Widzewska Mapa Pamięci

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dn
Klub 1910
Posty: 1470
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 6:11 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: dn »

Pomyslowy Dobromir pisze:
Torch pisze:Podziękowania należą się Tobie Szanowny Panie Dobromirze.
Widzewska Mapa Pamięci to Twoje dzieło. Wyszukiwanie grobów, kontaktowanie się z rodzinami, itp. itd. to Twoja robota. Przy finansowaniu tych pięknych zniczy też miałeś swój udział.
Niepotrzebnie napisałem tego swojego posta, bo teraz się zacznie ping-pong wzajemnych podziękowań :)

Mapa powstała przez przypadek, co roku ktoś pytał jak znaleźć grób Sobolewskiego i Surlita, więc coś z tym chciałem z lenistwa zrobić. No i jakoś poszło, a i ja dzięki temu nieco wsiąknąłem w historię Widzewa. Dla mnie największą radością jest kontakt ze strony rodzin, ich podziękowania i zdziwienie, że Widzew po latach pamięta. Parę pamiątek też udało się wykopać (hehe, nie dosłownie), może przydadzą się w Muzeum. I po to to robimy - dla Widzewa!

Ps. Jakby ktoś wiedział coś więcej o śmierci i miejscu pochówku Jerzego Klepczyńskiego - to mnie teraz najbardziej męczy...
To nie ping pong tylko zacna robota, którą wykonałeś. Pamięć o zmarłych jest, dla mnie, fundamentem. Mnie mocno zawstydziłeś (z racji aktualnego zamieszkania) z jednym grobem i z tego miejsca deklaruję, że już co roku będę ogarniał grób ŚP Stasia Burzyńskiego
Statom
Klub 1910
Posty: 5028
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:37 pm
Lokalizacja: Stary Widzew

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Statom »

Jeszcze jeden pomysł (podsłyszany od kogoś) - można byłoby umożliwić zakup zniczy z Herbem, aby można było postawić na grobie (nie tylko zwykły - czerwony)...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Krzysztof K
Klub 1910
Posty: 310
Rejestracja: wt sty 28, 2014 4:19 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Krzysztof K »

Statom pisze:Jeszcze jeden pomysł (podsłyszany od kogoś) - można byłoby umożliwić zakup zniczy z Herbem, aby można było postawić na grobie (nie tylko zwykły - czerwony)...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
https://m.facebook.com/OSKTylkoWidzew/p ... &source=49
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Trochę to trwało, ale w końcu udało się załatwić wszelkie formalności związane z przedłużeniem opłat za miejsce pochówku Pani Basi. W czasie zbiórki udało się zebrać 1000 zł, a za 700 zł dziś dokonałem przedłużenia o kolejne 20 lat (taka była umowa ze Stowarzyszeniem Byłych Piłkarzy, że oni zrzucają się na pomnik, a my na opłacenie cmentarza).

Obrazek

Jako że trzeba było określić dysponenta miejsca, a nie chciałem by kwit był na mnie, skorzystałem z uprzejmości OSK, żeby chociaż symbolicznie to kibice mieli prawo decydować co z grobem zrobić dalej. Do 2052 roku mamy wszystko zapłacone.

Nadwyżkę ze zbiórki, zgodnie z obietnicą, przeznaczę na utrzymanie tego grobu w najbliższych latach, jakiś znicz, kwiaty. Dziś kupiłem na szybko zniczową choinkę:

Obrazek

Obrazek

Zostało zatem 270 zł i w tym wątku będę się rozliczał z kolejnych wydatków.

Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie tej zbiórki i dobre słowa, jakie od Was przy okazji otrzymałem.

Widzew nigdy nie zginie!

:Widzew
polej
Klub 1910
Posty: 2744
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 5:07 pm
Lokalizacja: WOWP

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: polej »

Szacunek kolego! :klaszcze:
typonegatywny
Klub 1910
Posty: 4228
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 9:44 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: typonegatywny »

Dziękujemy :Widzew
Awatar użytkownika
Torch
Klub 1910
Posty: 6002
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 10:10 am
Lokalizacja: Łódź Radogoszcz-Wschód www.tylkowidzew.pl/
Kontakt:

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Torch »

Wielkie podziękowania Panie Dobromir za Twoją pracę :klaszcze: :)
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Przy okazji wizyty na Olechowie, znalazłem kolejnego zmarłego Widzewiaka:

Krzysztof Rabenda

Obrazek

Obrazek

Nie żyje już 10 lat, przypadkiem dowiedziałem się o jego śmierci. U nas zagrał chyba tylko 9 meczów (jako dwudziestolatek, w sezonie 87/88) i strzelił 1 bramkę w pamiętnym meczu z Olimpią Poznań w '88. Potem grał w Sieradzu, gdzie chyba nawet zdobył koronę króla strzelców w barwach Terpolu w III lidze.

Ktoś pamięta coś więcej?
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Świąteczna aktualizacja od Pani Basi:

Obrazek

Uzupełnione wkłady i kupiona świąteczna wiązanka.

Obrazek

Wydano 40 zł (niestety nie zauważyłem, że na paragonie wszystko ujęte jest w jednej pozycji), w puli do wykorzystania wciąż 230 zł.
masteros
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 04, 2012 1:04 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: masteros »

Jesteś Gość :) chciałbym Ci przybić pionę :)
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

masteros pisze:Jesteś Gość :) chciałbym Ci przybić pionę :)
Na wiosnę będzie trzeba parę nagrobków sprzątnąć, wtedy zapraszam :)
Winkler
Klub 1910
Posty: 9870
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:53 am
Lokalizacja: Łódź Bałuty Limanka/ Zgierz

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Winkler »

Pomyslowy Dobromir pisze:
masteros pisze:Jesteś Gość :) chciałbym Ci przybić pionę :)
Na wiosnę będzie trzeba parę nagrobków sprzątnąć, wtedy zapraszam :)
Bo takie sprawy są najtrudniejsze,bez rozgłosu,nie dla poklasku,jedynie dla idei...Świetna robota Pomysłowy Dobromir :klaszcze: :klaszcze:
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Winkler pisze:Bo takie sprawy są najtrudniejsze,bez rozgłosu,nie dla poklasku,jedynie dla idei...Świetna robota Pomysłowy Dobromir :klaszcze: :klaszcze:
Wezcie już przestancie z tym cukrem dla mnie - prawda jest taka, ze wiele osob za tym stoi, a gdyby nie Krzychu Kaczyński to nigdy byśmy na ślad Pani Basi nie wpadli. A później już było łatwo i tyle.
Winkler
Klub 1910
Posty: 9870
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:53 am
Lokalizacja: Łódź Bałuty Limanka/ Zgierz

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Winkler »

Pomyslowy Dobromir pisze:
Winkler pisze:Bo takie sprawy są najtrudniejsze,bez rozgłosu,nie dla poklasku,jedynie dla idei...Świetna robota Pomysłowy Dobromir :klaszcze: :klaszcze:
Wezcie już przestancie z tym cukrem dla mnie - prawda jest taka, ze wiele osob za tym stoi, a gdyby nie Krzychu Kaczyński to nigdy byśmy na ślad Pani Basi nie wpadli. A później już było łatwo i tyle.
Wybacz,ale znam się trochę na tych sprawach i zdecydowanie mogę jedynie stwierdzić,szacun :klaszcze: I to nie jest jakieś cukrowanie,tylko jedynie docenienie Twojej pracy,a to,że ktoś w którymś momencie pomógł?Bez Twojego zaangażowania nie było by w czym pomagać.Tak więc po prostu przyjmij pokłony moje i dalej działaj,bo robisz świetną robotę!Jak wcześniej napisałem,nie dla poklasku,nie dla rozgłosu,jednak ta robota jest bardzo ważna i będzie służyła kiedyś jeszcze bardziej klubowi!
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Na Mapie Pamięci dodałem dziś 2 osoby.

Trener Jacek Machciński
Obrazek

Cmentarz Komunalny Doły
Kwatera: X
Rząd: 1
Grób: 7

Obrazek

Wspomniany już tutaj jakiś czas temu, ale dopiero teraz dodany na Mapie piłkarz Krzysztof Rabenda

Obrazek

Cmentarz na Olechowie
Kwatera:11
Rząd: 7
Grób: 23

Mapa Pamięci dostępna na stronie OSK - http://www.tylkowidzew.pl/mapa-pamieci

Do Pani Basi zajrzę w przyszły weekend, ostatnio jakoś nie miałem kiedy :(
ODPOWIEDZ