Widzewska Mapa Pamięci

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1539
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

H778 pisze:http://gravar.se/forsamling/katolska-ky ... opaniewski

Tu trochę bardziej egzotycznie. 26 meczów w I lidze w sezonie 1948.
Udalo mi sie odnalezc lodzka rodzine Szczepana Kopaniewskiego, okazuje sie ze zwiazani byli tez z innym z pilkarzy - Koperą. Moze cos fajnego z tego wyniknie, tym bardziej chcialbym dodac grób Kopaniewskiego na Mapie.

Dzięki H778 mamy dokladne namiary - teraz chodzi „tylko” o kogos kto moglby na ten sztokholmski cmentarz wpasc i zrobic zdjecie grobu. Mnie niestety chwilowo nie po drodze :( Nie macie rodziny, znajomych w Sztokholmie moze?
pabler
Klub 1910
Posty: 1798
Rejestracja: wt maja 13, 2008 4:55 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: pabler »

Do góry. :Widzew
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1539
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Razem z OSK ogarnęlismy dziś grób legendarnej Pani Basi, z naszej słynnej kawiarni na piętrze. Grób jest bardzo zaniedbany, Pani Basia odeszła w samotności, bez rodziny, dlatego wyglądało to bardzo źle, ale to jeszcze nie koniec naszych prac tam.

Obrazek

Gdyby ktoś chciał Panią Basię odwiedzić, to pochowana jest na Olechowie. Na dniach dodam dokładne miejsce na Mapie Pamięci.

A jeśli ktoś ma zdjęcie Pani Basi z Jej czasów pracy w klubie, albo byłby w stanie coś o Niej więcej napisać, to będę bardzo wdzięczny.
Winkler
Klub 1910
Posty: 9935
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:53 am
Lokalizacja: Łódź Bałuty Limanka/ Zgierz

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Winkler »

Tak dla przypomnienia i dla przemyślenia.Gdy kilka lat temu widzewskie grono wspaniale pomagało naszej legendzie Bolowi w powrocie do normalnego życia,jedną z bardzo wielu rzeczy było uporządkowanie miejsca spoczynku Jego rodziców.Pochowani są na Szczecińskiej.Akurat ja za to wtedy odpowiadałem i po znalezieniu tego miejsca ręce mi opadły.Ledwo wśród wysokiej trawy znalazłem małą tabliczkę.Postawienie ładnego krzyża,ogrodzenie grobu i wysypanie żwirku dało świetny efekt,ale co najważniejsze,kosztowało to poniżej 500 zł.(dokładnie już nie pamiętam).Oczywiście robiła to firma zewnętrzna.To nie są duże pieniądze,pani Basia miała mnóstwo znajomych i chyba warto by było taką zbiórkę zrobić?
PS.Kolega z Irlandii właśnie przyjechał i dzwonił do mnie zapalając świeczkę na grobie Bola.Mega podziękowania dla OSK za wielką dbałość o Bolka miejsce spoczynku :klaszcze: :klaszcze: Ilość zniczy też świadczyło o jednym,starzy koledzy też o Nim pamiętają.
Awatar użytkownika
sznureczek
Widzew Fanatics
Posty: 246
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 1:27 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: sznureczek »

Tutaj naprawdę nie ma się co w ogóle zastanawiać, róbmy.
kzl
Klub 1910
Posty: 132
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 2:58 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: kzl »

19,10 ode mnie na ten cel

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
kzl
Klub 1910
Posty: 132
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 2:58 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: kzl »

kzl pisze:19,10 ode mnie na ten cel

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Podbijam temat

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1539
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Udało się odnaleźć grób naszego piłkarskiego trenera z lat 1978/79, zdobywcy vice-mistrza Polski - Stanisława Świerka.

Obrazek

Jego bilans meczów na widzewskiej ławce trenerskiej:
26 spotkań, 27 punktów, 8 zwycięstw, 11 remisów, 7 porażek, bilans bramek 30-30.

Obrazek

Spoczął na wrocławskim Cmentarzu Osobowice, pole 79, grób 373 (pierwszy od alejki między polami 79 i 83), rząd 12 od pola C, dokładne miejsce zostało oznaczone na Widzewskiej Mapie Pamięci.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1539
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Na Mapie dodałem tez w końcu grób legendarnej Pani Basi z widzewskiej kawiarni - cmentarz na Olechowie.

Obrazek

W sprawie godniejszego nagrobka dla Niej pomóc chce Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy. Gdyby jednak ktoś chciał wspomóc finansowo ufundowanie skromnej tablicy (na nic większego nie dostaniemy zgody, bo to miejsce cmentarne zarządzane przez MOPS), dajcie znać w wątku lub na priv.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1539
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Kontynuując porządki na Mapie dodałem przedstawiciela sekcji bokserskiej. Bogdan Radzikowski, urodzony 16 maja 1943, zmarł 30 stycznia 2017.

Mistrzostwo zdobył w wadze piórkowej (do 57 kg) w 1970 r., wicemistrzem był w wadze koguciej (do 54 kg) w 1965 (jeszcze w barwach Gwardii Łódź) i w 1968 roku, a brązowym medalistą w wadze piórkowej w latach 1966 (w barwach Gwardii) i 1969.

W latach 1965-1967 czterokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski, odnosząc 2 zwycięstwa i ponosząc 2 porażki

Obrazek

Pochowany jest na cmentarzu parafialnym w Krzepczowie, między Piotrkowem a Bełchatowem. Dokładne miejsce oznaczone jest na Widzewskiej Mapie Pamięci (http://tylkowidzew.pl/mapa-pamieci)
rod
Posty: 1012
Rejestracja: wt maja 20, 2008 7:31 am
Lokalizacja: w Łodzi urodzony i wychowany

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: rod »

9 lipca odeszła Henryka Jezierska, żona naszej legendy Leszka Jezierskiego. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że bez Niej nie byłoby Wielkiego Widzewa. Kto ma żonę i często go w domu nie ma ten wie jak się to może skończyć. Pani Henryka osobiście gasiła pożary. Była jak matka dla żon naszych Niuńków. Była położną i odbierała porody dzieci naszych bohaterów. Cześć Jej pamięci!.
OSKTylkoWidzew
Posty: 133
Rejestracja: wt maja 14, 2019 9:28 pm

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: OSKTylkoWidzew »

Dziś 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Nie zapominajmy o widzewskich powstańcach: Marianie i Sewerynie Malinowskich, Mieczysławie Sudrze - dla przypomnienia postaci, artykuł sprzed roku: https://widzew.com/-/widzewiacy-w-powstaniu-warszawskim

Jeśli ktoś ma dziś chwilę, niech podjedzie na cmentarz zapalić znicz.
Pomocna będzie w tym oczywiście Widzewska Mapa Pamięci: http://www.tylkowidzew.pl/mapa-pamieci

Gorąco zachęcamy!
B76
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 12, 2008 8:03 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: B76 »

up
pabler
Klub 1910
Posty: 1798
Rejestracja: wt maja 13, 2008 4:55 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: pabler »

:Widzew
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1539
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Na Mapie pojawiło się dziś grubo ponad 20 nowych osób: piłkarzy, działaczy, trenerów. Nie mam dziś niestety czasu opisać tutaj każdego z nich, ale stopniowo będę to robił, bo historie są to niesamowite. Co jeszcze ważniejsze, udało się dotrzeć do wielu rodzin tych Widzewiaków, ale co z tego wyniknie to na razie jeszcze tajemnica.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie jakie w tym cmentarnym temacie otrzymałem. Mam nadzieję, że na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych pojawicie się na tych grobach z czerwonymi lampkami. Dzięki Nim tu jesteśmy!

:Widzew
ODPOWIEDZ