działamy dalej cdn.

biernak
Klub 1910
Posty: 836
Rejestracja: wt maja 13, 2008 9:40 am
Lokalizacja: Olechów Janów

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: biernak »

a ja mam pewien pomysł...
a gdyby tak zrobić o sprawie dajdajów stronę internetową i dobrze ją rozreklamować na forach, naszej klasie i innych takich czy przez plakaty na mieście?
mamy tyle materiałów o tym, że można by podzielić się z łodzianami prawdą o której nie piszą szmatławe łódzkie gazety.
Sam strony nie zrobie ale jak ktoś by się podjął to chętnie pomogę w pisaniu artykułów i redagowaniu....
pomyślcie jaki szał zrobiła strona koniecpzpn...........
a chętnych do przeglądania naszej strony też by mogło być sporo, nie każdy obywatel zna to forum...........
mimo to jakiś śmieszny polityk z po sie forum zainteresował, przy dobrze rozreklamowanej stronie odzew RM mógłby być większy......
Pozdrawiam serdecznie
biernak
Klub 1910
Posty: 836
Rejestracja: wt maja 13, 2008 9:40 am
Lokalizacja: Olechów Janów

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: biernak »

kow@l pisze:Podoba mi się ten pomysł, ale myślę, że byłby problem ze znalezieniem osób kompetentnych i jednocześnie chętnych do prowadzenia tej strony.
myśle, że kompetentnych osób jest sporo...tylko z chęcią może być gorzej, ale pomyślcie o tym, myślę, że mogłyby być jakieś efekty......
Torrent85
Posty: 1365
Rejestracja: śr paź 08, 2008 12:24 am

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: Torrent85 »

Czyli trzeba dokladnie powolac sie na te same przepisy ktore sa w uzasadnieniu w sprawie Lublina, ewentualnie jeszcze dodac cos na temat niesprawiedliwej konkurencji.
Awatar użytkownika
opal
Klub 1910
Posty: 330
Rejestracja: śr lut 27, 2008 4:17 pm
Kontakt:

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: opal »

Skarbnik miasta nie zgodził się, aby z budżetu Łodzi dokapitalizować ŁKS PSS. Oznacza to, że szanse na uratowanie piłkarskiej drużyny z al. Unii znacznie zmalały

W poniedziałek prezes ŁZPN Edward Potok ujawnił, że nie może zarejestrować ŁKS PSS do struktur związkowych z powodu złych zapisów w umowie o przejściu sekcji piłkarskiej z ŁKS SSA. Chodziło m.in. o to, że władze miasta zobowiązują się do dokapitalizowania nowej spółki kwotą 3,6 mln zł. Ma to być zabezpieczenie roszczeń członków PZPN-u.

Prezes ŁKS PPS Dariusz Gałązka stwierdził, że nie może sam zmienić umowy. Liczono, że w wyjściu z impasu pomoże wtorkowe spotkanie zorganizowane przez Tomasza Sadzyńskiego pełniącego obowiązki prezydenta Łodzi. Zaproszenie na nie dostali m.in. były wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski, szef komisji sportu rady miejskiej Witold Skrzydlewski oraz piłkarscy działacze.


za wybiórcza.pl
Frycek
Klub 1910
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:13 am
Lokalizacja: Łódź

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: Frycek »

Udziałowiec starej spółki: Uratuję ŁKS


Radni nie zgodzili się pożyczyć ŁKS-owi 3,6 mln zł, co było warunkiem rejestracji spółki w Łódzkim Związku Piłki Nożnej. Rozgrywki w I lidze będzie musiała dokończyć stara spółka, której pomoc obiecał jej udziałowiec

Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta Wczoraj napisaliśmy, że skarbnik miasta nie zgodził się na dokapitalizowanie ŁKS PSS, twierdząc, że jest to niezgodne z prawem. A bez tego ŁZPN nie mógł przyjąć spółki w swoje szeregi. Sytuacja stała się dramatyczna, bowiem dziś miał zebrać się zarząd PZPN-u i rozmawiać o wydaniu zgody na przeniesienie licencji z ŁKS SSA do spółki powołanej przez miasto. Sytuacja była dramatyczna, ale wieczorem pojawiła się szansa na przełom. W wydziale prawnym urzędu miasta wymyślono sposób przekazania 3,6 mln zł. Pieniądze miałyby zostać tylko pożyczone, a później zwrócone przez inwestora.

Edward Potok, prezes ŁZPN, zwołał nawet posiedzenie zarządu, na którym miano przyjąć do związku ŁKS PSS. Niestety, jeszcze przed nim koncepcja upadła, bowiem na pożyczkę nie zgodził się skarbnik miasta. Twierdził, że to niezgodne z prawem. Wcześniej jednak, kiedy zapadała decyzja o powołaniu przez miasto sportowej spółki, nie protestował.

Jednym z argumentów skarbnika było to, że Regionalna Izba Obrachunkowa, sprawująca nadzór nad finansami gminy, zakwestionuje wydawanie pieniędzy na sport zawodowy. Tyle tylko, że minął już ustawowy 30-dniowy termin, jaki RIO ma na rozpatrzenie sprawy.

Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej Tomasz Sadzyński, pełniący obowiązki prezydenta Łodzi, stwierdził, że w budżecie nie ma środków na dofinansowanie ŁKS PSS. - Miasto nie posiada też żadnych możliwości prawnych, aby mogło podnieść kapitał piłkarskiej spółki - tłumaczył. A kiedy skarbnik miasta potwierdził słowa Sadzyńskiego, stało się jasne, piłkarska drużyna z al. Unii znalazła się w dramatycznym położeniu.

Radny Michał Król zaproponował, aby do programu obrad dopisać dyskusję na temat ŁKS-u. 14 radnych było za - o czterech więcej głosowało przeciw. Większe zainteresowanie wywołały informacje o 90. rocznicy zaślubin Polski z morzem, która przypadała wczoraj.

Witold Skrzydlewski, przewodniczący komisji sportu, przyznał, że inwestorem, który w zamian za dzierżawę terenów miał finansować ŁKS, był Antoni Ptak. - Ale po odwołaniu prezydenta [w referendum - przyp. red.] rozmowy zostały zawieszone - twierdził. Były wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski w liście rozdawanym podczas sesji napisał: "Rozstrzygnięcie referendalne przerwało proces negocjacji, gdyż automatycznie pozbawiony zostałem uprawnień do ich prowadzenia".

Małgorzata Szpakowska-Korkiewicz, szefowa wydziału prawnego UMŁ, powiedziała, że były prowadzone konsultacje z inwestorem, ale do podpisania umowy nie doszło. Potwierdziła to, co napisała w środę "Gazeta". - Sponsor żądał 100-milionowej kary, gdyby miasto nie wywiązało się z niektórych punktów umowy - tłumaczyła.

Na wniosek Mateusza Walaska radni Lewicy i PO uchwalili (stosunkiem głosów 20:15), że nie dadzą pieniędzy na ŁKS PSS: "Rada Miejska w Łodzi wyraża solidarność z kibicami i sympatykami ŁKS, którzy niepokoją się o przeszłość ponadstuletniego klubu, ale w sprawie przekazania kolejnych milionów na rzecz ŁKS PSS musi zająć stanowisko negatywne. Pełną odpowiedzialność za doprowadzenie sekcji piłkarskiej ŁKS do upadku ponoszą jej właściciele, udziałowcy i działacze".

Skrzydlewski twierdził, że to odwet na byłej władzy. Walasek odpowiedział, że miasto nie jest bankiem, by pożyczać pieniądze.

Co to oznacza? Według Dariusza Gałązki, prezesa ŁKS PSS, dokończyć rozgrywki w I lidze może tylko stara spółka. - Składam rezygnację, bo nie widzę sensu dalszego funkcjonowania - zapowiedział.

Prezes ŁZPN-u zapewnia jednak, że nie ma przeszkód, by stara spółka dokończyła rozgrywki. - Jej zobowiązania wobec związku są praktycznie zerowe, zaś licencja została wydana bezwarunkowo - wyjaśnia. Tyle tylko, że potrzeba pieniędzy na bieżącą działalność. Niektórzy działacze liczą jeszcze na pomoc Grzegorza Klejmana, który w ubiegłym roku pomógł klubowi, gdy ten przeżywał ciężkie chwile. - To może zabrzmi jak absurd, ale tylko on nam może pomóc - twierdzi Marek Łopiński, prokurent ŁKS SSA.

- Nie zostawię klubu i kolejny raz dam pieniądze na jego ratowanie. Moim pełnomocnikiem będzie notariusz Piotr Lelental, który w przyszłym tygodniu przystąpi do działania - powiedział "Gazecie" Klejman, przebywający za granicą. - Nie jestem zaskoczony tym, co się stało, bowiem nigdy nie wierzyłem, że Witold Skrzydlewski i Włodzimierz Tomaszewski mają dobre intencje.

źródło: GW
Frycek
Klub 1910
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:13 am
Lokalizacja: Łódź

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: Frycek »

nic z tego nie rozumiem. wyborcza skasowała tamten artykuł i teraz wstawili ten !

obrót o 180 stopni. już jest wersja, że ŁKS przystąpi do rozgrywek
Holba
Posty: 514
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:58 am
Lokalizacja: Londyn 100% Widzew

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: Holba »

Do staru ligi jeszcze 5 razy beda pochowani i 5 razy zmartwychwstana...
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: włod. »

A czemu się tu dziwić. Znów do gry wraca Pan K., a jego pieniądze nie śmierdzą. Dla kibolstwa sąsiadów to też szansa, bo jednak drużynę będą mieli. Klejman pewnie liczy, ze wygra sprawę WSA i przytuli 15 baniek, co pozwoli mu się nieźle odkuć, mimo obecnych strat. Dziennikarze będą mieli o czym pisać, a radni dadzą LKS bańkę i hakiem na promocje i zawitają w białych szmatach na derby. Cyrk będzie się kręcił. A dla nas najważniejsze, jacy grajkowie przyjdą do ŁKS, a jacy dadzą dyla. Oby tych ostatnich było jak najwięcej.
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: włod. »

E, już ma... najwięcej do powiedzenia.
lismaster
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 4:53 pm

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: lismaster »

włod. pisze:A czemu się tu dziwić. Znów do gry wraca Pan K., a jego pieniądze nie śmierdzą. Dla kibolstwa sąsiadów to też szansa, bo jednak drużynę będą mieli. Klejman pewnie liczy, ze wygra sprawę WSA i przytuli 15 baniek, co pozwoli mu się nieźle odkuć, mimo obecnych strat. Dziennikarze będą mieli o czym pisać, a radni dadzą LKS bańkę i hakiem na promocje i zawitają w białych szmatach na derby. Cyrk będzie się kręcił. A dla nas najważniejsze, jacy grajkowie przyjdą do ŁKS, a jacy dadzą dyla. Oby tych ostatnich było jak najwięcej.
Klej nie przytuli 15 baniek bo nie jest udziałowcem ŁKS SSA. Chyba że nim się stanie...
lismaster
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 4:53 pm

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: lismaster »

Na dziś wiemy że padł PSS i o to nam chodziło.Z prywatnych pieniędzy mogą finansować ŁKS jak chcą.
baku83
Posty: 27
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:56 am
Lokalizacja: Pabianice - Piaski

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: baku83 »

czytajac ten artykul zastanawia mnie jedno...

mianowicie, gdy powstala nowa spolka caly czas bylo trabione, ze aby mogli wystartowac musza splacic dlugi starej spolki wobec pzpnu, teraz nagle, gdy okazuje sie ze nowa spolka przestaje istniec, Potok z ŁZPNu twierdzi ze stara spolka nie ma zadnych dlugow wobec pzpnu i moze spokojnie sobie grac bo nawet licencje dostali bezwarunkowo!!!
Cos mi tu smierdzi...

Ja tu widze przekret na przekrecie robiony!
Awatar użytkownika
MikeB.
Moderator
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Łódź Śródmieście (exBałuty)
Kontakt:

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: MikeB. »

zizu pisze:Po co tu ta rozkmina na temat parchów,ten temat jest nie od tego to po 1 a po 2 cel jaki mieliśmy czyli:FINANSOWANIE TRUPA Z KASY MIASTA zakończył się (jak na razie) po naszej myśli.Wiec dajcie już k***a spokój i dajcie im konać,i niech to robią nawet za kasę księżniczki Syjonu czy ch*j wie kogo.
to samo pomyślałem. co nas obchodzi pan K i jego śmierdzący trup. jak trumna, buty i garniak za jego pieniądze a nie miejskie to niech się bawią do fazy rozkładu nawet...
Awatar użytkownika
SamWieszKto
Sponsor
Posty: 1178
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:23 pm
Lokalizacja: A12
Kontakt:

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: SamWieszKto »

baku83 pisze:czytajac ten artykul zastanawia mnie jedno...

mianowicie, gdy powstala nowa spolka caly czas bylo trabione, ze aby mogli wystartowac musza splacic dlugi starej spolki wobec pzpnu, teraz nagle, gdy okazuje sie ze nowa spolka przestaje istniec, Potok z ŁZPNu twierdzi ze stara spolka nie ma zadnych dlugow wobec pzpnu i moze spokojnie sobie grac bo nawet licencje dostali bezwarunkowo!!!
Cos mi tu smierdzi...

Ja tu widze przekret na przekrecie robiony!
Bo dostana ale nie na grę w pierwszej lidze. W uchwale członkowskiej jest wyraźnie napisane że jeżeli sp A wchodzi w miejsce sp B to przejmuje zobowiązania wobec członków PZPN. Tak więc może się okazać że będzie grał trup ŁKS SSA w I lidze i ŁKS PSS w 4.
Holba
Posty: 514
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:58 am
Lokalizacja: Londyn 100% Widzew

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: Holba »

Na jakiej zasadzie w 4 lidze? To jest nowy klub, wiec chyba zaczynaja od klasy C?
Zablokowany