Muzeum Widzewa

ado
Klub 1910
Posty: 1074
Rejestracja: czw maja 22, 2008 2:17 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: ado »

Winkler pisze: Ja też kiedyś oglądałem derby u sąsiadek i nawet jakoś się bardzo nie zmartwiłem,że 3:3 było,bo była walka i fajne widowisko,jednak po kilkunastu latach okazało się,że meczyk był totalnie ukartowany przez obie drużyny :evil:
Po kilkunastu latach? Winkler od razu widać, że młodziutki wtedy jeszcze byłeś a przez to i naiwny, już w przerwie każdy był przekonany, że mecz jest ustawiony, a po bramce Gierka i szybkim karnym dla sąsiadek tylko się upewnił o tym. W tym meczu Wójcicki od stanu 2:0 dla nas zrobił więcej baboli niż przez cały sezon...
Bliźniak
Klub 1910
Posty: 569
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:23 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Bliźniak »

Na pytanie czy wczoraj trafiły się jakieś super pamiątki to trudno powiedzieć coś jednoznacznego. Tyle, że jeden z kolegów zadeklarował, że ma lapę od jupiterów że starego stadionu to ja kompinowałem przez pół nocy jak ją pokazać na ekspozycji. Książki a w nich może jakieś anegdoty, opisy strojów. Kto wie kiedy się to przyda. Niekiedy fajne pomysły przychodzą zupełnie przypadkowo.
Andy1910
Klub 1910
Posty: 93
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:28 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Andy1910 »

Czy taki eksponat nada się do muzeum?
Parę podpisów jest (nie mam pojęcia czy autentycznych) , moje oko cieszy ale może większe grono osób powinno to oglądać

https://zapodaj.net/75933fcff3fca.jpg.html
baggio10
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 13, 2008 1:11 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: baggio10 »

Na pewno ciekawą opcją opisują w jakiś sposób naszą historię są zdjęcia i może warto żeby klub odezwał się do różnych agencji fotograficznych, ewentualnie fotografów bo np taka agencja ma multów zdjęć z meczów Widzewa (tutaj akurat od 1994 roku). Tutaj zdjęcia ze sparingu http://400mm.pl/index.php/start/event/191025
orangutan
Klub 1910
Posty: 4584
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: orangutan »

Andy1910 pisze:Czy taki eksponat nada się do muzeum?
Parę podpisów jest (nie mam pojęcia czy autentycznych) , moje oko cieszy ale może większe grono osób powinno to oglądać

https://zapodaj.net/75933fcff3fca.jpg.html
Przynieś, a osoby odpowiedzialne za to ocenia czy warto pokazać ten eksponaty. Moim zdaniem warto.
Niestet zapewne tez trafia się takie przedmioty które dla nas są mega ważne, ale nie ze względu na unikalność a cała otoczkę i wspomnieni wraz z emocjami, a z punktu widzenia muzeum może to być np 100 taki sam eksponat.
Dlatego każdy przedmiot powinien być sprawdzony przez naszych muzealników.
Ale w przypadku Twojej piłki to chyba nie będzie wątpliwości ;)
Awatar użytkownika
zizu
Klub 1910
Posty: 1123
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:58 pm
Lokalizacja: CZERWONO-BIAŁO-CZERWONA http://www.youtube.com/watch?v=me6iyt5U43s
Kontakt:

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: zizu »

Andy1910 pisze:Czy taki eksponat nada się do muzeum?
Parę podpisów jest (nie mam pojęcia czy autentycznych) , moje oko cieszy ale może większe grono osób powinno to oglądać

https://zapodaj.net/75933fcff3fca.jpg.html
Osobiście myślę że na 1910%... ;) Ale jak podrzucisz do klubu, to Bliźniak na bank oceni.

P.S jak coś macie i chcecie przekazać muzeum klubowemu to nie kmińcie sami czy się nadaje, tylko przynoście... Tam już to zweryfikują... Czasem komuś może się wydawać że coś się nie nadaje a w rzeczywistości może być bezcenne...
slepy
Klub 1910
Posty: 388
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:50 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: slepy »

Kiedyś na allegro kupiłem dokładnie taką koszulkę:
Obrazek
Czerwona, długi rękaw, haftowana Wólczanka, wygląda na rocznik 1996.
Jeśli dla muzeum ma to jakąś wartość, to chętnie odstąpię dla kolejnych pokoleń ;)
Bliźniak
Klub 1910
Posty: 569
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:23 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Bliźniak »

Ma, to muzeum powstaje. Dlatego wszystko jest cenne a raczej bezcenne. Każdy znaczek, bilet jest warty uwagi. Wczoraj przyniediono zdjęcia z powitania drużyny po powrocie z Warszawy w 1996 r. wtedy gdy czekaliśmy na piłkarzy na stadionie. Wbrew pozorom zbyt wiele tych zdjęć nie ma bo nie było wtedy ani tel z aparatem ani cyfrówek a do tego te są robione jakby z dachu klubowego budynku i obejmują całe boisko - fajny sprawa.
orangutan
Klub 1910
Posty: 4584
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: orangutan »

slepy pisze:Kiedyś na allegro kupiłem dokładnie taką koszulkę:
Obrazek
Czerwona, długi rękaw, haftowana Wólczanka, wygląda na rocznik 1996.
Jeśli dla muzeum ma to jakąś wartość, to chętnie odstąpię dla kolejnych pokoleń ;)
Czy ma? Przynoś do klubu i nie zadawaj takich pytań więcej :mrgreen:
slepy
Klub 1910
Posty: 388
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:50 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: slepy »

orangutan pisze:
slepy pisze:Kiedyś na allegro kupiłem dokładnie taką koszulkę:
Obrazek
Czerwona, długi rękaw, haftowana Wólczanka, wygląda na rocznik 1996.
Jeśli dla muzeum ma to jakąś wartość, to chętnie odstąpię dla kolejnych pokoleń ;)
Czy ma? Przynoś do klubu i nie zadawaj takich pytań więcej :mrgreen:
Może już kilka takich ktoś przekazał i obecnie dla muzeum ma wartość jak vigo z harnasiem :mrgreen:
orangutan
Klub 1910
Posty: 4584
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: orangutan »

Czyli bezcenna!
Widziałeś na fotach? Były Tico z Lukullusem :mrgreen:
Przynoś koszulkę na pewno przyda się.
Awatar użytkownika
zizu
Klub 1910
Posty: 1123
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:58 pm
Lokalizacja: CZERWONO-BIAŁO-CZERWONA http://www.youtube.com/watch?v=me6iyt5U43s
Kontakt:

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: zizu »

Zastanawianie się czy warto coś przynieść,jest najgorsze właśnie! Przynoście wszystko,w klubie już sami ocenią...
typonegatywny
Klub 1910
Posty: 4322
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 9:44 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: typonegatywny »

Bliźniak pisze:Ma, to muzeum powstaje. Dlatego wszystko jest cenne a raczej bezcenne. Każdy znaczek, bilet jest warty uwagi. Wczoraj przyniediono zdjęcia z powitania drużyny po powrocie z Warszawy w 1996 r. wtedy gdy czekaliśmy na piłkarzy na stadionie. Wbrew pozorom zbyt wiele tych zdjęć nie ma bo nie było wtedy ani tel z aparatem ani cyfrówek a do tego te są robione jakby z dachu klubowego budynku i obejmują całe boisko - fajny sprawa.
Podczas podrzucania podcietych chłopaków wysiadających z autokaru klapek Michalczuka wpadł mi do ręki, ale go nie utrzymałem, spadł na ziemię i tam podwędził go ktoś inny. Ale Andrzejowi nie oddał. Apel do tego uczciwego znalazcy, oddaj klapek do muzeum! :D
biernak
Klub 1910
Posty: 847
Rejestracja: wt maja 13, 2008 9:40 am
Lokalizacja: Olechów Janów

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: biernak »

Mam kilka krzesełek że starego stadionu...stan średni, ale jakby była potrzeba to można zawsze pomalowac
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1538
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Wracając jeszcze do meczu z Gwardią, gdzie poleciała butelka:

Obrazek

Obrazek

Gdyby ktos miał tą butelkę i chciał przekjazac do muzeum... :)
ODPOWIEDZ