działamy dalej cdn.

Awatar użytkownika
opal
Klub 1910
Posty: 330
Rejestracja: śr lut 27, 2008 4:17 pm
Kontakt:

działamy dalej cdn.

Post autor: opal »

tym razem same konkrety, bez pisania bzdur prosze!!!!!!!
na wstępie poszukiwani są ludzie prowadzący własną działalność w łodzi i chcący pomóc, a jeśli sam nie prowadzisz a prowadzi ja ciocia, babcia czy mama lub tata i chętnie pomogą to proszę się do mnie na priv zgłaszać
Awatar użytkownika
sebastian198912
Klub 1910
Posty: 223
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 10:58 am
Lokalizacja: Stary Widzew
Kontakt:

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: sebastian198912 »

Kolejne pismo do Wojewody, Pani Jolanty Chełmińskiej.



Łódź, dn. 2010-01-26




Pani Jolanta Chełmińska
Wojewoda Łódzki
ul. Piotrkowska 104
90-926 Łódź


Szanowna Pani



W nawiązaniu do:

- pisma z dnia 28.12.2009 związanego z wątpliwościami formalno-prawnymi jakie towarzyszą powołaniu przez Miasto Łódź spółki ŁKS PSS, a w szczególności z możliwym złamaniem obowiązującego w tej materii prawa ,

- uzupełnienia do ww. złożonego w dniu 30.12.2009

prosimy o udzielenie informacji o statusie przeprowadzonych dotychczas prac mających wyjaśnić prawdopodobne nieprawidłowości w procesie powoływania spółki miejskiej. Będziemy również wdzięczni za wskazanie dalszych kroków jakie na drodze do wyjaśnienia sprawy zaplanowane zostały przez kierowany przez Panią Urząd.

Jednocześnie pragniemy ponowić nasze oczekiwanie związane z włączeniem mieszkańców Łodzi, w szczególności członków stowarzyszeń: „Fanatycy Widzewa” oraz OSK „Tylko Widzew” w tok prac związanych z wyjaśnianiem sprawy oraz cykliczne informowanie nas o ich przebiegu.

Łączymy wyrazy szacunku



pod listem oczywiście odpowiednie podpisy
arttur
Klub 1910
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 26, 2009 12:52 am

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: arttur »

troki pisze:Każdy kto mieszka w Łodzi i płaci podatki może wysłać pismo mniej więcej takiej treści, oczywiście skierowane do przewodniczącego Rady Miasta.

Drodzy Radni, Panie i Panowie

z wielka uwaga śledzę poczynania Państwa w kwestii dotyczącej ratowania i finansowania jednej sekcji sportowej. Sam pomysł uważam za słuszny jednak brak transparentności oraz niebezpieczeństwo wprowadzenia standardów niezdrowej konkurencji zobowiązuje mnie do jasnego zajęcia stanowiska.
Nie mogę wyrazić zgody na to, by miasto, które czerpie korzyści z tego, iż jestem jego mieszkańcem i co za tym idzie płacę podatki z których tworzony jest budżet miasta przeznaczało środki na ŁKS PSS, którego powstanie i funkcjonowanie nie stanowi dla mnie i wielu moich znajomych priorytetu.
Wręcz przeciwnie protestując przeciw podejmowanej inicjatywie zostaję zmuszony do podjęcia kroków wbrew moim przekonaniom i ideałom urodzonego i wychowanego w mieście Łódź obywatela Polski.
Tym krokiem, do wykonania którego obliguje mnie nieodpowiedzialna decyzja Rady Miasta, jest zgłoszenie w Urzędzie Skarbowym innego miejsca zamieszkania, a co za tym idzie pewność, iż podatek odprowadzany przeze mnie, a tworzący budżet miasta nie będzie przeznaczony na „zachciankę” małej grupy mieszkańców Łodzi. Uczynię to z bólem serca, bo wiem, że dzięki tym środkom inna miejscowość będzie miała większe możliwości rozwoju.

Mam nadzieję, że nie zostanę zmuszony do podjęcia w/w kroków, ponieważ godziłyby one w moje poczucie bycia mieszkańcem Łodzi i co za tym idzie odpowiedzialności za to miasto o którego rozwój Państwo jesteście zobowiązani dbać.

Z wyrazami szacunku ….........
Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi
[email protected]

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Nowy komisarz
[email protected]
waldi
Klub 1910
Posty: 1201
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:57 pm

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: waldi »

jak narazie wojewoda milczy, ze swoich zrodel wiemy ze obowiazuje calkowity zakaz wypowiadania sie w tej kwestii
Awatar użytkownika
C
Sponsor
Posty: 629
Rejestracja: pn maja 12, 2008 11:39 am
Lokalizacja: Good Night left side!1910-2010!

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: C »

Czy mamy potwierdzenie daty, kiedy nasz przewodnie pismo zostało złożone do Urzędu Wojewódzkiego?
Żłopuś
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 27, 2009 1:16 am

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: Żłopuś »

Nie wiem jak Wy ale ja już powysyłałem to oświadczenie do wojewody i RM....kto ma chwile też niech wysyła, niech widzą że jesteśmy przeciw finansowaniu dajdajów z kasy Naszego miasta może to jednak coś da ???
cloudyush
Klub 1910
Posty: 265
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:01 pm

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: cloudyush »

kecram pisze: Ale pisanie nic nie da. Tutaj trzeba działać. Ciekawe ilu rozliczy pita za 2009r w innym mieście. Dodam, że nie musisz być zameldowany. Rozliczacie się tam gdzie zamieszkujecie ostatniego dnia w roku (czyli mieszkasz w Trąbkach Wielkich 31.12.2009 i już możesz rozliczyć tam pita). Czyli u dziewczyny, rodziców, tesciów itd... byle za miastem.
wybaczcie, ale ten pomysł to sranie we własne gniazdo.
arttur
Klub 1910
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 26, 2009 12:52 am

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: arttur »

cloudyush pisze:
kecram pisze: Ale pisanie nic nie da. Tutaj trzeba działać. Ciekawe ilu rozliczy pita za 2009r w innym mieście. Dodam, że nie musisz być zameldowany. Rozliczacie się tam gdzie zamieszkujecie ostatniego dnia w roku (czyli mieszkasz w Trąbkach Wielkich 31.12.2009 i już możesz rozliczyć tam pita). Czyli u dziewczyny, rodziców, tesciów itd... byle za miastem.
wybaczcie, ale ten pomysł to sranie we własne gniazdo.
Nie zgadzam się, skro inne formy protestu nic nie dają - trzeba podjąć takie kroki.
regeneration
Klub 1910
Posty: 13
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Jedlicze

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: regeneration »

Może i napiszę głupotę ale codziennie w pracy słucham radia Zet i jest tam taka audycja prowadzona przez Pana Waissa "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie", tak się zastanawiam czy tam nadawała by się ta sprawa, tylko trzeba dokładnie opisać całą sytuacje i myślę że jest jakaś szansa że się tym zajmie.
max
Posty: 789
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:28 am
Lokalizacja: e-Widzew

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: max »

zadzwoń i spróbuj może podłapie
tolkmiter
Posty: 1467
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:29 am

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: tolkmiter »

A ja mam takie proste pytanie:

Czy ktoś już zadał pytanie do RM/prezydenta/komisarza jak długo Łódź zamierza utrzymywać PSS ?

Bo w tej chwili to ich stanowisko jest jasne, jest sponsor i będzie awans, a miasto odzyska włożone pieniądze.

Mam duże wątpliwości czy coś się wydarzy jeszcze przed tą wiosną ale chyba by mnie coś strzeliło gdybym musiał (ze swoich podatków) utrzymywać PSS dłużej niż najbliższą wiosnę. A z mojej strony chciałbym widzieć jasną deklarację od RM/prezydenta/komisarza (najlepiej na papierze) co będzie dalej z PSS po wiośnie gdy sponsora i awansu nie będzie. W tej chwili próbujemy gasić pożar, a może lepiej pomyśleć jak tej sytuacji zapobiec w przyszłości.
regeneration
Klub 1910
Posty: 13
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Jedlicze

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: regeneration »

max pisze:zadzwoń i spróbuj może podłapie
To musi zadzwonić osoba która się orientuje dokładnie jak sprawa wygląda od strony prawnej, najlepiej chyba mu to wszystko napisać i przesłać na maila. Jeśli podłapie temat to lubi zadawać bardzo niewygodne pytania i miasto musiało by się naprawdę z tego wytłumaczyć. Nie które pytania można mu podpowiedzieć np. Kto odda pieniądze jeśli nie znajdzie się inwestor, czy jest możliwość finansowania jednego klubu jeśli w mieście są 2 kluby grające w tej samej lidze i walczące o awans? Co się stanie jeśli nie daj Boże łks by awansował a Widzew nie? Niewygodnych pytań jest mnóstwo ale to trzeba zebrać podeprzeć jakimiś artykułami i napisać do niego. Tylko to musi zrobić osoba która zna temat od a do z a nie ja co wiem tyle co przeczytam tutaj:). Ktoś kto słuchał kiedyś jego audycji wie o co mi chodzi :D po za tym sprawa zyskała by dużego rozgłosu w całym kraju.
Awatar użytkownika
opal
Klub 1910
Posty: 330
Rejestracja: śr lut 27, 2008 4:17 pm
Kontakt:

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: opal »

Panowie i Panie, trzeba się skopić nad Rada Miasta:
-tu macie wykaz dyżurów radnych:
http://bip.uml.lodz.pl/index.php?str=135

- a tu wzór pisma jakie warto im podrzucić

Zdecydowana większość Łodzian z przerażeniem obserwuje jak ich pieniądze marnotrawione są na ratowanie prywatnego biznesu jakim jest piłka nożna na ŁKS-ie. Dla uzyskania politycznego poklasku, pod presją grupy agresywnych wyrostków, Radni Rady Miasta Łodzi zgodzili się na utworzenie przez Miasto spółki piłkarskiej, która przejęła wielomilionowe zobowiązania bankrutującego klubu. Nie bacząc na konsekwencje swojego czynu, nie uzgadniając tego z wyborcami, Radni dopuślili się rażącego naruszenia prawa o czym w najbliższym czasie na pewno rozstrzygną kompetentne organy. Obecnie zapowiadana jest kolejna odsłona tego procederu, w wyniku której z budżetu Miasta Łodzi wyprowadzone zostaną bezpowrotnie kolejne 4 mln zł.

Powyższe działania Radnych Rady Miejskiej w Łodzi nie bedą dłużej tolerowane przez Łodzian, którym leży na sercu dobro miasta. Podczas zbliżającej się kampani wyborczej do samorządu terytorialnego zostanie przeprowadzona zorganizowana kampania przeciwko tym radnym, którzy działali na szkodę Łodzi i głosowali za utworzeniem i finansowaniem spółki ŁKS z pieniędzy Łodzian.

Informacja o tych radnych trafi do skrzynek pocztowych w przeważającej części Łodzi, nie pozwolimy aby ich plakaty wyborcze szpeciły ulice naszego miasta a w dniu wyborów mieszkańcy zmierzający do lokali wyborczych dostaną listę "szkodników", na których nie powinni głosować.

Dosyć bezprawia, zaczynamy działać!!!!
Awatar użytkownika
MikeB.
Moderator
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Łódź Śródmieście (exBałuty)
Kontakt:

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: MikeB. »

opal pisze:... a w dniu wyborów mieszkańcy zmierzający do lokali wyborczych dostaną listę "szkodników", na których nie powinni głosować.
wszystko ok, ale jak powołujemy się na przestrzeganie prawa musimy je też przestrzegać. może to powyższe zdanie to przenośnia, ale zbyt dosłowna...
BZA
Sponsor
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:16 pm
Lokalizacja: Olechów & Janów

Re: działamy dalej cdn.

Post autor: BZA »

MikeB. pisze:
opal pisze:... a w dniu wyborów mieszkańcy zmierzający do lokali wyborczych dostaną listę "szkodników", na których nie powinni głosować.
wszystko ok, ale jak powołujemy się na przestrzeganie prawa musimy je też przestrzegać. może to powyższe zdanie to przenośnia, ale zbyt dosłowna...
Dokładnie, to by było zakłócenie ciszy wyborczej.
Zablokowany