Historia Widzewa w telewizji

swistak
Klub 1910
Posty: 279
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:42 pm
Lokalizacja: Zgierz

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: swistak »

Panie i Panowie, dzięki za uwagi :)

Mam kilka pytań może ktoś coś?
W latach 90-tych łódzka trójka pokazywała mecze nasze i sąsiadek rozgrywane w Łodzi. Większość jako retransmisję. Pamiętacie może kiedy były puszczane? Ja pamiętam że była to niedziela 21:00. Ręki uciąć jednak nie dam.

Może ktoś zna jakąś stronę gdzie można sprawdzić program telewizyjny naszej TVP po 1990?

Kolejne pytanie, rok 2002 i mecz Pucharu Polski z Polarem Wrocław. Wydaje mi się że transmisję internetową robił Widzewiak. Dobrze pamiętam? Ma ktoś wiedzę na ten temat?

Będę wdzięczny za każdą informację :Widzew
cloudyush
Klub 1910
Posty: 265
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:01 pm

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: cloudyush »

swistak pisze: W latach 90-tych łódzka trójka pokazywała mecze nasze i sąsiadek rozgrywane w Łodzi. Większość jako retransmisję. Pamiętacie może kiedy były puszczane? Ja pamiętam że była to niedziela 21:00. Ręki uciąć jednak nie dam.
Trochę lat minęło więc też ręki uciąć nie dam, ale wydaje mi się że te retransmisje zdarzały się w sobotę wieczorem - akurat wracało się z meczu jeszcze w emocjach i oglądało powtórkę okraszoną 'dowcipnym' komentarzem duetu Bunio-Madej.
Awatar użytkownika
Torch
Klub 1910
Posty: 6002
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 10:10 am
Lokalizacja: Łódź Radogoszcz-Wschód www.tylkowidzew.pl/
Kontakt:

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: Torch »

cloudyush pisze:
swistak pisze: W latach 90-tych łódzka trójka pokazywała mecze nasze i sąsiadek rozgrywane w Łodzi. Większość jako retransmisję. Pamiętacie może kiedy były puszczane? Ja pamiętam że była to niedziela 21:00. Ręki uciąć jednak nie dam.
Trochę lat minęło więc też ręki uciąć nie dam, ale wydaje mi się że te retransmisje zdarzały się w sobotę wieczorem - akurat wracało się z meczu jeszcze w emocjach i oglądało powtórkę okraszoną 'dowcipnym' komentarzem duetu Bunio-Madej.
Po wieczornym wydaniu ŁWD ok. 22 (jeśli mnie pamięć nie myli). Ale tylko II połowy. Z pierwszych były chyba tylko skróty.
Duet Bunio-Madej był niezły :lol:
michal1973
Klub 1910
Posty: 559
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:45 pm
Lokalizacja: Widzew Wschód

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: michal1973 »

cloudyush pisze:
swistak pisze: W latach 90-tych łódzka trójka pokazywała mecze nasze i sąsiadek rozgrywane w Łodzi. Większość jako retransmisję. Pamiętacie może kiedy były puszczane? Ja pamiętam że była to niedziela 21:00. Ręki uciąć jednak nie dam.
Trochę lat minęło więc też ręki uciąć nie dam, ale wydaje mi się że te retransmisje zdarzały się w sobotę wieczorem - akurat wracało się z meczu jeszcze w emocjach i oglądało powtórkę okraszoną 'dowcipnym' komentarzem duetu Bunio-Madej.
zapomiętałem komentarz red. Bunio w jakiejś sytuacji podbramkowej któregoś meczu: Andrzej Szulc zachował się jak foka podbijając piłkę głową. :lol:
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: moni@ »

No i był magazyn sportowy w poniedziałki chyba około 16 30- 17 00 gdzie pokazywali obszerne skróty.Skroty pokazywała też tego dnia stacja Tele 24 także można było obejrzeć relacje z dwóch stacji,z dwoma komentatorami.
swistak
Klub 1910
Posty: 279
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:42 pm
Lokalizacja: Zgierz

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: swistak »

moni@ pisze:No i był magazyn sportowy w poniedziałki chyba około 16 30- 17 00 gdzie pokazywali obszerne skróty.Skroty pokazywała też tego dnia stacja Tele 24 także można było obejrzeć relacje z dwóch stacji,z dwoma komentatorami.
O kurcze nawet nie wiedziałem że taka stacja istniała. Dzięki za Info :Widzew

Mam dla Was zagadkę sylwestrową :D
Ile naszych meczów komentował Szpakowski? :D

A tak swoją drogą to ktoś zna odpowiedź czemu nasze mecze pucharowe komentował Laskowski? A nie naczelny komentator TVP?
Awatar użytkownika
Drogba
Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa
Posty: 31
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 10:41 am

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: Drogba »

Szpakowski był fanem legii co nie raz było mu wypominane, po awansie do ligi mistrzów legii
cos sapał na antenie ze ludzie pytaja go gdzie jest ta legia to on odpowiada w Lidze Mistrzów.

A Laskowski z nami sympatyzował
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: moni@ »

swistak pisze:
moni@ pisze:No i był magazyn sportowy w poniedziałki chyba około 16 30- 17 00 gdzie pokazywali obszerne skróty.Skroty pokazywała też tego dnia stacja Tele 24 także można było obejrzeć relacje z dwóch stacji,z dwoma komentatorami.
O kurcze nawet nie wiedziałem że taka stacja istniała. Dzięki za Info :Widzew

Mam dla Was zagadkę sylwestrową :D
Ile naszych meczów komentował Szpakowski? :D

A tak swoją drogą to ktoś zna odpowiedź czemu nasze mecze pucharowe komentował Laskowski? A nie naczelny komentator TVP?
istniała,ale krótko,wchłonęła ja Polonia 1 i cała Polska usłyszała o Tsubasie ;) Co do zagadki to na pewno komentował finał PP w 1985
baggio10
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 13, 2008 1:11 pm

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: baggio10 »

To ja od siebie dodam małą ciekawostkę:
Mecz pucharowy Bangor - Widzew 0-4 był transmitowany w walijskim kanale S4C( a sygnał produkował BBC Wales). Udało się dowiedzieć że zachował się skrót w BBC z tego meczu.

Co do kosztów udostępniania materiałów z TVP to np dla osób indywidualnych 30 min nagrania kosztuje 300zł netto więc kasa nie mała. Pewnie komercyjne stwaki są dużo wyższe
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: moni@ »

swistak pisze:Panie i Panowie, dzięki za uwagi :)

Mam kilka pytań może ktoś coś?
W latach 90-tych łódzka trójka pokazywała mecze nasze i sąsiadek rozgrywane w Łodzi. Większość jako retransmisję. Pamiętacie może kiedy były puszczane? Ja pamiętam że była to niedziela 21:00. Ręki uciąć jednak nie dam.

Może ktoś zna jakąś stronę gdzie można sprawdzić program telewizyjny naszej TVP po 1990?

Kolejne pytanie, rok 2002 i mecz Pucharu Polski z Polarem Wrocław. Wydaje mi się że transmisję internetową robił Widzewiak. Dobrze pamiętam? Ma ktoś wiedzę na ten temat?

Będę wdzięczny za każdą informację :Widzew
Znalazłem stare wydanie To&owo z lat 90.
TVP Łódź nadawała program "Niedziela Sportowa" od 20:30 do 21:³⁰ Niestety nie mogę przesłać linka bo pokazuje że strona nie istnieje.
swistak
Klub 1910
Posty: 279
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:42 pm
Lokalizacja: Zgierz

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: swistak »

moni@ pisze:
swistak pisze:Panie i Panowie, dzięki za uwagi :)

Mam kilka pytań może ktoś coś?
W latach 90-tych łódzka trójka pokazywała mecze nasze i sąsiadek rozgrywane w Łodzi. Większość jako retransmisję. Pamiętacie może kiedy były puszczane? Ja pamiętam że była to niedziela 21:00. Ręki uciąć jednak nie dam.

Może ktoś zna jakąś stronę gdzie można sprawdzić program telewizyjny naszej TVP po 1990?

Kolejne pytanie, rok 2002 i mecz Pucharu Polski z Polarem Wrocław. Wydaje mi się że transmisję internetową robił Widzewiak. Dobrze pamiętam? Ma ktoś wiedzę na ten temat?

Będę wdzięczny za każdą informację :Widzew
Znalazłem stare wydanie To&owo z lat 90.
TVP Łódź nadawała program "Niedziela Sportowa" od 20:30 do 21:³⁰ Niestety nie mogę przesłać linka bo pokazuje że strona nie istnieje.
Dzięki za informację :)

To jak zgadujecie dalej ile naszych meczów komentował Szpakowski? :D
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: moni@ »

Wliczając radiowe,czy tylko tv?
swistak
Klub 1910
Posty: 279
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:42 pm
Lokalizacja: Zgierz

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: swistak »

moni@ pisze:Wliczając radiowe,czy tylko tv?
Tylko tv ;)
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: moni@ »

swistak pisze:
moni@ pisze:Wliczając radiowe,czy tylko tv?
Tylko tv ;)
No to obstawiam dwa,bo do finału PP dochodzi jakiś mecz w którym "Gęsior ma w środku Zająca" chociaż zupełnie tego nie kojaze ;)
swistak
Klub 1910
Posty: 279
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:42 pm
Lokalizacja: Zgierz

Re: Historia Widzewa w telewizji

Post autor: swistak »

Tak. Dwa :) finał Pucharu Polski w 1985 oraz mecz z Galatasaray w Łodzi w 1985 :)

Kilka odpowiedzi już od Was otrzymalem za co dzięki :)
Mam do Was jeszcze jedno. Ma ktoś wiedzę jak do transmisji podchodzily inne ośrodki TVP? Wiemy że mecze były u nas, a także w Katowicach, Szczecinie, Poznaniu, a jak z takimi ośrodkami jak np. Warszawa czy Gdańsk?

Panie i Panowie, jeszcze raz wielka prośba, jeśli macie jakieś nagrania dajcie znać, interesuje nas wszystko tak naprawdę do powstania Widzew TV.
ODPOWIEDZ