Pamiątki

wojciu
Posty: 2585
Rejestracja: pn maja 12, 2008 6:20 pm
Lokalizacja: z historycznej krainy ...

Re: Pamiątki

Post autor: wojciu »

Pomyslowy Dobromir pisze:
O ile pamiętam sklepik w Domu Rzemiosła na Zachodniej, na Armii Czerwonej/Mickiewicza przy Targowej i stoisko w Centralu
dokładniej to między Targową a Kilińskiego na Armii Czerwonej.
Z tego sklepu miałem stylonową szarfę, pierwszą biedronówkę. Na jednej łatce herb a na drugiej stronie piłki RTS WIDZEW ŁÓDŹ.
Pamiętam jakiś 87/88 jak musiałem z nią iść do rymarza na Kilińskiego bo szwy poszły i blaza wyszła.
Czułem się jakbym szedł z piłką do lekarza.

Central to chyba na drugim piętrze bo tam stoisko sportowe Polsport było.

edit. Marcin ...to była Mickiewicza, masz rację. ACZ zaczynała się od pl.Zwycięstwa w kierunku naszego stadionu.
Aleja im. Józefa PIŁSUDSKIEGO - obecnie część głównej arterii miasta na osi wschód-zachód, odchodząca na wschód od ulicy Piotrkowskiej biegnąca do torów kolejowych. Istnieje na planie już w 1842 r. pod nazwą → Główna i prowadziła od ul. Piotrkowskiej do obecnego placu Zwycięstwa. Dalsza jej część, prowadząca w kierunku wschodnim, nazywała się → Rokicińską Szosą. Dawna ul. Główna została w 1945 r. przemianowana na → Stalina, po czym w 1956 r. przywrócono dawną nazwę (Główna), następnie w 1979 r. przemianowano na al. → Mickiewicza, a w 1990 r. na al. Piłsudskiego. Wschodni odcinek ulicy, zaczynający się przy placu Zwycięstwa nazywany był od 1848 r. → Rokicińską, a od 1945 → Armii Czerwonej. W 1990 r. przemianowano ją na Piłsudskiego. Nazwa ul. Rokicińskiej przysługuje obecnie przedłużeniu tej ulicy w kierunku wschodnim za torami kolejowymi. ♦ Nazwa upamiętniająca: Józef Piłsudski, 1867-1935, naczelnik Państwa, marszałek Polski, komendant I Brygady Legionów Polskich; współtwórca niepodległej Polski.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Pamiątki

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

wojciu pisze:edit. Marcin ...to była Mickiewicza, masz rację. ACZ zaczynała się od pl.Zwycięstwa w kierunku naszego stadionu.
Aleja im. Józefa PIŁSUDSKIEGO - obecnie część głównej arterii miasta na osi wschód-zachód, odchodząca na wschód od ulicy Piotrkowskiej biegnąca do torów kolejowych. Istnieje na planie już w 1842 r. pod nazwą → Główna i prowadziła od ul. Piotrkowskiej do obecnego placu Zwycięstwa. Dalsza jej część, prowadząca w kierunku wschodnim, nazywała się → Rokicińską Szosą. Dawna ul. Główna została w 1945 r. przemianowana na → Stalina, po czym w 1956 r. przywrócono dawną nazwę (Główna), następnie w 1979 r. przemianowano na al. → Mickiewicza, a w 1990 r. na al. Piłsudskiego. Wschodni odcinek ulicy, zaczynający się przy placu Zwycięstwa nazywany był od 1848 r. → Rokicińską, a od 1945 → Armii Czerwonej. W 1990 r. przemianowano ją na Piłsudskiego. Nazwa ul. Rokicińskiej przysługuje obecnie przedłużeniu tej ulicy w kierunku wschodnim za torami kolejowymi. ♦ Nazwa upamiętniająca: Józef Piłsudski, 1867-1935, naczelnik Państwa, marszałek Polski, komendant I Brygady Legionów Polskich; współtwórca niepodległej Polski.
Wg programu meczowego, to jednak była ACz :)

Obrazek
wojciu
Posty: 2585
Rejestracja: pn maja 12, 2008 6:20 pm
Lokalizacja: z historycznej krainy ...

Re: Pamiątki

Post autor: wojciu »

Pomyslowy Dobromir pisze:
Wg programu meczowego, to jednak była ACz :)
Kurde mieszkałem wtedy kilkaset metrów od tego sklepu, i tej jednej przecznicy nie pamiętam. Zawsze byłem przekonany że to ACZ.
w poprawce mojego wpisu posiłkowałem się tą stroną
https://www.log.lodz.pl/modgikwww/pl/Le ... LSUDSKIEGO

Choć z drugiej strony, pamiętam jak moja Babcia o sklepie na obecnym rogu Przędzalniana/Piłsudskiego gdzie teraz jest poczta ( wtedy sklep Społem) mówiła "pod czwórką" mając na myśli właśnie numer Armii Czerwonej. Do tego trzeba dodać że te ewentualne rozbieżności na długości dzielił pl. Zwycięstwa.
Więc chyba ta strona którą podałem wyżej to lipa. Po drugiej stronie od Targowej w naszą stronę jest park Źródliska pod adresem pl. Zwycięstwa. Park który kończy się właśnie przy Przędzalnianej naprzeciwko wspomnianej "czwórki"

Jak sklep który był tak daleko od stadionu miał nr 67 a Widzew był pod 80
Piłsudskiego138
Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa
Posty: 158
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:17 pm
Lokalizacja: Piłsudskiego138

Re: Pamiątki

Post autor: Piłsudskiego138 »

Czy jest gdzieś rozpiska odznak jakie były wydane do 2000 roku?
Czy jest gdzieś rozpiska wszystkich programów z lat 80 (tych czerwonych) z meczów w Łodzi?
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Pamiątki

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Piłsudskiego138 pisze:Czy jest gdzieś rozpiska odznak jakie były wydane do 2000 roku?
W 1985 roku klub wydał broszurkę pokazująca oficjalne odznaki i proporczyki. Wrzucam stronę z odznakami.

Obrazek
Piłsudskiego138 pisze:Czy jest gdzieś rozpiska wszystkich programów z lat 80 (tych czerwonych) z meczów w Łodzi?
Pracujemy nad tym, żeby nie tylko rozpiska była. W każdym razie posiadaczy starych programów bardzo proszę o kontakt.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Pamiątki

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Wynikiem zaangażowania kilku osób, mamy ponad 200 domowych programów zeskanowanych do wykorzystania już niebawem. Do roku 1993 brakuje tak naprawdę tylko 8:

23.08.1978 Widzew Łódź - Gwardia Warszawa
10.06.1979 Widzew Łódź - Pogoń Szczecin
15.08.1979 Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec
08.10.1980 Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz
29.10.1980 Widzew Łódź - Wisła Kraków
16.05.1981 Widzew Łódź - Legia Warszawa
27.09.1981 Widzew Łódź - Lech Poznań
1992 runda wiosenna

Może ktoś z Was ma?

A dziękując za pomoc, skan najstarszego z widzewskich programów wrzucam na WeTransfer:
Obrazek
jusup
Moderator
Posty: 2154
Rejestracja: wt lut 05, 2008 11:33 pm

Re: Pamiątki

Post autor: jusup »

Mam program 16.05.1981 Widzew Łódź - Legia Warszawa (choć z datą 17.05.1981 - myślę, że o ten chodzi)
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Pamiątki

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

jusup pisze:Mam program 16.05.1981 Widzew Łódź - Legia Warszawa (choć z datą 17.05.1981 - myślę, że o ten chodzi)
To powszechna praktyka, te programy szły do druku na tyle wcześniej, że często ostateczna data meczu nie była jeszcze pewne. A i pomyłki się zdarzały, nie pamiętam już na którym programie zamiast lipca jest sierpień (albo odwrotnie) - kto by się szczegółami przejmował.

A w temacie programu już piszę PW - dziękuję!
cloudyush
Klub 1910
Posty: 265
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:01 pm

Re: Pamiątki

Post autor: cloudyush »

Pomyslowy Dobromir pisze:
O ile pamiętam sklepik w Domu Rzemiosła na Zachodniej, na Armii Czerwonej/Mickiewicza przy Targowej i stoisko w Centralu, to jednak lokalizacji w Uniwersalu, Teofilku czy Batorym zupełnie nie kojarzę. Może ktoś coś?
W Teofilu stoisko było na I piętrze, zaopatrzone przyzwoicie, mniej więcej jak w Centralu. Do dziś mam stamtąd małą piłkę z okazji 75-lecia klubu.
tolkmiter
Posty: 1467
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:29 am

Re: Pamiątki

Post autor: tolkmiter »

Pomyslowy Dobromir pisze: W 1985 roku klub wydał broszurkę pokazująca oficjalne odznaki i proporczyki. Wrzucam stronę z odznakami.
A jest szansa na wrzucenie proporczyków :modli:
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Pamiątki

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

tolkmiter pisze:A jest szansa na wrzucenie proporczyków :modli:
Po to skanuję, żeby się dzielić :)

Obrazek
tolkmiter
Posty: 1467
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:29 am

Re: Pamiątki

Post autor: tolkmiter »

Pomyslowy Dobromir pisze:
tolkmiter pisze:A jest szansa na wrzucenie proporczyków :modli:
Po to skanuję, żeby się dzielić :)
Dzięki :)
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Pamiątki

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Kupię lub wymienię zdjęcia piłkarzy i drużyn Widzewa z różnych lat, pojedyncze i komplety.

Obrazek
Piotr1978
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 07, 2023 1:16 pm

Re: Pamiątki

Post autor: Piotr1978 »

Cześć,
Poproszę o kontakt.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Pamiątki

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Szukam kogoś, kto ma karty piłkarzy z poniższych serii:

Jesień 2000
Obrazek

2009/2010
Obrazek

Reaktywacja - 2015
Obrazek

Nowy stadion - 2017
Obrazek

Nie jestem niestety pewien ile dokładnie kart w tych edycjach wyszło, więc szukam potwierdzenia od kogoś kto je posiada. Oczywiście jak ktoś będzie chciał się pozbyć tych zdjęć, to dogadamy się na pewno :)

Dzięki! :Widzew
ODPOWIEDZ