Oświadczenie nr 2

Awatar użytkownika
Fanatycy Widzewa
1910!
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 10, 2009 12:39 pm

Oświadczenie nr 2

Post autor: Fanatycy Widzewa »

W dniu 12 grudnia 2009 przedstawiciele środowiska kibiców Widzewa zostali zaproszeni przez pana prezydenta Tomaszewskiego i przewodniczącego Skrzydlewskiego na spotkanie, które okazało się być ostatecznie konferencją prasową, mającą w naszej ocenie uspokoić widzewskie środowisko.
Zgodnie z założeniem organizatorów głównym elementem spotkania miał się stać komunikat dotyczący projektu trzeciej już uchwały jaka miałaby być głosowana w trakcie najbliższej sesji Rady Miejskiej. Uchwała ta związana jest z chęcią czasowego dokapitalizowania spółki Widzew kwotą 1 mln złotych.
Doceniając intencje łódzkich włodarzy , związane z chęcią „równego” traktowania wszystkich klubów w naszym mieście musimy z przykrością stwierdzić, że zarówno sam przedstawiony nam komunikat, jak i dalszy przebieg spotkania w żaden sposób nie odnosi się do zgłoszonych przez nas wcześniej postulatów.
Jako łodzianom zależy nam przede wszystkim na wstrzymaniu zaangażowania środków publicznych w pomoc podmiotowi prywatnemu jakim jest ŁKS SSA. Powinno to nastąpić tym bardziej, że w naszej ocenie jest to przedsięwzięcie niezwykle ryzykowne i moralnie niepewne. Chcemy, aby tego typu działania, realizowane w szczególności w tak trudnym i pełnym resentymentów mieście jak Łódź poparte były wcześniejszymi konsultacjami społecznymi, debatą publiczną, społeczną oceną ich poprawności i skuteczności. Sprowadzenie tematu do poziomu rywalizacji pomiędzy dwoma największymi klubami w naszym mieście uważamy za nadmierne uproszczenie, całkowicie oderwane od naszych rzeczywistych oczekiwań.
W trakcie spotkania, z ust p. Witolda Skrzydlewskiego, padło wiele gorzkich słów pod naszym adresem. To efekt naszego wcześniejszego oświadczenia w tej sprawie. Z satysfakcją przyjmujemy fakt, że udało się wyjaśnić nieporozumienia i uzupełnić wzajemnie posiadane informacje. Jednocześnie podkreślamy, że zawsze będziemy pamiętać nieocenioną pomoc, jaką, jako prywatny przedsiębiorca i entuzjasta łódzkiego sportu, zaoferował Widzewowi, wspomagając, jako jeden z nielicznych, nasz klub w chwili, gdy ważyły się jego losy.
Główny problem nie został rozwiązany. Wątpliwości pozostały. Temat zaangażowania łódzkich pieniędzy w ratowanie, źle zarządzanego i zadłużonego podmiotu prywatnego wyjaśniać będziemy w trakcie kolejnych spotkań. Najbliższe z nich, organizowane przez nasze środowisko będzie miało miejsce w najbliższy wtorek tj. 15 grudnia 2009 o godzinie 12:00 w siedzibie naszego klubu. Na spotkanie obok panów: Tomaszewskiego i Skrzydlewskiego zaprosiliśmy także łódzkich radnych.



Stowarzyszenie "Fanatycy Widzewa"
http://www.widzewtomy.net/index.php?opt ... &Itemid=99
mazur_pce
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:06 pm
Lokalizacja: Radykalni Patrioci'07

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: mazur_pce »

gdyby moja firma padała na pysk, żaden ch*j nie ruszyłby dupy, żeby mi pomóc, chociaż byłoby to moje i mojej 5 osobowej rodziny jedyne źródło utrzymania!
zgredzik
Klub 1910
Posty: 2817
Rejestracja: wt maja 13, 2008 5:25 pm
Lokalizacja: TYLKO Widzew !!!

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: zgredzik »

Bravo Stowarzyszenie !!!! Może warto zadac pytanie ratuszowym urzędasom, dlaczego nie spłacili długów Widzewa po spółce Grajewski & Pawelec, po których smród ciągnie się za Nami do dzisiaj ?! Równe traktowanie ? Dośc wybiórcze jednak, jak na dobe demokracji... Walczysz WIDZEW, WLACZYSZ !!!!!!!

PozdRo... Widzew The Best !!!
zgredzik
Klub 1910
Posty: 2817
Rejestracja: wt maja 13, 2008 5:25 pm
Lokalizacja: TYLKO Widzew !!!

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: zgredzik »

RTS_west pisze:co stowarzyszenie bedzie chciało osiagnąc przez to spotkanie, mamy jakies cele ?
"...Temat zaangażowania łódzkich pieniędzy w ratowanie, źle zarządzanego i zadłużonego podmiotu prywatnego wyjaśniać będziemy w trakcie kolejnych spotkań..." - oto odpowiedź na Twoje pytanie. Zapewnie jest jeszcze kilka innych kwestii, ale ta będzie zapewne wiodącą, aby NIKT nam nie zarzucił, że myślimy, protestujemy i wskazujemy nieprawidłowości TYLKO w swoich sprawach....

PozdRo... Widzew The Best !!!
juchwa

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: juchwa »

W moim odczuciu nasza odpowiedz slabiutka. Problemem w tej sytuacji nie jest to, ze miejskie pieniadze ida na sekcje pilki noznej w ŁKS ale to, ze w ogole panowie SKrzydlewski i Tomaszewski wykorzystuja swoj dostep do miejskiej kasy wydaja ja do realizacji wlasnych celow. Dla pana Skrzydlewskiego takim celem jest (wierzac w to co mowi) spelnienie kibicowskich marzen o derbach Lodzi w ekstraklasie, dla pana Tomaszewskiego celem jest pozysknie glosow wyborcow. Nie mam nic przeciwko temu by panowie realizowali swoje cele ale niech to robia za wlasne a nie miejskie pieniadze. Pan Skrzydlewski marzy o derbach Lodzi w ekstraklasie to niech sam wylozy z wlasnej kasy 10 milionow na splate obecnych wlascicieli ŁKS-u i zlego slowa nie powiem. Pan Tomszewski chce miec glosy kibicow ŁKS-u niech wylozy z wlasnej kasy 10 milinow i spokojnie czeka na wyniki wyborow. Nie mam nic przeciwko by panowie SKrzydlewski i Tomszewski byli kibicami pilkarskimi, nawet jesli beda sympatyzowac z innym klubem niz Widzew. Za to zdecydowanie jestem przeciwny by dla realizacji swojego kibicowskiego hobby Ci panowie wykorzystywali miejskie pieniadze. W tej sytuacji Panu Skrzydlewskiemu w sposob oczywisty nie udaje sie oddzielic roli kibica i roli opiekuna miejskiej kasy. Dlatego my jako obywatele Lodzi (to, ze sympatyzujemy z Widzewem nie ma tu zadnego znaczenia) powinnismy otwarcie apelowac do radnych by ten projekt uchwaly odrzucili a pana Skrzydlewskiego odwolali z zajmowanego stanowiska. Nie moze byc tak, ze nasze podatki ida na kibicowskie zachcianki jakiegos Widzewiaka czy ŁKS-iaka. W naszej odpowiedzi takiego postawienia sprawy mi brakuje.
zgredzik
Klub 1910
Posty: 2817
Rejestracja: wt maja 13, 2008 5:25 pm
Lokalizacja: TYLKO Widzew !!!

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: zgredzik »

No i Sylwek Cacek odpowiedział na nurujące Nas sprawy w TEJ kwestii...:). Wywiad z Nim na widzewiak.pl mówi bardzo dużo. Pełna klasa.

PozdRo... Widzew The Best !!!
haiberg
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 02, 2009 7:12 pm

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: haiberg »

kazde słowo p. Cacka to miód na moje serce .Ciekawe ze od jakiegos czasu żaden reprezentant biedniejszej częsci miasta nie ma nic do powiedzenia Nawet niejaki Siwucha Łopiński nie daje głosu...
polej
Klub 1910
Posty: 2744
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 5:07 pm
Lokalizacja: WOWP

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: polej »

Mógłby ktoś na najbliższym spotkaniu zadać pytania ode mnie panom Skrzydlewskiemu i Tomaszewskiemu? :
"Dlaczego panowie nie wyłożą z własnej kieszeni po "pińcet" tysięcy skoro można je odebrać bezproblemowo za pół roku? (Może nawet z procentem ;) )."
"W jaki sposób 1mln nowych polskich złotych ma spłacić spółkę zadłużoną na 9mln?"
"Kto będzie płacił piłkarzom i trenerom przez te pół roku? Ponieważ z tego co wyczytałem miasto ma przejąć ich 149% akcji, czyli zwolnić poprzednich udziałowców z tego obowiązku."
I ostatnie pytanie, które już się gdzieś pojawiło.
"Co jeżeli tajemniczy inwestor zrezygnuje ze sponsoringu ŁKS-u? Co z miejskimi pieniędzmi? Każdy będzie mógł wtedy pójść na estadio i zabrać taczkę gruzu w ramach rekompensaty i zasypać nim sobie dziury na drodze do pracy?"
YNWA
Sponsor
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 05, 2008 9:23 pm
Lokalizacja: WZR 2002

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: YNWA »

polej pisze:Mógłby ktoś na najbliższym spotkaniu zadać pytania ode mnie panom Skrzydlewskiemu i Tomaszewskiemu? :
"Dlaczego panowie nie wyłożą z własnej kieszeni po "pińcet" tysięcy skoro można je odebrać bezproblemowo za pół roku? (Może nawet z procentem ;) )."
"W jaki sposób 1mln nowych polskich złotych ma spłacić spółkę zadłużoną na 9mln?"
"Kto będzie płacił piłkarzom i trenerom przez te pół roku? Ponieważ z tego co wyczytałem miasto ma przejąć ich 149% akcji, czyli zwolnić poprzednich udziałowców z tego obowiązku."
I ostatnie pytanie, które już się gdzieś pojawiło.
"Co jeżeli tajemniczy inwestor zrezygnuje ze sponsoringu ŁKS-u? Co z miejskimi pieniędzmi? Każdy będzie mógł wtedy pójść na estadio i zabrać taczkę gruzu w ramach rekompensaty i zasypać nim sobie dziury na drodze do pracy?"
Odpowiem na 2 pytanie bo było zadane, odpowiedz brzmiała: Spółka w styczniu będzie miała zadłużenie ok 2mln (w tym momencie podobno 800tys.? bo wplynela im jakas moneta za sprzedanego pilkarza) i chca poprzez negocjacje kontraktów i umów zbić 2 miliony na milion z kawałkiem, wszystko powyżej miliona ma niby pokryć inwestor, ten dług wynoszący 5 milionów to ma być dopiero w czerwcu jeśli ich plany nie wypalą i będzie sytuacja taka jak teraz.

Co do ostatniego pytania, to mówili, że mają podpisaną umowę z tym inwestorem z której on nie może zrezygnować i jeśli tylko uda się miastu odkupić od obecnych udziałowców te akcje to raczej wszystko pójdzie po ich myśli, chyba w moim odczuciu jest to informacja prawdziwa bo jeśliby nie mieli podpisanej umowy to raczej nie angażowali by się tak w tą akcję.

W środe wszyscy pod CENTRAL II :!:
YNWA
Sponsor
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 05, 2008 9:23 pm
Lokalizacja: WZR 2002

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: YNWA »

RTS_west pomyśl czasem samodzielnie zanim coś napiszesz, bo jest w tym dziale już z 30 twoich postów, które nie wnoszą do tematu kompletnie nic.
max
Posty: 789
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:28 am
Lokalizacja: e-Widzew

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: max »

Tomaszewski narobił bigosu
najpierw inwestor ,którego nie ma
potem spółka w ŁkS
teraz milion dla Widzewa
co jutro....

ON TAK BARDZO CHCE ZOSTAĆ PREZYDENTEM ZE JUTRO OBIECA ŻE ODDA CAŁE MIASTO OBYDWU KLUBOM
Frycek
Klub 1910
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:13 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: Frycek »

podzielam zdanie Cacka i Sosnowskiego, abyśmy olali tych dziadów i skupili się na budowie Wielkiego Widzewa
Red Bert
Posty: 336
Rejestracja: pn maja 12, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: Red Bert »

Frycek pisze:podzielam zdanie Cacka i Sosnowskiego, abyśmy olali tych dziadów i skupili się na budowie Wielkiego Widzewa
Kolego, nie zapominaj, że kibice Widzewa to też mieszkańcy Łodzi i chyba jako tacy mamy prawo wypowiadać się w kwestiach dotyczących tego miasta.
zabieniec
Klub 1910
Posty: 5170
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Lódź Bałuty

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: zabieniec »

Działanie naszego stowarzyszenia doprowadziło do bardzo ciekawej sytuacji i raczej nieoczekiwanie moze doprowadzic do bardzo powaznych konsekwencji politycznych i nie tylko.Kropiwnicki olewajacy sport ,działaczy sportowych i kibiców sportowych przez takie postepowanie moze wyleciec z "prezydentury" i chyba sam by nie dowierzał ze z tego powodu.To z kolei powoduje komplikacje całej dzisiejszej wladzy wykonawczej w miescie.Sprawa już tak została nagłosniona, ze nawet nie interesujacy sie tym zbytnio ludzie o tym sie nawet mimo chodem dowiedza a i radni musza bardzo sie zastanowic zeby klepnac takiego gniota i w takiej formie jak to zostało przedstawione.Pytan jest mnostwo a niewiadomych jeszcze wiecej i watpie zeby powazni ludzie nie zadali takich pytan jak my to robimy na forum.Decyduje sie sprawa wielu milionow i pakowanie ich w co najmniej szemrany interes.My jako łodzianie,kibice Widzewa stanowiacy wbrew propagandzie dajdajów wiekszosc w tym miescie nagłosnilismy te sprawe, bo w identycznej sytuacji kilka lat temu nie moglismy liczyc na zadna obiektywna pomoc urzedu miasta, co wiecej ustami pani Janowskiej,bylej koszykarki ŁKSu dowiedzielismy sie, ze miasto nie bedzie pomagac p. Grajewskiemu.(czym innym teraz sa panowie Goszczynski,Klejman czy Breikstas).Prywatna spółka jaka jest ŁKS musi sama sobie poradzic a jak nie moze to bankructwo i już,takie sa prawa rynku i konsekwencje prowadzenia takiego interesu przez dyletantów,oszołomów.
salomon
Klub 1910
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 12:43 pm

Re: Oświadczenie nr 2

Post autor: salomon »

Komentarz Bartłomieja Derdzikowskiego, dziennikarza "Gazety"

Miasto, rękami Włodzimierza Tomaszewskiego, da milion złotych naszych pieniędzy, by zostać akcjonariuszem KS Widzew Łódź S.A. Do końca 2010 roku KS Widzew Łódź S.A. ma ten milion oddać. Sylwestra Cacka, właściciela 100 proc. akcji KS Widzew Łódź S.A. ani Tomaszewski, ani nikt inny, o zdanie nie pyta.

To tak, jakby ktoś bez mojej wiedzy i zgody, miał zostać współwłaścicielem mojego mieszkania i w mojej bieliźniarce przechować pieniądze, których ja nie mogę ruszyć, i które do końca roku muszę oddać. Autor tego "genialnego" planu nic więcej planować nie powinien. A już na pewno nic, co dotyczy pieniędzy miejskich. Miejskich, czyli naszych.
Nieczęsto się z nim zgadzam, ale dzisiaj pięknie skomentował całą sytuację.
Zablokowany