Historia strojów Widzewa

naleva
Posty: 41
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 9:32 am

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: naleva »

Szukamy dalej
Jeden z forumowiczów Nationwide zauważył, że widzewska koszulka z meczu derbowego
26 sierpień 1984 ŁKS - Widzew 0:1 była w biało niebieskie pionowe pasy.
Jeżeli ktoś z Was (i oczywiście sam Nationwide) ma jakieś bardziej szczegółowe informacje na ten temat to piszcie bo to bardzo ciekawy przypadek
Obrazek
Obrazek
źródło: Fotki z netu, autor nieznany
naleva
Posty: 41
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 9:32 am

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: naleva »

nationwide pisze:"Tak sie sklada ze koszulka w pionowe pasy byla w kolorach bialym-niebieskim a nie bialo-czerwonym i wystapila jednorazowo w derbach w roku 1984 w sierpniu
Czekam na odpowiedzi od kilku zawodników z tego meczu, zobaczymy co zapamiętali.
Fabio
Posty: 525
Rejestracja: wt maja 13, 2008 11:23 pm
Lokalizacja: [A]lex

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: Fabio »

cassius pisze:Wspaniała robota, naprawdę jestem pełen podziwu :klaszcze: Wielkie dzięki za wrzucenie tego. Fajnie byłoby jeśli zainteresowałby się tym klub, głownie pod kątem muzeum. Mi osobiście marzyłby się taki plakat, w super jakości.
A mi się marzy możliwość zakupienia takich replik w sklepiku klubowym.
naleva
Posty: 41
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 9:32 am

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: naleva »

Co prawda rozwikłanie "pasiastej" zagadki utknęło w martwym punkcie to jednak chciałbym ogromnie podziękować userowi @Nationwide
Materiały jakimi podzielił się ze mną ten człowiek są w przypadku tego projektu wręcz niewiarygodne.
Ogromne dzięki !!!

btw
kilka słów nt tego przypadku
Obrazek
info dla kolekcjonerów, koszulka owszem była grana ale w żadnym z sześciu swoich widzewskich meczów nie miała naszytego żadnego herbu. Tak samo z resztą jak wszystkie inne koszulki z reklamą Muller Milch w naszej historii.
apologies
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:46 am

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: apologies »

@nalewa, czy planujesz jakieś wydanie efektów Twojej pracy w postaci np. postera?
naleva
Posty: 41
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 9:32 am

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: naleva »

apologies pisze:@nalewa, czy planujesz jakieś wydanie efektów Twojej pracy w postaci np. postera?
Nie wiem jeszcze, ostatnio po konferencji OSK pomyślałem, że może zrobię jakąś limitowaną wersję druku za symboliczne 19,10 zł i zysk przekażę na WOWP. @Torch Co ty na to ??
Generalnie jeszcze trochę pracy zostało więc pewnie w nowym sezonie, z nowymi koszulkami i uzupełnionymi latami międzywojennymi będzie można cały projekt jakoś domykać.
Kaczmar
Posty: 823
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 12:35 pm
Lokalizacja: Kochana Szara Łódź

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: Kaczmar »

naleva pisze:
nationwide pisze:"Tak sie sklada ze koszulka w pionowe pasy byla w kolorach bialym-niebieskim a nie bialo-czerwonym i wystapila jednorazowo w derbach w roku 1984 w sierpniu
Czekam na odpowiedzi od kilku zawodników z tego meczu, zobaczymy co zapamiętali.
byłem na tym meczu i pamietam że pasy były biało czerwone jak u Cracovii 8-) . Pisałem o tym wyżej
z drugiej strony pamiętam tez że ŁKS grał w zielonych a tu widać białe biovitale. Pewnie mi się nałożyły dwa mecze. Pamięć zawodna jest :mrgreen:
Boją Się Nawet Jego Koni
Posty: 164
Rejestracja: śr sie 27, 2008 2:15 pm
Lokalizacja: Cochetopa Hills (dawniej Luton)

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: Boją Się Nawet Jego Koni »

Kaczmar pisze:
naleva pisze: Czekam na odpowiedzi od kilku zawodników z tego meczu, zobaczymy co zapamiętali.
byłem na tym meczu i pamietam że pasy były biało czerwone jak u Cracovii 8-) . Pisałem o tym wyżej
z drugiej strony pamiętam tez że ŁKS grał w zielonych a tu widać białe biovitale. Pewnie mi się nałożyły dwa mecze. Pamięć zawodna jest :mrgreen:
Raczej musiały to być jednak stroje w pasy biało-czerwone..
Koszulki w pasy biało-niebieskie mogły być, ale tylko jako dar od miłosiernego klubu z Zachodu, z którym polski klub grał w tamtych latach w pucharach europejskich.

Np. pomarańczowo-czarne stroje dla Śląska od Dundee United po meczu w Pucharze Zdobywców Pucharów, albo zielono-białe koszulki dla Łks, :yahoo: ale to już tylko po jakimś sparingu.
Ale nie przypominam sobie z tamtych czasów klubu, który grał z nami w pucharach w biało-niebieskich pasach, np. Elfsborg Boras czy Hibernians z Malty..i tym bardziej, żebyśmy zagrali w ich barwach nawet raz, później.. Czyli raczej na sto procent w tamtych derbach były pasy, ale czerwone.
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: moni@ »

To nie musiał być "dar" od klubu z którym graliśmy w pucharach.W tamtych czasach polskie kluby często za sprzedaż zawodnika na zachód oprócz pieniędzy dostawały także sprzet.Zwroccie uwagę,że przed sezonem do Bastii odszedł Młynarczyk,a barwy tego klubu są właśnie niebiesko białe.To tylko dywagacje,ale może i jakiś ślad.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Może ktoś jeszcze nie wie, że rezultaty dokumentacyjnej pracy Marcina można zakupić w sklepie klubowym w postaci 2 kubków i plakatu:

Kubek kolorowy:
https://sklep.widzew.com/akcesoria/-/st ... rowe/85618

Obrazek

Kubek czerwony:
https://sklep.widzew.com/akcesoria/-/st ... wone/85617

Obrazek

Plakat:
https://sklep.widzew.com/akcesoria/-/st ... aner/85602

Obrazek
moni@
Posty: 251
Rejestracja: sob lis 23, 2019 8:45 pm

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: moni@ »

Czy jest planowana jakaś publikacja dotycząca tych koszulek?Z opisem w jakich latach,czy poszczególnych meczach użyto danych strojów?
Widzewia(K)rosno
Posty: 31
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 1:04 am

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: Widzewia(K)rosno »

Kubki zaraz po pojawieniu się niedostępne do dziś...
naleva
Posty: 41
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 9:32 am

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: naleva »

moni@ pisze:Czy jest planowana jakaś publikacja dotycząca tych koszulek?Z opisem w jakich latach,czy poszczególnych meczach użyto danych strojów?
Rozpisanie w ten sposób blisko pięćdziesięciu sezonów oraz opracowanie strojów bramkarskich to dla mnie (jednej osoby) praca na kilkanaście miesięcy. Dlatego ani niczego nie planuję ani nie obiecuję;-) Obrazek
Statom
Klub 1910
Posty: 5027
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:37 pm
Lokalizacja: Stary Widzew

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: Statom »

Widzewia(K)rosno pisze:Kubki zaraz po pojawieniu się niedostępne do dziś...
W sklepie stacjonarnym byly co najmniej od 2 tygodni (kupilem oba), a być moze jeszcze nadal są...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Historia strojów Widzewa

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

W takim wydawnictwie, nie chodziłoby aż o taki detal jak u Ciebie Marcin, ale marzy mi się almanach gdzie na każdy sezon mamy zbiorową fotkę kadry, tabelkę ze zawodnikami (szczegóły typu data urodzenia, wzrost, waga, ilość występów i goli oraz poprzednie kluby - coś jak w Skarbach Kibica Przeglądu), podstawowe modele koszulek + opisy różnic dla strojów specjalnych oraz oczywiście rozpiska mecz po meczu całego sezonu.

Paradoksalnie większość materiałów na potrzeby takiego wydawnictwa byśmy już mieli, kwestia redakcji tego i otrzymujemy fajną książeczkę podsumowującą sekcję piłkarską. Może na 111-lecie? :)
ODPOWIEDZ