Muzeum Widzewa

ODPOWIEDZ
typonegatywny
Klub 1910
Posty: 4228
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 9:44 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: typonegatywny »

orangutan pisze:Przypominam o pewnym zakładzie z 4 lipca:
typonegatywny pisze: Wchodze, zakład o 50zl na WOWP. Obym to ja musiał wpłacić :modli:
Nie musisz przypominać Kolego, pamięć jeszcze nie szwankuje :)
W dniu startu muzeum z przyjemnością puszczam wpłatę :Widzew
orangutan
Klub 1910
Posty: 4515
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: orangutan »

typonegatywny pisze:
orangutan pisze:Przypominam o pewnym zakładzie z 4 lipca:
Nie musisz przypominać Kolego, pamięć jeszcze nie szwankuje :)
W dniu startu muzeum z przyjemnością puszczam wpłatę :Widzew
To zrobimy tak, jak będzie oficjalnie otwarte to ja dorzucę swoje 50 :) :Widzew i razem będzie 100 :Widzew
typonegatywny
Klub 1910
Posty: 4228
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 9:44 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: typonegatywny »

orangutan pisze:
typonegatywny pisze: Nie musisz przypominać Kolego, pamięć jeszcze nie szwankuje :)
W dniu startu muzeum z przyjemnością puszczam wpłatę :Widzew
To zrobimy tak, jak będzie oficjalnie otwarte to ja dorzucę swoje 50 :) :Widzew i razem będzie 100 :Widzew
:klaszcze: Umowa stoi :)
WIDZEW ŁÓDŹ - MUZEUM
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 04, 2019 11:09 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: WIDZEW ŁÓDŹ - MUZEUM »

Lada chwila do Muzeum zaczną spływać duże ilości dokumentów, powstaje konieczność ich szybkiego zeskanowania i opracowania. Bez opracowania dokumentów jesteśmy jak dzieci we mgle, wiemy że coś jest ale nie wiemy gdzie. Szukam osób, które dysponują skanerami i chcą pomóc. Bliźniak
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Muzeum Widzewa

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

WIDZEW ŁÓDŹ - MUZEUM pisze:Lada chwila do Muzeum zaczną spływać duże ilości dokumentów, powstaje konieczność ich szybkiego zeskanowania i opracowania. Bez opracowania dokumentów jesteśmy jak dzieci we mgle, wiemy że coś jest ale nie wiemy gdzie. Szukam osób, które dysponują skanerami i chcą pomóc. Bliźniak
Ja bym sformułował końcówkę ciut inaczej: nie trzeba mieć skanera, wystarczy chęć pomocy przy np. obróbce skanów, zrzucaniu tekstu przez OCR, korekcie tekstu, itp. To są proste technicznie czynności, gwarantuje osobiście „szkolenie wstępne” :) Praca zdalna, niekoniecznie w Łodzi, każdy znajdzie coś dla siebie.

Ps. Ale jakby ktoś miał dostęp do skanera z kołyską do książek to ozłocimy :)
typonegatywny
Klub 1910
Posty: 4228
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 9:44 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: typonegatywny »

Pomyslowy Dobromir pisze:
WIDZEW ŁÓDŹ - MUZEUM pisze:Lada chwila do Muzeum zaczną spływać duże ilości dokumentów, powstaje konieczność ich szybkiego zeskanowania i opracowania. Bez opracowania dokumentów jesteśmy jak dzieci we mgle, wiemy że coś jest ale nie wiemy gdzie. Szukam osób, które dysponują skanerami i chcą pomóc. Bliźniak
Ja bym sformułował końcówkę ciut inaczej: nie trzeba mieć skanera, wystarczy chęć pomocy przy np. obróbce skanów, zrzucaniu tekstu przez OCR, korekcie tekstu, itp. To są proste technicznie czynności, gwarantuje osobiście „szkolenie wstępne” :) Praca zdalna, niekoniecznie w Łodzi, każdy znajdzie coś dla siebie.

Ps. Ale jakby ktoś miał dostęp do skanera z kołyską do książek to ozłocimy :)
Zgłaszam chęć. Napisz do mnie proszę priv jak mógłbym pomoc z daleka, nie posiadając profesjonalnego skanera do książek.
mirekmiras
Klub 1910
Posty: 1454
Rejestracja: śr wrz 06, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: mirekmiras »

Ja podobnie jak typonegatywny, mam zwykły skaner A4, nie mam kołyski, i też na odległość. W razie potrzeby mogę pomóc.
orangutan
Klub 1910
Posty: 4515
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: orangutan »

Pomyslowy Dobromir pisze:
WIDZEW ŁÓDŹ - MUZEUM pisze:Lada chwila do Muzeum zaczną spływać duże ilości dokumentów, powstaje konieczność ich szybkiego zeskanowania i opracowania. Bez opracowania dokumentów jesteśmy jak dzieci we mgle, wiemy że coś jest ale nie wiemy gdzie. Szukam osób, które dysponują skanerami i chcą pomóc. Bliźniak
Ja bym sformułował końcówkę ciut inaczej: nie trzeba mieć skanera, wystarczy chęć pomocy przy np. obróbce skanów, zrzucaniu tekstu przez OCR, korekcie tekstu, itp. To są proste technicznie czynności, gwarantuje osobiście „szkolenie wstępne” :) Praca zdalna, niekoniecznie w Łodzi, każdy znajdzie coś dla siebie.

Ps. Ale jakby ktoś miał dostęp do skanera z kołyską do książek to ozłocimy :)
Skaner drogi 8,5 tys, ale może ściepę ogarnac da się?
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Skaner to nie główny problem, na chwile obecna bardziej boli brak rąk do obróbki zeskanowanego materiału.
N95
Klub 1910
Posty: 385
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 6:13 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: N95 »

Także zgłaszam chęć do pomocy. Mam tylko zwykły domowy skaner.
Awatar użytkownika
PLATYN
Sponsor
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 20, 2008 8:09 am
Lokalizacja: knz/ldz

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: PLATYN »

Też mogę pomóc ale niestety dopiero po świętach.
PS. Może warto pogadać z Naszym partnerem TomDruk?
Statom
Klub 1910
Posty: 5027
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:37 pm
Lokalizacja: Stary Widzew

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Statom »

Pomyslowy Dobromir pisze:Skaner to nie główny problem, na chwile obecna bardziej boli brak rąk do obróbki zeskanowanego materiału.
Nie mów, że w Klubie nie ma skanera (urządzenia wielofunkcyjnego), z podajnikiem dokumentów i automatycznym duplexem, które potrafi od razu zOCRować skanowany dokument i zapisać jako PDF?
FineReader do OCR'owania to też nie jest wielki koszt.
Mam nadzieję, że piszesz jedynie o pomocy przy poprawkach już utworzonych dokumentów, bo inaczej to trochę szkoda pracy ludzi przy tym co maszyna zrobi duuuuużo szybciej niż człowiek.
Oczywiście też zgłaszam chęć do pomocy...
cloudyush
Klub 1910
Posty: 265
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:01 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: cloudyush »

Nie mam skanera ale chętnie pomogę.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Statom pisze:Nie mów, że w Klubie nie ma skanera (urządzenia wielofunkcyjnego), z podajnikiem dokumentów i automatycznym duplexem, które potrafi od razu zOCRować skanowany dokument i zapisać jako PDF?
FineReader do OCR'owania to też nie jest wielki koszt.
Mam nadzieję, że piszesz jedynie o pomocy przy poprawkach już utworzonych dokumentów, bo inaczej to trochę szkoda pracy ludzi przy tym co maszyna zrobi duuuuużo szybciej niż człowiek.
Oczywiście też zgłaszam chęć do pomocy...
A wiesz ze do zeskanowania nie są tylko luźne kartki z komputerowym wydrukiem, ale grube księgi ze zdjęciami, cienki papier z drukarki igłowej, dokumenty wypisywane ręcznie i na maszynie oraz różnej jakości zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat? Mega kombajn wielofunkcyjny mający podajnik z duplexem, rozpoznawaniem tekstu i tagowaniem twarzy na podstawie AI, w zderzeniu z historią czasami jednak przegrywa. To nie faktura z gazowni z QR kodem, odrobina człowieka jest jednak w pewnych sprawach wciąz potrzebna. Podeślij na priv swojego maila to też coś do roboty Ci skapnie :)
Maniek001
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 23, 2018 8:41 pm

Re: Muzeum Widzewa

Post autor: Maniek001 »

Wczoraj pytałem o ubezpieczenie muzeum i eksponatów ? Czy faktycznie będzie coś takiego. Proszę o odpowiedź a nie kasowanie posta.
ODPOWIEDZ