Muzeum Widzewa

orangutan
Klub 1910
Posty: 4516
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: orangutan »

włod. pisze:
orangutan pisze:Derdzik o Tomku
Skąd ta fraza?
https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,2 ... uzeum.html
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: włod. »

orangutan pisze:
włod. pisze:
Skąd ta fraza?
https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,2 ... uzeum.html
A cały artykuł?
michal1973
Klub 1910
Posty: 559
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:45 pm
Lokalizacja: Widzew Wschód

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: michal1973 »

Widzew uroczyście otworzył klubowe muzeum, pierwsze w historii ponad 110-letniego klubu.

Widzew ma co upamiętniać. Cztery mistrzostwa, Puchar Polski, awans do Ligi Mistrzów, ale przede wszystkim legendarne mecze w europejskich pucharach, w których eliminował m.in. Manchester United, Manchester City, Liverpool i Juventus Turyn.
Legendarne drużyny tworzyli legendarni piłkarze, m.in.: Zbigniew Boniek, Józef Młynarczyk, Władysław Żmuda, Krzysztof Surlit. Także Andrzej Grębosz i Wiesław Wraga. Dwaj ostatni byli we wtorek gośćmi honorowymi na otwarciu muzeum Widzewa. Przed laty ten pierwszy dośrodkowywał, drugi strzelał gola Liverpoolowi. Z 16 metrów głową. Do dzisiaj, chociaż zaraz minie 40 lat, o bramkach strzelanych w takim stylu mówi się gol „à la Wraga". Obaj odnaleźli się na archiwalnych zdjęciach w jednej z sal muzeum. - Nie można być kibicem jakiegoś klubu, nie znając jego historii. Mam wielką nadzieję, że Widzew jeszcze wróci do wielkiej piłki, że zagra w europejskich pucharach - mówił Wraga.

Muzeum Widzewa mieści się na stadionie od strony al. Piłsudskiego. Nie jest to muzeum w stylu tych, jakimi pochwalić mogą się wielkie europejskie kluby. To raczej trzy sale pamięci, ale na pewno nie ma się czego wstydzić. Jest naprawdę z pomysłem i godnie.
Cztery strefy muzeum Widzewa

Muzeum podzielone jest na cztery strefy. Pierwsza z nich - „Początek" - nawiązuje do początku XX wieku, kiedy powstawał Widzew. Druga strefa - „Stara hala" - przypomina starą halę sportową, a znajdują się w niej pamiątki dotyczące wszystkich sekcji Widzewa. W trzeciej strefie - „Wielki Widzew" - znajdują się eksponaty z lat 70. do lat 80. i wspomnianych już meczów w europejskich pucharach. Strefa "Stadion" opowiada o najnowszej historii Widzewa. - Staraliśmy się przygotować ciekawą ekspozycję, umożliwiającą nie tylko oglądanie pamiątek, ale również wywołującą rozmowy i przywołującą wspomnienia. To jednak dopiero początek naszej drogi. Szacujemy, że na razie wykorzystaliśmy około połowy potencjału tego miejsca, m.in. pod względem multimediów. Muzeum jest przygotowane do tego, by być atrakcyjnym dla zwiedzających zarówno pod względem formy, jak i treści - to słowa Tomasza Gawrońskiego, dyrektora muzeum Widzewa, który sam mógłby być eksponatem. W latach 90. razem z bratem - obaj zwani „Bliźniakami" - prowadzili doping na trybunie pod zegarem.
6 lat temu nie było nawet herbu

Inicjatorem powstania tego miejsca było stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew, które kilka lat temu odbudowało klub z gruzów. - Gdy sześć lat temu powoływaliśmy stowarzyszenie, nie mieliśmy prawa do żadnego eksponatu, który obecnie znajduje się w muzeum. Nie posiadaliśmy nawet prawa do używania naszego herbu. Dzięki ciężkiej pracy wielu osób udało się jednak krok po kroku odzyskać wiele z tych cennych przedmiotów i teraz możemy je eksponować w tym wyjątkowym miejscu. Uważam, że będzie to miejsce atrakcyjne nie tylko dla kibiców Widzewa, ale również dla wszystkich turystów odwiedzających Łódź - powiedział na Piotr Pietrasik, prezes SRTS.

Na uroczystym otwarciu, oprócz byłych piłkarzy i trenera Bronisława Waligóry, byli też dziennikarze, członkowie stowarzyszenia RTS, sponsorzy, w tym z firmy Deante, głównego mecenasa muzeum, politycy różnych opcji.
R+
Klub 1910
Posty: 368
Rejestracja: pt gru 05, 2008 10:43 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: R+ »

Żeby zarezerwować wizytę w muzeum to najpierw trzeba kupić bilet w sklepie stacjonarnym?
Pan Jakub
Posty: 68
Rejestracja: wt maja 23, 2017 4:56 pm
Kontakt:

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Pan Jakub »

Trochę kadrów z muzeum w moim najnowszym materiale wideo:


Youtube
orangutan
Klub 1910
Posty: 4516
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: orangutan »

Pan Jakub pisze:Trochę kadrów z muzeum w moim najnowszym materiale wideo:


Youtube
Super materiał!
Bliźniak
Klub 1910
Posty: 569
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:23 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Bliźniak »

Mnie się też podoba fajne
TKR
Klub 1910
Posty: 387
Rejestracja: wt lis 18, 2008 10:02 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: TKR »

R+ pisze:Żeby zarezerwować wizytę w muzeum to najpierw trzeba kupić bilet w sklepie stacjonarnym?
Też nie bardzo rozumiem tę procedurę. Na razie wysłałem maila z zapytaniem o wole terminy w najbliższych dniach, zobaczymy czy odpiszą.
lord
Posty: 1008
Rejestracja: wt lut 12, 2008 3:50 pm
Lokalizacja: Łódź - miasto przeklęte

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: lord »

Bliźniak macie taki proporczyk?
URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/c46a1bacf405eb02]Obrazek[/URL]
R+
Klub 1910
Posty: 368
Rejestracja: pt gru 05, 2008 10:43 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: R+ »

TKR pisze:
R+ pisze:Żeby zarezerwować wizytę w muzeum to najpierw trzeba kupić bilet w sklepie stacjonarnym?
Też nie bardzo rozumiem tę procedurę. Na razie wysłałem maila z zapytaniem o wole terminy w najbliższych dniach, zobaczymy czy odpiszą.
No ja to rozumiem tak, że najpierw kupić bilet w stacjonarnym a potem zarezerwować termin. Np. w moim przypadku gdy do Łodzi 200 km, to trochę niezbyt, chciałoby się zaplanować przy okazji niedzielnego meczu wizytę w muzeum ale podejrzewam że może być problem z wolnym miejscem na wstęp do muzeum, gdyby się dało kupić bilet w sklepie internetowym byłoby ok. Pozostaje mi kupno biletu jak przyjadę na mecz, a termin zarezerwować na następny przyjazd
TKR
Klub 1910
Posty: 387
Rejestracja: wt lis 18, 2008 10:02 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: TKR »

R+ pisze:
TKR pisze:
Też nie bardzo rozumiem tę procedurę. Na razie wysłałem maila z zapytaniem o wole terminy w najbliższych dniach, zobaczymy czy odpiszą.
No ja to rozumiem tak, że najpierw kupić bilet w stacjonarnym a potem zarezerwować termin. Np. w moim przypadku gdy do Łodzi 200 km, to trochę niezbyt, chciałoby się zaplanować przy okazji niedzielnego meczu wizytę w muzeum ale podejrzewam że może być problem z wolnym miejscem na wstęp do muzeum, gdyby się dało kupić bilet w sklepie internetowym byłoby ok. Pozostaje mi kupno biletu jak przyjadę na mecz, a termin zarezerwować na następny przyjazd
To wydaje się jedyną rozsądną opcją, no ale u nas wszystko funkcjonuje "trochę inaczej". Możliwość mailowej rezerwacji przez [email protected] też jest chyba tylko teoretyczna, bo od piątku nie doczekałem się na odpowiedź na zapytanie o wolne terminy.
TKR
Klub 1910
Posty: 387
Rejestracja: wt lis 18, 2008 10:02 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: TKR »

No to się doczekałem :buhaha:

Na zapytanie:

Dzień dobry,

Jak przedstawiają się wolne terminy na zwiedzanie muzeum do końca weekendu,
o ile jeszcze jakieś są?

Pozdrawiam

Otrzymałem odpowiedź:

Dzień dobry,

W niedzielę Muzeum jest nieczynne. Zapraszamy w tygodniu od 11 do 19 i w soboty od 11 do 16. Ostatnie wejście około godzinę przed zamknięciem. Bilety nabyć można w oficjalnym sklepie Widzewa.

Pozdrawiamy serdecznie

Muzeum Widzewa Łódź.


Również pozdrawiam cieplutko i dzięki serdeczne za tą wyczerpującą odpowiedź :buhaha: :buhaha: :buhaha:
Bliźniak
Klub 1910
Posty: 569
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:23 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Bliźniak »

Witam

W piątek Muzeum zwiedziło ponad 20 osób. W sobotę były 4. Aktualnie nie ma potrzeby robienia rezerwacji. Można zakupić bilet do Muzeum w oficjalnym sklepie i zobaczyć Muzeum "od ręki". Zapisy będą obowiązywały w dniu meczowym. Oczywiście jeżeli ktoś chce mieć 100 % pewność i zarezerwować sobie konkretny termin to po prostu niech wyśle maila, a nie pyta o terminy bo oblężenia zwyczajnie nie ma. Tomek

PS.
w razie pytań proszę zdzwonić 668316508
TKR
Klub 1910
Posty: 387
Rejestracja: wt lis 18, 2008 10:02 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: TKR »

O, i to jest konkretne info. Dzięki :Widzew
Bliźniak
Klub 1910
Posty: 569
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:23 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Bliźniak »

basileus pisze:
Mam takie pytanie. Przed otwarciem muzeum można bylo kupic cegielki z roznyi pakietami, m.in. z koszulka-replika. Wie ktos moze cos o tym, kiedy sie te koszulki moga pojawic?
Przed ostatnim meczem, przechodząc obok muzeum zaczepilem Tomka Gawrońskiego, ktory stał w wejściu i 'naganiał' do środka, i powiedział, że zamówienie poszło do produkcji i powinny być na poczatku nowego sezonu, wnoszę, że sierpień/wrzesień będą gotowe...
Za niedługo planuję wybrać się do Muzeum, to jeszcze raz podpytam...
Koszulki na początku sierpnia. Są już proporczyki.
ODPOWIEDZ