowanie) Muzeum


Drugi etap wyposażenia Muzeum to zakup sprzętu multimedialnego. Jego koszty to ponad 162 tys. zł netto czyli ponad 200 tys. brutto. Na tą chwalę po przeprowadzeniu zbiórki wśród członków SRTS Widzew zakupiono sprzęt na kwotę 25092 zł (brutto), kolejna kwota 8387 zł (brutto) pochodziła ze sprzedaży koszulek Retro

Rozliczenie wpływów z koszulek Retro.
Ogółem na dedykowane konto Muzeum wpłynęło 41 536,70 zł (zapłata za koszulki i niewielkie wpłaty za książkę TRMR Widzew i RTS Widzew… od FC Łowicz.
Zapłata za uszycie koszulek 22 525 zł
Rozliczenie za wykonanie wylewki 2000 zł
Zakup sprzętu multimedialnego 8387 zł
Zapłata za wydrukowanie katalogów 1599 zł.
Na koncie pozostało 7025 zł

PS.
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania to poproszę. Jak będę miał chwilę czasu to przedstawię jakimi muzealiami Widzew dysponuję.
wojciu
Posty: 2585
Rejestracja: pn maja 12, 2008 6:20 pm
Lokalizacja: z historycznej krainy ...

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: wojciu »

Tomek, nie tłumacz się. Brawo dla Ciebie :klaszcze:

"paragon" jest nam nie potrzebny do rozliczeń i transparentności.
Paragon
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 07, 2019 4:25 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Paragon »

Dziękuję za regulamin. Przestudiuję dokładnie w wolnej chwili ale doceniam wyodrębnienie majątku Muzeum z majątku Reaktywacji.
I mimo niechęci jaką tu wzbudziłem może ktoś obeznany jednak przeanalizuje czy to na pewno bezpieczne dla naszych pamiątek , że Muzeum jest jednostką Reaktywacji i gdyby coś poszło nie tak i groził nam upadek to naszych pamiątek nie zlicytuje komornik. Ja tylko podałem tutaj informację jaką dostałem od muzealnika, z którym rozmawiałem i gdy zeszło na Muzeum Widzewa to powiedział mi o braku zabezpieczenia zbiorów.
Piopie9
Posty: 26
Rejestracja: pn kwie 29, 2019 8:49 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Piopie9 »

Paragon pisze:Dziękuję za regulamin. Przestudiuję dokładnie w wolnej chwili ale doceniam wyodrębnienie majątku Muzeum z majątku Reaktywacji.
I mimo niechęci jaką tu wzbudziłem może ktoś obeznany jednak przeanalizuje czy to na pewno bezpieczne dla naszych pamiątek , że Muzeum jest jednostką Reaktywacji i gdyby coś poszło nie tak i groził nam upadek to naszych pamiątek nie zlicytuje komornik. Ja tylko podałem tutaj informację jaką dostałem od muzealnika, z którym rozmawiałem i gdy zeszło na Muzeum Widzewa to powiedział mi o braku zabezpieczenia zbiorów.
Kolego sypnij jakąś kasę na muzeum jak ci zależy a nie pierdolisz tylko
wojciu
Posty: 2585
Rejestracja: pn maja 12, 2008 6:20 pm
Lokalizacja: z historycznej krainy ...

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: wojciu »

Obrazek

Obrazek
zgredzik
Klub 1910
Posty: 2817
Rejestracja: wt maja 13, 2008 5:25 pm
Lokalizacja: TYLKO Widzew !!!

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: zgredzik »

wojciu pisze:Obrazek

Obrazek
Coraz fajniej to wygląda. Będzie mega :klaszcze:

TYLKO Widzew, eRTeeS !!!
typonegatywny
Klub 1910
Posty: 4228
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 9:44 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: typonegatywny »

Zaczyna wyglądać fajnie :)
wojciu
Posty: 2585
Rejestracja: pn maja 12, 2008 6:20 pm
Lokalizacja: z historycznej krainy ...

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: wojciu »

Muzeum Widzewa Łódź powiększy swoje zbiory o wyjątkową kolekcję klubowych pamiątek, zdjęć i dokumentów podarowaną Klubowi przez rodzinę byłego działacza RTS Widzew - Zygmunta Szamałka.
Obrazek

https://widzew.com/-/zbiory-zygmunta-sz ... dzewa-lodz
Statom
Klub 1910
Posty: 5028
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:37 pm
Lokalizacja: Stary Widzew

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Statom »

Czemu tutaj tak cicho?
Muzeum wydaje cegiełki, a tutaj ani słowa o tym...
Ponieważ tym razem nie ma słowa o numerowanych 'gadżetach' to rozumiem, że choćby koszulki nie będą miały żadnych indywidualnych cech?
Gdyby koszulki były numerowane to na pewno bym się skusił, a tak to chyba jednak zafunduję sobie jakiś tańszy gadżet.
Bliźniak
Klub 1910
Posty: 569
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:23 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Bliźniak »

Koszulki będą numerowane. Proporczyki raczej nie
Statom
Klub 1910
Posty: 5028
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:37 pm
Lokalizacja: Stary Widzew

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Statom »

Bliźniak pisze:Koszulki będą numerowane. Proporczyki raczej nie
To ważna informacja - umieściłbym ją na stronie przy opisie koszulki...
Namówiłeś ;)
ODPOWIEDZ