Widzewska Mapa Pamięci

ODPOWIEDZ
włod.
Klub 1910
Posty: 463
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: włod. »

72 nazwiska - szacun :Widzew
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1538
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

włod. pisze:72 nazwiska - szacun :Widzew
Oj chyba więcej :) Na liście mam ponad 100, sporo czeka na weryfikację jeszcze.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1538
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Dzięki dla OSK za piękne znicze:
Obrazek

Pojawią się w tym roku na blisko stu grobach Widzewiaków.

Przy okazji 1 listopada pamiętajcie o naszej Mapie.
orangutan
Klub 1910
Posty: 4580
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:51 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: orangutan »

Pomyslowy Dobromir pisze:Dzięki dla OSK za piękne znicze:
Obrazek

Pojawią się w tym roku na blisko stu grobach Widzewiaków.

Przy okazji 1 listopada pamiętajcie o naszej Mapie.
I to jest bardzo dobra akcja!
Winkler
Klub 1910
Posty: 9926
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:53 am
Lokalizacja: Łódź Bałuty Limanka/ Zgierz

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Winkler »

do góry,bo za chwilę 01.11. :cry:
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1538
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

W weekend trochę grobów poza Łodzią zostało odwiedzonych z widzewskimi zniczami. Doszło do jednego incydentu, gdzie rodzina Bogusława Sosnowskiego wyraziła zdecydowany sprzeciw na umieszczanie znicza z herbem Widzewa na grobie naszego byłego Prezesa.

Uszanujmy w takich sytuacjach wolę bliskich - jeśli nie życzą sobie związków z Widzewem, trudno. Osobiście byłoby mi miło, gdybym dowiedział się że ktoś pofatygował się parę kilometrów, żeby uczcić pamięć kogoś mi bliskiego, no ale zostawmy to ich decyzji.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1538
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Na grobie Pani Basi Jarneckiej (odnaleziony w tym roku i bardzo zaniedbany) na Olechowie, staraniami Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy pojawić się widzewski nagrobek:

Obrazek

https://expressilustrowany.pl/byli-widz ... 2-14537619
włod.
Klub 1910
Posty: 463
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: włod. »

włod.
Klub 1910
Posty: 463
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: włod. »

Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1538
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Małe podsumowanie Widzewskiej Akcji Znicz 2019:

Odwiedziliśmy zdecydowaną większość grobów z Mapy Pamięci oraz wiele nowych, które jeszcze czekają na weryfikacje, czy trafiliśmy do właściwej osoby. Zapaliliśmy ponad 80 przepięknych widzewskich zniczy, które ufundowało OSK. Zrobiliśmy sporo kilometrów: od Aleksandrowa, Pabianic czy Gdańska, przez Warszawę i Wrocław, aż do Dusznik. Zostawiliśmy wiele listów, na kilka już odpowiedziały rodziny bardzo wzruszone tym, że Widzew pamięta o swoich legendach.

Nowością była akcja z Akademią Widzewa - byłem zbudowany podejściem Dyrektora Akademii, który chce w naszych małych Widzewiakach zaszczepić charakter i pokazać im, że zawód piłkarza, to nie tylko treningi i 90 minut meczu, ale i wielka odpowiedzialność społeczna. Dzieciaki z ogromnym zapałem walczyły po ciemku z zaniedbanymi nagrobkami i słuchały biogramów nieznanych im jeszcze Widzewiaków.

Chciałem podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc: ktoś kupił znicze,inny udostępnił magazyn, ktoś zorganizował naklejki, obkleił lampki, inni jeździli po cmentarzach, sprzątali te groby, o które nikt już nie dba, zapalali lampki, robili zdjęcia, często po ciemku, w deszczu, inni obrabiali te fotki, wrzucali w socjal media, słali do gazet, dzwonili, pisali... Były niespodzianki, były problemy, ale wyszło całkiem nieźle. Nie będę wymieniał imion, to ciągle te same osoby - dziękuje Wam! Może za rok będzie nas więcej i tym samym ciut łatwiej.

A innym polecam zapalenie choć małej czerwonej lampki na którymś z Widzewskich grobów, jest ich tyle w całej Polsce, że każdy znajdzie coś blisko siebie, w razie czego na priv pomogę z lokalizacją. Róbcie fotki, wrzucajcie w social media, chwalmy się naszymi legendami. Dzięki Nim tu jesteśmy!

:Widzew
Maiden_England
Klub 1910
Posty: 3676
Rejestracja: ndz cze 03, 2012 8:42 pm
Lokalizacja: Głąby Pabianice

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Maiden_England »

Pomyslowy Dobromir pisze:Małe podsumowanie Widzewskiej Akcji Znicz 2019:

Odwiedziliśmy zdecydowaną większość grobów z Mapy Pamięci oraz wiele nowych, które jeszcze czekają na weryfikacje, czy trafiliśmy do właściwej osoby. Zapaliliśmy ponad 80 przepięknych widzewskich zniczy, które ufundowało OSK. Zrobiliśmy sporo kilometrów: od Aleksandrowa, Pabianic czy Gdańska, przez Warszawę i Wrocław, aż do Dusznik. Zostawiliśmy wiele listów, na kilka już odpowiedziały rodziny bardzo wzruszone tym, że Widzew pamięta o swoich legendach.

Nowością była akcja z Akademią Widzewa - byłem zbudowany podejściem Dyrektora Akademii, który chce w naszych małych Widzewiakach zaszczepić charakter i pokazać im, że zawód piłkarza, to nie tylko treningi i 90 minut meczu, ale i wielka odpowiedzialność społeczna. Dzieciaki z ogromnym zapałem walczyły po ciemku z zaniedbanymi nagrobkami i słuchały biogramów nieznanych im jeszcze Widzewiaków.

Chciałem podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc: ktoś kupił znicze,inny udostępnił magazyn, ktoś zorganizował naklejki, obkleił lampki, inni jeździli po cmentarzach, sprzątali te groby, o które nikt już nie dba, zapalali lampki, robili zdjęcia, często po ciemku, w deszczu, inni obrabiali te fotki, wrzucali w socjal media, słali do gazet, dzwonili, pisali... Były niespodzianki, były problemy, ale wyszło całkiem nieźle. Nie będę wymieniał imion, to ciągle te same osoby - dziękuje Wam! Może za rok będzie nas więcej i tym samym ciut łatwiej.

A innym polecam zapalenie choć małej czerwonej lampki na którymś z Widzewskich grobów, jest ich tyle w całej Polsce, że każdy znajdzie coś blisko siebie, w razie czego na priv pomogę z lokalizacją. Róbcie fotki, wrzucajcie w social media, chwalmy się naszymi legendami. Dzięki Nim tu jesteśmy!

:Widzew
To jest mega dobre.

Pamiętajcie żeby za rok odpowiednio wcześnie zrobić jakąś zrzutke, myślę że wiele osób chętnie wplaci.

Ja np mam dobry dostęp do auta, mógłbym spokojnie pojeździć z kimś po kraju i odwiedzić te groby. Oczywiście bezkosztowo. Jeśli np na święta BN byście potrzebowali pomocy to wystarczy dac znać.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1538
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Maiden_England pisze:Pamiętajcie żeby za rok odpowiednio wcześnie zrobić jakąś zrzutke, myślę że wiele osób chętnie wplaci.
OSK poza kontem na WOWP ma też konto na cele statutowe, z którego finansują same dobre rzeczy. Może to dobry pomysł na wpłaty? Niestety OSK się tym mało chwali, więc ich zareklamuję, za to co dla Widzewa robią.

A z autem pomyślimy następnym razem, dzieki!
Awatar użytkownika
Torch
Klub 1910
Posty: 6076
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 10:10 am
Lokalizacja: Łódź Radogoszcz-Wschód www.tylkowidzew.pl/
Kontakt:

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Torch »

Pomyslowy Dobromir pisze:Małe podsumowanie Widzewskiej Akcji Znicz 2019:

Odwiedziliśmy zdecydowaną większość grobów z Mapy Pamięci oraz wiele nowych, które jeszcze czekają na weryfikacje, czy trafiliśmy do właściwej osoby. Zapaliliśmy ponad 80 przepięknych widzewskich zniczy, które ufundowało OSK. Zrobiliśmy sporo kilometrów: od Aleksandrowa, Pabianic czy Gdańska, przez Warszawę i Wrocław, aż do Dusznik. Zostawiliśmy wiele listów, na kilka już odpowiedziały rodziny bardzo wzruszone tym, że Widzew pamięta o swoich legendach.

Nowością była akcja z Akademią Widzewa - byłem zbudowany podejściem Dyrektora Akademii, który chce w naszych małych Widzewiakach zaszczepić charakter i pokazać im, że zawód piłkarza, to nie tylko treningi i 90 minut meczu, ale i wielka odpowiedzialność społeczna. Dzieciaki z ogromnym zapałem walczyły po ciemku z zaniedbanymi nagrobkami i słuchały biogramów nieznanych im jeszcze Widzewiaków.

Chciałem podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc: ktoś kupił znicze,inny udostępnił magazyn, ktoś zorganizował naklejki, obkleił lampki, inni jeździli po cmentarzach, sprzątali te groby, o które nikt już nie dba, zapalali lampki, robili zdjęcia, często po ciemku, w deszczu, inni obrabiali te fotki, wrzucali w socjal media, słali do gazet, dzwonili, pisali... Były niespodzianki, były problemy, ale wyszło całkiem nieźle. Nie będę wymieniał imion, to ciągle te same osoby - dziękuje Wam! Może za rok będzie nas więcej i tym samym ciut łatwiej.

A innym polecam zapalenie choć małej czerwonej lampki na którymś z Widzewskich grobów, jest ich tyle w całej Polsce, że każdy znajdzie coś blisko siebie, w razie czego na priv pomogę z lokalizacją. Róbcie fotki, wrzucajcie w social media, chwalmy się naszymi legendami. Dzięki Nim tu jesteśmy!

:Widzew
Podziękowania należą się Tobie Szanowny Panie Dobromirze.
Widzewska Mapa Pamięci to Twoje dzieło. Wyszukiwanie grobów, kontaktowanie się z rodzinami, itp. itd. to Twoja robota. Przy finansowaniu tych pięknych zniczy też miałeś swój udział.

WMP działa od dwóch lat. W tym roku wyszło świetnie.
Jeśli nauczymy się, żeby przy okazji odwiedzin grobów bliskich w taki dzień jak ten, zerknąć na WMP i zobaczyć czy w pobliżu nie jest pochowany jakiś Widzewiak, a następnie pójść tam z czerwoną lampką, to efekt tej WMP będzie jeszcze większy. Ale na to trzeba cierpliwie pracować :)

Wspólna akcja z Akademią to też coś wspaniałego i wielkie podziękowania dla Maćka Szymańskiego, że podjął się z nami tego tematu. :klaszcze:
A może by tak w przyszłym roku zaangażować do tego piłkarzy z I drużyny? :)
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1538
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Torch pisze:Podziękowania należą się Tobie Szanowny Panie Dobromirze.
Widzewska Mapa Pamięci to Twoje dzieło. Wyszukiwanie grobów, kontaktowanie się z rodzinami, itp. itd. to Twoja robota. Przy finansowaniu tych pięknych zniczy też miałeś swój udział.
Niepotrzebnie napisałem tego swojego posta, bo teraz się zacznie ping-pong wzajemnych podziękowań :)

Mapa powstała przez przypadek, co roku ktoś pytał jak znaleźć grób Sobolewskiego i Surlita, więc coś z tym chciałem z lenistwa zrobić. No i jakoś poszło, a i ja dzięki temu nieco wsiąknąłem w historię Widzewa. Dla mnie największą radością jest kontakt ze strony rodzin, ich podziękowania i zdziwienie, że Widzew po latach pamięta. Parę pamiątek też udało się wykopać (hehe, nie dosłownie), może przydadzą się w Muzeum. I po to to robimy - dla Widzewa!

Ps. Jakby ktoś wiedział coś więcej o śmierci i miejscu pochówku Jerzego Klepczyńskiego - to mnie teraz najbardziej męczy...
WOR_1910
Klub 1910
Posty: 1757
Rejestracja: śr paź 07, 2015 9:42 am
Lokalizacja: Teofilów/Mazowsze

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: WOR_1910 »

Pomyslowy Dobromir pisze:
Torch pisze:Podziękowania należą się Tobie Szanowny Panie Dobromirze.
Widzewska Mapa Pamięci to Twoje dzieło. Wyszukiwanie grobów, kontaktowanie się z rodzinami, itp. itd. to Twoja robota. Przy finansowaniu tych pięknych zniczy też miałeś swój udział.
Niepotrzebnie napisałem tego swojego posta, bo teraz się zacznie ping-pong wzajemnych podziękowań :)

Mapa powstała przez przypadek, co roku ktoś pytał jak znaleźć grób Sobolewskiego i Surlita, więc coś z tym chciałem z lenistwa zrobić. No i jakoś poszło, a i ja dzięki temu nieco wsiąknąłem w historię Widzewa. Dla mnie największą radością jest kontakt ze strony rodzin, ich podziękowania i zdziwienie, że Widzew po latach pamięta. Parę pamiątek też udało się wykopać (hehe, nie dosłownie), może przydadzą się w Muzeum. I po to to robimy - dla Widzewa!

Ps. Jakby ktoś wiedział coś więcej o śmierci i miejscu pochówku Jerzego Klepczyńskiego - to mnie teraz najbardziej męczy...
Chłopie robisz taką robotę dla tego klubu, dla tej społeczności, czapki z głów, szacun :Widzew
ODPOWIEDZ