Historia widzewskich obiektów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

wojciu pisze:Marcin, jestem przekonany, że nasz trop jest w 1910 % dobry 8-)
No to szukamy tych, co widzieli to na własne oczy i potwierdzą jak było :)
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: moni@ »

Pomyslowy Dobromir pisze:
moni@ pisze:Mam pytanie dotyczące tej fotki z 1960 z gospodarzem obiektu-ten taras widokowy z drewnianą balustrada znajdował się na dachu budynku klubowego,obok tej nadbudówki ?
O tym zdjęciu mówisz?
Obrazek

Mnie się wydaje, że to jeszcze sprzed budowy budynku klubowego (oficjalnie zwanego pawilonem sportowym), raczej nie z tego tarasu gdzie pamiętamy stanowisko policyjne na starym stadionie.

Chyba tu widać coś po lewej, na dachu bodajże hali drewnianej, też zakręcona balustrada, to chyba to? Niestety to nie moje czasy, więc nie potrafię sobie tych budynków ułożyć na planie obiektu, wzajemnie obok siebie :(

Obrazek

Włodek, Tomek - pomożecie?
Chyba masz rację,ten taras sądząc po zdjęciach znajdował się na dachu okrąglaka usytuowanego obok starej hali,tam bodajże były kasy.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Okrąglak? Hmmm, ciekawe :) Królestwo za zdjęcia!
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: moni@ »

Pomyslowy Dobromir pisze:Okrąglak? Hmmm, ciekawe :) Królestwo za zdjęcia!
Nie wiem czy to była jakaś dobudówka,czy osobny budynek ale widać że to jakaś drewniana budowla tuż obok starej hali.Chyba gdzieś czytałem w jakichś wspomnieniach wyszperanych w internecie ze tam kupowało się bilety.Nastepna sprawa,świetne zdjęcia starej bramy,ja zawsze myślałem że ona była usytuowana od strony bloku,a tu widać że znajdowała się od strony Armii Czerwonej.Naprawde bezcenne te fotki.
orangutan
Klub 1910
Posty: 4516
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: orangutan »

Za te fotki i ten temat to przyszłe pokolenia będą Wam wdzięczne po wsze czasy! Kawał dobrej roboty.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

orangutan pisze:Za te fotki i ten temat to przyszłe pokolenia będą Wam wdzięczne po wsze czasy! Kawał dobrej roboty.
Ja bym tam wolał znaleźć kogoś, kto potrafił zrobić komputerowy model 3D naszych obiektów, w różnych momentach historii, póki można to jeszcze konsultować z kimś kto pamięta starą halę czy inne budynki. Bo niedługo zostaną nam tylko te czarno-białe zdjęcia, a to już w dzisiejszych czasach do młodzieży nie dociera :(

Może mamy jakiegoś widzewskiego fachowca w tym obszarze? Bo jak nie, to idę kupić zapałki i biorę się za drewnianą makietę :)
Red Bert
Posty: 336
Rejestracja: pn maja 12, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: Red Bert »

Pomyslowy Dobromir pisze: Obrazek
Tutaj można dodać że ostatnie zdjęcie na dole jest z pierwszego własnego obiektu ,który znajdował się blisko dzisiejszego CH Tulipan
orangutan
Klub 1910
Posty: 4516
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: orangutan »

Red Bert pisze:
Pomyslowy Dobromir pisze:Obrazek
Tutaj można dodać że ostatnie zdjęcie na dole jest z pierwszego własnego obiektu ,który znajdował się blisko dzisiejszego CH Tulipan
To było na tym placu co budowane są bloki?
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

orangutan pisze:
Red Bert pisze:
Tutaj można dodać że ostatnie zdjęcie na dole jest z pierwszego własnego obiektu ,który znajdował się blisko dzisiejszego CH Tulipan
To było na tym placu co budowane są bloki?
Chyba raczej tam, gdzie były Zakłady Drobiarskie, jest w Encyklopdii Łodzi, od 4:40, ale polecam cały odcinek:

Youtube
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Widok na trybunę A w roku 1986: wydzielona trybuna dziennikarzy z blatami i pod dachem oraz podest na kamery. No i "podziemne" ławki rezerwowych :)

Obrazek
Red Bert
Posty: 336
Rejestracja: pn maja 12, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: Red Bert »

orangutan pisze:
Red Bert pisze:
Tutaj można dodać że ostatnie zdjęcie na dole jest z pierwszego własnego obiektu ,który znajdował się blisko dzisiejszego CH Tulipan
To było na tym placu co budowane są bloki?
Nie. Częściowo na dzisiejszej prawej nitce ulicy Piłsudskiego ;)
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: moni@ »

Pomyslowy Dobromir pisze:Okrąglak? Hmmm, ciekawe :) Królestwo za zdjęcia!
Obrazek
W górnym prawym rogu widok na taki budynek,z tym że po drugiej stronie hali,od strony dzisiejszej Prostej.Widac nawet taka drewniana balustradę.
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: włod. »

moni@ pisze:
Pomyslowy Dobromir pisze:Okrąglak? Hmmm, ciekawe :) Królestwo za zdjęcia!
Obrazek
W górnym prawym rogu widok na taki budynek,z tym że po drugiej stronie hali,od strony dzisiejszej Prostej.Widac nawet taka drewniana balustradę.
A może okrąglak był z 2 stron.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Włodziu, a czy w ramach wystawy na stadionie o historii widzewskich obiektów, nie było więcej materiałów na temat zabudowy i kolejnych wariantów rozbudowy? Niestety jako że sam wtedy oprowadzania pilnowałem, to wspomnianą wystawę oglądnąłem tylko jednym okiem w biegu.
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia widzewskich obiektów

Post autor: moni@ »

włod. pisze:
moni@ pisze: Obrazek
W górnym prawym rogu widok na taki budynek,z tym że po drugiej stronie hali,od strony dzisiejszej Prostej.Widac nawet taka drewniana balustradę.
A może okrąglak był z 2 stron.
Nawet na pewno.Na obu końcach hali,oba takie same,z czymś w rodzaju tego tarasu z drewnianą balustrada.Tylko zdjęcie z gospodarzem obiektu powstało na tym drugim od strony budynku klubowego,i później,bo na zdjęciu piłkarek trybuna C jeszcze nie istnieje a na tamtym już jest.
ODPOWIEDZ