Książka "Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne"

włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: włod. »

Frycek pisze:Włodziu pytam bo wspominaliscie że taka publikacja powstanie. Zrezygnowaliscie?
Nie, siedzimy nad tym. Korekta itd. Ja też pytam, bo ciekaw jest ocen tych wzmianek z książki (TMRF, RTS), w zasadzie pierwszy raz ujrzały, po dziesięcioleciach, światło dzienne.
Frycek
Klub 1910
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:13 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: Frycek »

Obrazek
Kluczowy jest ten artykuł, choć jego akurat przytaczaliscie w widzewiaku tuż przed stuleciem. Z nowych informacji dowiedzialem się, że statut był wzorowany na TMRF.
A czy byli jacyś pilkarze, którzy zagrali zarówno w TMRF jak i RTS? Bo jak rozumiem ci gimnastycy z TMRF (Zdziarski, Rękowscy, Świrożewicz itd) byli potem dzialaczami a nie sportowcami RTS-u, tak?
Ostatnio zmieniony ndz paź 11, 2020 7:08 pm przez Frycek, łącznie zmieniany 4 razy.
Frycek
Klub 1910
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:13 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: Frycek »

.
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: włod. »

Raczej piłkarzy z TMRF w RTS nie było.
Frycek
Klub 1910
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:13 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: Frycek »

A jeszcze ostatnie pytanko aby już Wam głowy nie zawracać: dlaczego w książce ten powyższy artykuł tak ucięliście od dołu zamiast dać go w całości?
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: włod. »

Frycek
Klub 1910
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:13 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: Frycek »

Frycek pisze:A jeszcze ostatnie pytanko aby już Wam głowy nie zawracać: dlaczego w książce ten powyższy artykuł tak ucięliście od dołu zamiast dać go w całości?
Ponawiam pytanko...
Frycek
Klub 1910
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:13 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: Frycek »

jeszcze taka moja prośba: w Waszym artykule sprzed 10 lat na Widzewiaku ( http://www.widzewiak.pl/newsroom/16863, ... e-urodziny!) przestało działać zdjęcie przedstawiającym gimnastyków i działaczy Widzewa w tym 4 późniejszych założycieli RTSu. Czy moglibyście wstawić tutaj zdjęcie, o którym mowa?
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: włod. »

Frycek pisze:
Frycek pisze:A jeszcze ostatnie pytanko aby już Wam głowy nie zawracać: dlaczego w książce ten powyższy artykuł tak ucięliście od dołu zamiast dać go w całości?
Ponawiam pytanko...
Składającemu tak wyszło, a potem trudno to było naprawić, za późno zauważyłem.
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: włod. »

Lokaut blisko, czas na czytanie. Może ktoś w ostatnim czasie nadrobił zaległości?
Statom
Klub 1910
Posty: 5028
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:37 pm
Lokalizacja: Stary Widzew

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: Statom »

włod. pisze:Lokaut blisko, czas na czytanie. Może ktoś w ostatnim czasie nadrobił zaległości?
He, he... zaplanowałem czytanie na kwarantannę (odbierałem na kameralnym spotkaniu w Pubie, na początku szaleństwa), ale ciągle nie mogę się jej doczekać...
Było już blisko, ale żona mimo objawów, miała jednak negatywny wynik testu, więc książka niestety ciągle leży na półce, jedynie przekartkowana :(
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: włod. »

Dobra, wszyscy szaleją to my też. Do niedzieli "Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne" z rabatem 20%, czyli za 40 zł. Na terenie Łodzi możemy książkę podrzucić. Zamówienia na priva poproszę.

P.S. Nowa książka, ta z Budżetu Obywatelskiego wkrótce, ale ją będzie trudno kupić, skąd na obecnych nabywców zerkniemy z przychylnością.
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2020 1:58 pm przez włod., łącznie zmieniany 1 raz.
Statom
Klub 1910
Posty: 5028
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:37 pm
Lokalizacja: Stary Widzew

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: Statom »

włod. pisze:P.S. Nowa książka, ta z Budżetu Obywateskiego wkrótce, ale ją będzie trudno kupić, skąd na obecnych nabywcöw zerkniemy z przyjechylnością.
Niedobrze, czyli niestety będzie tak jak się spodziewaliśmy... może przychylniej też na osoby, które były w marcu na spotkaniu przy premierze książki w pubie?? ;-)
kizar
Posty: 1386
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 10:16 am
Lokalizacja: Birmingham\ Łódź

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: kizar »

włod. pisze:Dobra, wszyscy szaleją to my też. Do niedzieli "Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne" z rabatem 20%, czyli za 40 zł. Na terenie Łodzi możemy książkę podrzucić. Zamówienia na priva poproszę.

P.S. Nowa książka, ta z Budżetu Obywatelskiego wkrótce, ale ją będzie trudno kupić, skąd na obecnych nabywców zerkniemy z przychylnością.
Nowa książka o czym będzie, bo chyba coś mnie ominęło.

Dzieje zamówiłem na allegro więc może też by się udało ta nowa książkę dostać.

Sent from my Honor View 20
orangutan
Klub 1910
Posty: 4516
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Książka Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Post autor: orangutan »

kizar pisze:
włod. pisze:Dobra, wszyscy szaleją to my też. Do niedzieli "Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne" z rabatem 20%, czyli za 40 zł. Na terenie Łodzi możemy książkę podrzucić. Zamówienia na priva poproszę.

P.S. Nowa książka, ta z Budżetu Obywatelskiego wkrótce, ale ją będzie trudno kupić, skąd na obecnych nabywców zerkniemy z przychylnością.
Nowa książka o czym będzie, bo chyba coś mnie ominęło.

Dzieje zamówiłem na allegro więc może też by się udało ta nowa książkę dostać.

Sent from my Honor View 20
to będzie książka z budżetu obywatelskiego, rok temu zbieraliśmy podpisy. Nie mogę doczekać się jej! Jeśli będzie w stylu pierwszej to będzie ... :yahoo:
ODPOWIEDZ