Widzewska Mapa Pamięci

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Na Mapie Pamięci dodałem grób zmarłego przed kilkunastoma dniami Sławomira Trojanowskiego. To nasz wychowanek, włączony kiedyś do kadry pierwszego zespołu, jednak nie zdołał się przebić do pierwszego składu. Po zakończeniu kariery udzielał się w drużynie oldboyów. Ojciec naszej koszykarki - Kamili Trojanowskiej.

Obrazek

Cmentarz Zarzew (katolicki) - kwatera 82, rząd 8, grób 4

Obrazek
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Na Mapie Pamięci dodałem miejsce spoczynku pierwszego trenera piłkarskiego Widzewa po reaktywacji - Witolda Obarka. Poprowadził Widzew w 10 meczach: 8 w IV lidze i 2 w Pucharze Polski.

Obrazek

Zmarł 22 sierpnia 2020 roku.

Obrazek

Spoczął na cmentarzu parafialnym w Bratoszewicach.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Dzisiejsze znalezisko będzie specyficzne, bo to cała widzewska rodzina Borowiaków.

Obrazek

Borowiak Leon - zawodnik piłkarskiej drużyny Widzewa w latach co najmniej 1922-25, choć wspomina się, że zagrał jeszcze epizod po wojnie, w jednym meczu razem z synem, działacz klubowy

Borowiak Tadeusz - syn Leona, zawodnik piłkarskiej drużyny Widzewa i jej kapitan

Borowiak Halina - córka Leona, skarbnik Klubu Kibica Widzewa z lat 60-tych XX wieku

Obrazek

Obrazek

Wszyscy spoczęli na Cmentarzu Zarzew (część katolicka) - kwatera 33, rząd 16, grób 15, koordynaty GPS zaznaczone na Widzewskiej Mapie Pamięci.

Obrazek

Strasznie ciekawią mnie losy pokazanego na powyższej fotografii wnuczka - Zbigniewa Borowiaka. Miałby dziś ~72 lata... Może jakoś uda się dotrzeć do niego i kolejnych pokoleń rodziny?
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Mam wielką prośbę o sprawdzenie, czy na telefonie (zarówno iOS jak i Android) daje się u Was nawigować po Mapie Pamięci po wybraniu nazwiska z legendy. Czyli - po otwarciu mapy szukacie np. na legendzie cmentarza Zarzew nazwiska Surlit i próbujecie do niego wyznaczyć trasę.

Jestem przekonany, że kiedyś to działało, teraz niestety nie, prawdopodobnie w związku z ilością miejsc na mapie lub jej warstw. Sprawia to, że jedna z najważniejszych funkcjonalności Mapy przestała działać (przynajmniej u mnie), więc zastanawia mnie sens jej dalszego utrzymywania :(
Awatar użytkownika
Torch
Klub 1910
Posty: 6002
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 10:10 am
Lokalizacja: Łódź Radogoszcz-Wschód www.tylkowidzew.pl/
Kontakt:

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Torch »

Pomyslowy Dobromir pisze:.

Jestem przekonany, że kiedyś to działało, teraz niestety nie, prawdopodobnie w związku z ilością miejsc na mapie lub jej warstw. Sprawia to, że jedna z najważniejszych funkcjonalności Mapy przestała działać (przynajmniej u mnie), więc zastanawia mnie sens jej dalszego utrzymywania :(
Sens jest. Bez nawigacji mapa też ma swoją wartość.

A nie da się tego podzielić na kilka map?
Szmiglo
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:43 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Szmiglo »

Pomyslowy Dobromir pisze:Mam wielką prośbę o sprawdzenie, czy na telefonie (zarówno iOS jak i Android) daje się u Was nawigować po Mapie Pamięci po wybraniu nazwiska z legendy. Czyli - po otwarciu mapy szukacie np. na legendzie cmentarza Zarzew nazwiska Surlit i próbujecie do niego wyznaczyć trasę.

Jestem przekonany, że kiedyś to działało, teraz niestety nie, prawdopodobnie w związku z ilością miejsc na mapie lub jej warstw. Sprawia to, że jedna z najważniejszych funkcjonalności Mapy przestała działać (przynajmniej u mnie), więc zastanawia mnie sens jej dalszego utrzymywania :(
mi ta funkcjonalność nigdy nie działała.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Torch pisze:A nie da się tego podzielić na kilka map?
Technicznie się da, ale dla użyteczności to trochę kulawe, jak będziemy mieć 10 osobnych map :(
Szmiglo pisze:mi ta funkcjonalność nigdy nie działała.
Android czy iOS? Mnie na iOS to zawsze działało, chociaż prawdę pisząc od listopada zeszłego roku chyba nie korzystałem z tej funkcji, bo raczej chodziłem na nowe groby, niż odwiedzałem stare.
Szmiglo
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:43 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Szmiglo »

Android.
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Szmiglo pisze:Android.
Wychodzi na to, że na iOS działało kiedyś, ale po jakiejś aktualizacji zbliżyli się funkcjonalnościami do Androida i usunęli ten zbyteczny ficzer :(
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

Dziś udało się odnaleźć 3 widzewskie groby poza Łodzią.

Na Cmentarzu Parafii Niepokalanego Poczęcia w Łasku spoczywa Tadeusz Zajda, działacz naszego klubu z przełomu lat 90/2000, wchodził w skład Zarządu klubu wraz z Jackiem Dzieniakowskim, Witoldem Skrzydlewskim i Janem Zalewskim.

Obrazek

Kwatera: 11
Rząd: 9
Grób: 31

Obrazek

Kolejnym przystankiem była Warta. Tutaj dzięki ogromnej pomocy Huberta z łatwością udało się odnaleźć grób naszego piłkarza z lat 70-tych - Szczepana Szwamberga.

Tak wspomina go w wywiadzie dla widzew.com Zdzisław Kostrzewiński:
Pamiętam takiego chłopaka z sieradzkiego, dokładnie z Warty. Szczepan Szwamberg. Basior, świetne warunki fizyczne. Środkowy napastnik taki, że mała głowa. Ale grać z nim na klepkę? Tragedia. Mówił mi: „Zdzisiek, jak ja cię widzę na treningu, że lecisz na mnie i krzyczysz klepa, to ja już mam dosyć i chcę zejść z boiska”. A przecież chłopak miał świetne warunki. No i lubiliśmy się. Jak wracał w swoje strony to mówił: „Zdzisiu, jadę na weekend do domu - grzybków ci nazbieram! Nie będziesz wiedział, co z nimi zrobić”. Poniedziałek - Szczepana nie ma. Wtorek to samo. Wroński wsiada w samochód, przywozi Szczepana w nienajlepszej kondycji. Pytam go: „Szczepan, jak z tymi grzybkami?”. „Zdzisiek, przepraszam! Byłem w lesie, ale co ja grzyba za ogonek, to on mnie bach na ziemię! Co ja grzyba do góry, to on mnie fik na dół. Nie dało rady nic pozbierać!”.

Niestety - Szwamberg, pomimo ogromnego talentu, kariery w Widzewie nie zrobił. W Warcie jednak wciąż chlubią się swoim wychowankiem, który zagrał w Widzewie i Pan Szczepan został nawet Sportowcem 75-lecia warckiego sportu.

Obrazek

Spoczywa na parafialnym cmentarzy w Warcie.

Obrazek

Hubert - bardzo dziękuję za okazaną pomoc! :klaszcze:


Ostatnim odwiedzonym dziś miastem był Kalisz - tam na Cmentarzu Tylickim spoczywa Bolesław Kuczyński, nasz piłkarz z lat 30-tych XX wieku.

Obrazek

Sektor 1F
Rząd 27
Grób 8

Obrazek

Wszystkie 3 groby zostały już dodane na Widzewskiej Mapie Pamięci.

Może ktoś chciałby na 1 listopada zapalić nasz znicz w Kaliszu lub Łasku? Wartę zaklepał już Hubert :)
włod.
Klub 1910
Posty: 461
Rejestracja: pn maja 12, 2008 10:17 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: włod. »

Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

rod
Posty: 1012
Rejestracja: wt maja 20, 2008 7:31 am
Lokalizacja: w Łodzi urodzony i wychowany

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: rod »

Pomyslowy Dobromir pisze:Zaczynamy "Akcję Znicz 2020".

Obrazek

https://widzew.com/-/-widzewskamlodziez ... j-historii
Skąd można wziąć nasze znicze?
Statom
Klub 1910
Posty: 5028
Rejestracja: śr mar 15, 2017 3:37 pm
Lokalizacja: Stary Widzew

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Statom »

rod pisze:
Pomyslowy Dobromir pisze:Zaczynamy "Akcję Znicz 2020".

Obrazek

https://widzew.com/-/-widzewskamlodziez ... j-historii
Skąd można wziąć nasze znicze?
Dokładnie takich nie dostaniesz, bo te były robione na specjalne zamówienie. Żadnych innych w naszym sklepie też raczej nie ma. Pozostaje tylko zdobyć naklejki i samemu naklejać na znicze dostępne powszechnie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pomyslowy Dobromir
Klub 1910
Posty: 1531
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 11:31 am

Re: Widzewska Mapa Pamięci

Post autor: Pomyslowy Dobromir »

No chyba że ktoś jeszcze chce pomóc w roznoszeniu zniczów w ostatnim tygodniu przed 1.11 - wtedy dostanie znicze i przydział grobów do odwiedzenia.

Na dzień dzisiejszy sporo osób zgłosiło się do cmentarzy pozałódzkich, w samej Łodzi mam chyba 2 dodatkowe osoby chętne do pomocy, może ktoś jeszcze by chciał?
ODPOWIEDZ