Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

19wiara10
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 4:23 pm

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: 19wiara10 »

Szkoda że 8.40 :/
Awatar użytkownika
szpakofski
Klub 1910
Posty: 2822
Rejestracja: pt maja 23, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Karolew/[A]

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: szpakofski »

Ja mam troszkę inne pytanie. rozumiem, że organizatorzy zawiadomią urząd gminy o proteście (zgromadzeniu)?
szczecino1910
Posty: 29
Rejestracja: pn maja 18, 2009 10:49 pm
Lokalizacja: Widzewska Dąbrowa

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: szczecino1910 »

Garden84 pisze:Zbierzemy się i co?Jakie sa dalsze plany?Jak już sie zbierac to pod UMŁ.
Przyjdziesz zobaczysz oni wiedza najlepiej co bedzie sie działo , jezeli beda nas chcieli o czyms poinformawac to na pewno zrobia to wczesniej.

PS: NIE ROZMYWAC NIE ZADAWAC ZBEDNYCH PYTAN, PODAWAĆ DALEJ INFORMACJE NIEPOINFORMOWANYM
BAŁUTY1910
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 06, 2009 5:52 pm
Lokalizacja: TEOFILÓW

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: BAŁUTY1910 »

OTO POMOC MIASTA W 2006 R. Fragment artykułu gazety wybiórczej z dnia 11.08.2006
Dwa lata temu Bońkowi udał się cud. Wykorzystując kruczek o źle zarządzanej drużynie, odebrał zadłużonemu po uszy Widzewowi - spółce Grajewskiego i Pawelca - zdegradowany z ekstraklasy zespół. I przeniósł do nowego stowarzyszenia... Widzew. I to przeniósł bez grosza długów, których Widzew spółka narobił co najmniej 20 mln zł.
PZPN przeszedł nad tą cudowną transformacją do porządku dziennego. Władze Łodzi na głośne protesty Jana Tomaszewskiego, zaciekłego przeciwnika Bońka, przymknęły oko. Futbol to przecież najlepszy sposób na promocję miasta, a na trybunach siedzi kilka tysięcy potencjalnych wyborców. Jednak do samego zbawcy Widzewa sympatią nie pałają.
- Bońkowi wydawało się, że za samo nazwisko wszyscy będą mu się kłaniać w pas - mówi pracownik Urzędu Miasta Łodzi. - Że jak przyszedł do Widzewa, załatwił licencję na grę w drugiej lidze, to teraz przychylimy mu nieba i będziemy na każde skinięcie. Pomylił się, bo mamy dwa kluby, które musimy traktować jednakowo.
Czarę goryczy przelało spotkanie u prezydenta. Łódzcy biznesmeni mieli się zobowiązać do pomocy Widzewowi i ŁKS. Padły deklaracje, ale Boniek nie był zadowolony. - Zabolało go, że został potraktowany tak samo jak właściciel ŁKS, producent taniego wina z podłódzkiego Strykowa - opowiada jeden z uczestników spotkania. Na koniec Boniek wypalił: "Nie przyszedłem tu po jałmużnę", i zażądał, by miasto nie robiło Widzewowi kłopotów.
Urzędnicy zdębieli, wywiązała się pyskówka, wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski nie wytrzymał i zagroził, że "jeszcze Widzew będzie musiał oddać to, co powinien" [stare długi? - red.].
Całosc tekstu na:
http://www.sport.pl/sport/1,65025,3543053.html
zabi
Klub 1910
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 13, 2008 11:53 am
Lokalizacja: Łódź Bałuty

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: zabi »

rafał1974 pisze:W tych wszystkich działaniach pamiętajmy o jednym , 16.12 ma być rozpatrywana sprawa ŁKS-u { nie jestem przekonany czy plan Tomaszewskiego przejdzie } ale .... 17.12 z urzędnikami ma się spotkać Cacek { o tym też informują Łódzkie gazety} i być może , powtórzę BYĆ MOŻE dojdzie do kompromisu odnośnie ceny za dzierżawę gruntów pod inwestycje na Widzewie . Chodzi mi o to aby jakieś mało odpowiedzialne działania nie zaszkodziły naszym inwestycją .Bardziej bym się opowiadał za tym aby przy okazji tematu ŁKS-u spróbować ugrać jak najwięcej dla siebie { w tym już głowa Cacka aby to zrobić } .Reasumując ; pomoc ŁKS-owi za damski h..j z pominięciem Widzewa - stanowcze nie !!! Pomoc ŁKS -owi przy równoczesnej pomocy WIDZEWOWI {chociażby podpisaniu umowy o dzierżawę co pozwoli na dalszą realizację planu budowy naszego stadionu , przekazanie pieniędzy na niezbędne prace na obecnym stadionie } dlaczego nie ???
...sory ale nie kupuje Twojego pomyslu, te pseudo wladze tego miasta musieli zdawac sobie sprawe ze my nie zgodzimy sie na to (zreszta Tomaszewski sam mowil ze kibice Widzewa nie wyrazaja na takie rozwiazanie zgody) a teraz co ??? Kto sobie takiego gowna nagotowal niech teraz to wypije !!!
Holba
Posty: 517
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:58 am
Lokalizacja: Londyn 100% Widzew

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: Holba »

Awatar użytkownika
Dziku-J
Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa
Posty: 103
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 10:39 pm

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: Dziku-J »

demagog skrzydlewski w akcji, żałosny jest
a_d_a_m
Posty: 25
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 10:45 am

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: a_d_a_m »

Czy Skrzydlewski wierzy w to co mówi , żałosny jesteś człowieku :twisted:
jusup
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: wt lut 05, 2008 11:33 pm

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: jusup »

Jest taki pomysł

Skoro Skrzydlewski , Tomaszewski twierdzą, że inwestor jest i zwróci pieniądze - poręczają tę rzekomą pożyczkę miasta wraz z odsetkami - i ustalają termin jej spłaty... Poręczona jest ta pożyczka też majątkiem firmy Skrzydlewskiego (by nie wyszło tak, że Skrzydlewski poręcza, a potem okazuje się, że nic nie ma)
Odsetki od pożyczki (wg stawek rynkowych) spłacają solidarnie Skrzydlewski z Tomaszewskim
Futbolowy Maruda
Sponsor
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 13, 2008 11:23 am

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: Futbolowy Maruda »

jusup pisze:
inwestor jest i zwróci pieniądze
no, oczywiście :lol: jak zwykle 8-)
Awatar użytkownika
lukasz1370
Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 2:03 pm
Lokalizacja: O&J

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: lukasz1370 »

Na ten protest to przyjść w barwach czy bez???
Eryk
Posty: 1440
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 6:32 pm
Lokalizacja: SM

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: Eryk »

d.a.n.s.k.i pisze:wytrzymałem do 4:17...

"Niech się kibice Widzewa nie martwią 100% zostanie oddanych miastu" a odsetki ?!?

Skoro inwestor odda miastu całą kasę to ja zadam pytanie:

Czemu nie może jej sam wyłożyć skoro jest taki potężny to 7kk nie powinno być dla niego problemem.

Ja to w ogóle podejrzewam, że tym sponsorem będzie ten TRUPIARZ :klaszcze:
W takim wypadku i przy takiej sytuacji jesli nie zostalo by oddane, to podpada pod paragraf jak jasna cholera :)
Awatar użytkownika
Torch
Klub 1910
Posty: 6042
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 10:10 am
Lokalizacja: Łódź Radogoszcz-Wschód www.tylkowidzew.pl/
Kontakt:

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: Torch »

Sporo manipulacji faktami w tej rozmowie było - główna to taka że zestawiają pomoc jaką szykują ŁKSowi z tym co dostał Widzew: dla Widzewa tereny z dzierżawą na 29 lat i 11 miesięcy, dla ŁKSu dzierżawa (tak jak dla Widzewa), sprowadzanie inwestora (drużyna i stadion) i negocjacje z różnymi podmiotami (PZPN, ŁZPN), wyłożenie kasy na długi bez gwarancji ich zwrotu, audyt (do dziś nie wiem kto za niego zapłacił).

Jeśli jest to jednakowe traktowanie obu klubów to ja jestem z Marsa.

I do tego te słowa - pomagamy ŁKSowi jak pomogliśmy Widzewowi... Wychodzi na to że Cacka do Widzewa sprowadził Tomaszewski ze Skrzydlewskim... Tak to właśnie w tej Rozmowie Dnia zostało przedstawione.
zgredzik
Klub 1910
Posty: 2837
Rejestracja: wt maja 13, 2008 5:25 pm
Lokalizacja: TYLKO Widzew !!!

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: zgredzik »

Nazwanie TAKIEGO stanowiska Dajdajów NAIWNOSCIĄ byłoby obelgą dla .... naiwnych. ŻENUA, to jedyne, co cisnie mi sie na usta. Wiecznie pokrzywdzeni frajerzy wiosny.

PozdRo... Widzew The Best !!!
siwa1980
Posty: 121
Rejestracja: wt mar 10, 2009 1:08 am
Lokalizacja: WidzeWska Moszczenica!!!

Re: Protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy

Post autor: siwa1980 »

grzybów czytać się już nie da.....mam nadzieję, że w środę pokażemy jak wielka jest Czerwona Armia :Widzew
Zablokowany