Widzewska Mapa Pamięci

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Dziś z ponad 50 zawodnikami Akademii, jej Dyrektorem i trenerami poszczególnych bloków udało się dotrzeć na 25 grobów na cmentarzach Zarzew i Doły. Groby zostały wysprzątane i ustawiliśmy na nich widzewskie znicze ze zrzutki. Zawodnicy mieli okazję zapoznać się z biogramami nieżyjących już legend Widzewa, nie tylko tego piłkarskiego zresztą, bo odwiedziliśmy działaczy, trenerów i zawodników innych sekcji.

Obrazek

Oficjalna relacja na łamach strony klubowej:
https://widzew.com/-/-widzewskamlodziez ... ndom-klubu

Nieoficjalnie niebawem coś na TT Retro Widzew.

Dziękuję przede wszystkim Krzyśkowi K. za pomoc na każdym etapie tej akcji i Tomkowi (wiara1977) za niesamowitą cierpliwość i gigantyczną pomoc przy zakupie zniczów.

Obrazek

Te 25 grobów to dopiero początek, po weekendzie będzie więcej, a już teraz dziękuje wszystkim za chęć pomocy i zgłoszenia do wizyt na cmentarzach.
Awatar użytkownika
Bula
Klub 1910
Posty: 1537
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:26 pm
Lokalizacja: <Ś>

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Bula »

Super sprawa, wielkie brawa dla zaangażowanych w to wydarzenie. Szacunek, pamięć do własnej historii, zmarłych... Wspomnienie postaci dzięki którym jesteśmy kim jesteśmy, ale także świetna sprawa od strony wychowawczej (zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdzie nie chcemy znaleźć czasu na chwilę zadumy, refleksji) i edukacyjnej dla młodych adeptów futbolu. No i przy tym uprzątnięcie mogił. Będę czekał na Waszą relacje i dzięki za to co robicie :klaszcze:
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Jakaś menda ukradła czerwony znicz u Pani Basi :(

Przy okazji sprzątania uzupełniłem więc znicze i wkłady, niestety u Skrzydlewskiej słabo z czerwienią, wziąłem ostatni.

Po pracy wygląda to tak:
Obrazek

Za nowy znicz i wkłady zapłaciłem 31 zł, choć usiłowano oszukać mnie licząc "do równego rachunku" 40 zł, stąd rachunek jak poniżej.
Obrazek

W budżecie ze zrzutki na Panią Basię było 145 zł, po odjęciu 31 zostaje 114. Pewnie coś jeszcze na 1 listopada z tej kasy pójdzie. Widzewski znicz też się pojawi, był ochotnik do wszystkich grobów na Olechowie.

:Widzew
Statom
Klub 1910
Posty: 5028
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:37 pm
Lokalizacja: Stary Widzew

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Statom »

Pomyslowy Dobromir pisze: W budżecie ze zrzutki na Panią Basię było 145 zł, po odjęciu 31 zostaje 114. Pewnie coś jeszcze na 1 listopada z tej kasy pójdzie.
To może trzeba już ruszyć z kolejną zbiórką?
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Statom pisze:
Pomyslowy Dobromir pisze: W budżecie ze zrzutki na Panią Basię było 145 zł, po odjęciu 31 zostaje 114. Pewnie coś jeszcze na 1 listopada z tej kasy pójdzie.
To może trzeba już ruszyć z kolejną zbiórką?
Spokojnie, jest jeszcze kasa z tegorocznej zbiórki na znicze - pomyślimy jak ją ostatecznie rozliczę i zobaczymy ile zostało.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

W tym roku udało się już odwiedzić ponad 70 grobów - bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspomagają akcję swoim czasem i odwiedzają widzewskie miejsca pamięci honorując nieżyjących Widzewiaków.

Na Twitterze staram się na bieżąco dokumentować odwiedzane miejsca.
orangutan
Klub 1910
Posty: 4516
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: orangutan »

Pomyslowy Dobromir pisze:W tym roku udało się już odwiedzić ponad 70 grobów - bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspomagają akcję swoim czasem i odwiedzają widzewskie miejsca pamięci honorując nieżyjących Widzewiaków.

Na Twitterze staram się na bieżąco dokumentować odwiedzane miejsca.
Jakby ktoś przechodzi koło grobu Napoleona, zobaczcie jak bazary go co roku dekorują. Dobrze, że od kilku lat tez mamy swoje znicze! Wcześniej były symboliczne znicze oklejona Widzewska wlepka, a teraz profesjonalnie :klaszcze:
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

orangutan pisze:Jakby ktoś przechodzi koło grobu Napoleona, zobaczcie jak bazary go co roku dekorują. Dobrze, że od kilku lat tez mamy swoje znicze! Wcześniej były symboliczne znicze oklejona Widzewska wlepka, a teraz profesjonalnie :klaszcze:
Co do grobu Jezierskiego, to byłem w grupie z Maciejem Szymańskim i chłopakami z Akademii, która ogarniała to miejsce 20.10. Postawiliśmy też nasz znicz. Dziś przechodziłem tam znów i chyba komuś ten znicz bardzo przeszkadzał, bo był postawiony herbem do tablicy, żeby nie było widać że jest od Widzewa. Nie sądziłem, że można "walczyć" nawet na grobach, ale przywróciłem porządek.

Obrazek
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: włod. »

Proszę zauważyć, że na kilku pomnikach są znicze z poprzednich lat. Widać dla rodziny zmarłych to ważne.
HWH
Posty: 43
Rejestracja: wt lut 25, 2020 3:15 pm
Lokalizacja: O&J
Kontakt:

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: HWH »

Czy można takie znicze z Herbem kupić, żeby samemu postawić je na widzewskich grobach?
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

włod. pisze:Proszę zauważyć, że na kilku pomnikach są znicze z poprzednich lat. Widać dla rodziny zmarłych to ważne.
Co więcej, często te znicze znikają po jakimś czasie i po roku na 1.11 wracają wymyte i stają w honorowym miejscu. Od ilu to już osób usłyszałem, że bardzo dziękują, że Widzew zaczął pamiętać o tacie/dziadku/wujku. Daje to chęć do działania co roku, serio...
HWH pisze:Czy można takie znicze z Herbem kupić, żeby samemu postawić je na widzewskich grobach?
Niestety nie - można było się zgłosić do pomocy w akcji i kilkadziesiąt zniczy po całej Polsce rozwiozło wiele osób z Forum i Twittera. Także może za rok będziesz miał szansę. Teraz co najwyżej pozostaje wymiana wypalonego wkładu w stojącym już gdzieś widzewskim zniczu - co nie tylko Tobie szczerze zresztą polecam.
Awatar użytkownika
dn
Klub 1910
Posty: 1470
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 6:11 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: dn »

Właśnie wróciłem z grobu Burzy. Znicz z ubiegłego roku był i w dodatku zapalony
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

dn pisze:Właśnie wróciłem z grobu Burzy. Znicz z ubiegłego roku był i w dodatku zapalony
Dzięki Łukasz za pomoc w Gdańsku, dałeś radę znaleźć - super!

Obrazek
wojciu
Posty: 2585
Rejestracja: pn maja 12, 2008 6:20 pm
Lokalizacja: z historycznej krainy ...

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: wojciu »

Ogromne brawa dla każdego kto się przyczynił do tej akcji. I tak każdego roku ... :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:

:Widzew :Widzew :Widzew

Szacun i podziękowania dla Ciebie Marcin za pomysł i realizację.

Widzewiak Roku nie na darmo :klaszcze: :Widzew
hamax
Klub 1910
Posty: 386
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 8:54 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: hamax »

wojciu pisze:
Widzewiak Roku nie na darmo :klaszcze: :Widzew

Patrząc na to jak działa Gargul to jestem przekonany, że tytuł zasłużenie będzie otrzymywał przez kilka dobrych lat.

Dzięki Pomysłowy :!:
ODPOWIEDZ