Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

ODPOWIEDZ
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: włod. »

Frycek pisze:Bliźniacy, mam jeszcze takie 2 pytania-spostrzeżenia:
1) na stronie 167 pojawia się cytat z Dziennika Łódzkiego z 28.01.1958: [...] zasług położonych dla rozwoju sportu robotniczego, datujących się niemal już od pół wieku [...]
Jest to kolejne, czterdzieste pierwsze nawiązanie do roku 1910, którego nie uwzględniacie w rozdziałach IV i VI, opisujących 40 takich dowodów. Dlaczego?
2) na samiutkim końcu, na ostatniej stronie książki w "uzasadnieniu ogólnym" planu pracy na lata 1955-1960 jest kolejne nawiązanie - i to wprost - do początków w 1910 roku. Wydaje mi się, że w ogóle tego nie skomentowaliście. Chyba, że przeoczyłem?
ad.1) Znalezione, gdy tabele (s. 119 - 122) były dopracowane.
ad.2)To ostatnia strona załącznika nr 3, jest o nim na s. 104. (pozycja w tabeli 64).

Widać Frycku, że książka nieźle Cię zakręciła :Widzew :Widzew :Widzew :Widzew :Widzew
Frycek
Klub 1910
Posty: 544
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:13 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: Frycek »

Wiesz Włodek, dla Was pewne rzeczy są bardziej niż oczywiste, a czytelnik musi sobie po kolei czytać i to najlepiej dość wnikliwie, aby wszystko wyłapac
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

2 egzemplarze książki są już dostępne do wypożyczenia w miejskich bibliotekach na Sacharowa i na Ketlinga:

Obrazek
RF!
Sponsor
Posty: 131
Rejestracja: pn maja 12, 2008 8:31 am
Lokalizacja: Łódź-Ruda/Pomorze

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: RF! »

Jakby ktoś chciał sobie poprawić humor po tragedii w Rzeszowie to w Urzędzie Marszałkowskim wciąż jeszcze trochę sztuk dostępnych. Na ochronie teraz już nie ma. Trzeba najpierw przedzwonic na +48 42 663 36 00 i umówić się z miłą panią.
Ja zaraz się zagłębiam w lekturę :geek:
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: włod. »

RF! pisze:Jakby ktoś chciał sobie poprawić humor po tragedii w Rzeszowie to w Urzędzie Marszałkowskim wciąż jeszcze trochę sztuk dostępnych. Na ochronie teraz już nie ma. Trzeba najpierw przedzwonic na +48 42 663 36 00 i umówić się z miłą panią.
Ja zaraz się zagłębiam w lekturę :geek:
Przeczytana?
antos
Klub 1910
Posty: 150
Rejestracja: wt cze 24, 2008 12:37 pm
Lokalizacja: Górna/Śródmieście

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: antos »

Trzeci raz przeczytałem książkę o Widzewie w dwudziestoleciu międzywojennym, teraz w końcu zaczynam Razem czy osobno? i naszła mnie taka myśl: Widzew w retro lidze: https://www.facebook.com/retroliga1919/
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: moni@ »

antos pisze:Trzeci raz przeczytałem książkę o Widzewie w dwudziestoleciu międzywojennym, teraz w końcu zaczynam Razem czy osobno? i naszła mnie taka myśl: Widzew w retro lidze: https://www.facebook.com/retroliga1919/
Słyszałem sporo o tej inicjatywie,myślę że gdyby ktoś lubił kopać się po czołach w strojach z epoki,zamiast np ciągle biegać po orlku to mogło by wypalić Tylko są to też koszta,produkcja strojów,obuwia,ale pomysł fajny :)
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Dodam że Piotrek, prezes Retro Ligi, jest nasz :)
antos
Klub 1910
Posty: 150
Rejestracja: wt cze 24, 2008 12:37 pm
Lokalizacja: Górna/Śródmieście

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: antos »

Dla zainteresowanych tematem

Youtube
Alcest
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 07, 2019 9:33 am

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: Alcest »

Czy książkę można jeszcze kupić w Urzędzie Miasta?
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: włod. »

Alcest pisze:Czy książkę można jeszcze kupić w Urzędzie Miasta?
Jej się nie kupowało, była gratis. Musisz sprawdzić.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Można - ale nie kupić - a dostać. Wystarczy wysłać maila na [email protected] i umówić się na odbiór w Urzędzie Wojewódzkim na Piłsudskiego 8. Dla osób spoza Łodzi możliwa jest wysyłka - adres można podać mailowo pisząc na w/w adres.
widzewlodz
Klub 1910
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 10, 2012 9:50 am

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: widzewlodz »

Książkę cały czas można dostać w Urzędzie Marszałkowskim na al. Piłsudskiego 8 ZA DARMO.
Trzeba zadzwonić do działu promocji +48 42 663 36 00, powiedzieć ile egzemplarzy potrzeba i umówić się na odbiór.
Do każdej książki potrzebne jest imię i nazwisko osoby na którą książka jest odbierana.
Książki dalej są, bo niedawno brałem dwie ;) :Widzew
Grzywa
Klub 1910
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 11:09 am
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: Grzywa »

Pomyslowy Dobromir pisze:Można - ale nie kupić - a dostać. Wystarczy wysłać maila na [email protected] i umówić się na odbiór w Urzędzie Wojewódzkim na Piłsudskiego 8. Dla osób spoza Łodzi możliwa jest wysyłka - adres można podać mailowo pisząc na w/w adres.
A do innego województwa tez wysyłają? :)
Statom
Klub 1910
Posty: 5028
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:37 pm
Lokalizacja: Stary Widzew

Re: Książka "TMRF Widzew i RTS Widzew. Razem czy osobno?"

Post autor: Statom »

Grzywa pisze:
Pomyslowy Dobromir pisze:Można - ale nie kupić - a dostać. Wystarczy wysłać maila na [email protected] i umówić się na odbiór w Urzędzie Wojewódzkim na Piłsudskiego 8. Dla osób spoza Łodzi możliwa jest wysyłka - adres można podać mailowo pisząc na w/w adres.
A do innego województwa tez wysyłają? :)
Komuś chyba nawet za granicę wysłali, więc tak, wysyłają. To wszystko jest w ramach promocji województwa, więc teoretycznie im dalej tym lepiej...
Tylko proponuję się spieszyć, bo powoli zbliża się koniec roku, a wiadomo jak to jest w jednostkach budżetowych/samorządowych - im bliżej roku tym mniej pieniędzy, z drugiej strony jak są, to koniecznie trzeba je wydać...
ODPOWIEDZ